Avatar
Vojtěch Houdek:

Zdravím, mám takový dotaz. Jak udělat v C# více stránek na formuláři? Abych měl dole tlačítko další a zpět a na formuláři se měnily prvky. Napadlo mě přes použití panelu. To fungovalo, ale když mám 7 panelů a potřebuji něco změnit na druhém tak je to docela problém.

Odpovědět 29.5.2016 16:53
Stay hungry. Stay foolish
Avatar
Hit
Člen
Avatar
Hit:

Dejme tomu, že máš ta data uložená třeba v poli, o 20 prvcích a chceš na jednu stránku vypsat 5 prvků. Někam si uložíš číslo aktuální stránky (indexy budou začínat jako u pole od 0). Uděláš si metodu pro výpis - forem projedeš a vypíšeš prvky na indexech i = aktuální_stránka; i < aktuální_stránka + 5; i++. No a tlačítka další / zpět ti budou buď přičítat k aktuální stránce nebo odečítat, plus ti vždy zavolají metodu pro výpis prvků.

Takhle bych to řešil já, snad jsem to nenapsal příliš zmatečně..

Editováno 29.5.2016 17:19
Nahoru Odpovědět 29.5.2016 17:19
Life's not about how hard you can hit, it's about how hard you can GET hit and keep moving forward.
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Houdek
Matyáš Černohous (Matesak):

Použij tabControl :) stačí si dát prvky ma různé stránky tabPage a pomocí tlačítek měnit pouze index, který se zobrazí :)

 
Nahoru Odpovědět 29.5.2016 17:42
Avatar
Vojtěch Houdek:

Tak jsem právě našel v počítači Microsoft Blend a zjistil jsem že to je přesně to co jsem hledal takže se omlouvám za komentář. Jinak děkuji za rady :)

Nahoru Odpovědět 29.5.2016 19:34
Stay hungry. Stay foolish
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.