Web s administrací v ASP.NET 4 - Administrace novinek

C# .NET ASP.NET Web Forms Web s administrací v ASP.NET 4 - Administrace novinek

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Video-tutoriál podrobně popisující jeden z možných způsobů jak vytvořit web v ASP.NET C#. Layout je řešen pomocí MasterPage a navigace pomocí standardních navigačních komponent a SiteMapu. Předvedena je práce s uživatelskými komponentami (UserControl), způsob připojení se k databázi vytvořené v Microsoft Office Access, kde kromě načítání dat probíhá i jejich úprava pomocí administračního rozhraní (redakčního systému) přímo z webové aplikace, což je však dostupné pouze přihlášenému uživateli - administrátorovi.

Ve čtvrté části přidáme stránku zobrazující detail novinky určené URL parametrem (QueryString) a prostřednictvím komponenty FormView umožníme i jejich editaci, vkládání a výmaz (redakční systém), což ovšem zpřístupníme pouze přihlášenému administrátorovi.


 

  Aktivity (1)

Článek pro vás napsal Petr
Avatar
Ing. Petr Voborník, Ph.D. se specializuje na .NET C# technologie a vyučuje programování na Univerzitě Hradec Králové a na střední škole Podorlické vzdělávací centrum.

Jak se ti líbí článek?
Celkem (4 hlasů) :
55555


 


Miniatura
Všechny články v sekci
ASP.NET Web Forms
Miniatura
Následující článek
ADO.NET a kontroly v ASP.NET

 

 

Komentáře

Avatar
domestos99
Člen
Avatar
domestos99:

ahoj, moc super tutoriál - stačili čtyři díly a naučil jsem se toho opravdu hodně. Ovšem mám problém, udělal jsem vše, jak je ve videu, a vše mi na localhostu funguje. Když projekt publish-nu a nahraju na server (free hosting od aspone.cz) databáze funguje jakoby jen read-only...nevíte čím je to způsobené a jak to opravit?
Děkuji za odpověď :-)

Odpovědět 1.7.2014 20:14
Per aspera ad astra
Avatar
Odpovídá na domestos99
Michal Štěpánek:

Nejsem si jistý, ale možná free hosting nepodporuje "localdb"...

Odpovědět 1.7.2014 20:52
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Petr
Redaktor
Avatar
Petr:

Je třeba povolit zápis do souboru příslušnému uživateli. Také záleží na verzi .NETu a použitém provideru, hosting jej musí podporovat.

 
Odpovědět 4.7.2014 23:32
Avatar
domestos99
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr
domestos99:

Děkuji, už to funguje. :-) Stačilo v nastavení webu přidat právo zápisu složce App_Data (dříve jsem si toho bohužel nevšiml).

Odpovědět 6.7.2014 13:52
Per aspera ad astra
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.