IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Učení HTML a CSS - metoda

Aktivity
Avatar
Petr Welbeck
Člen
Avatar
Petr Welbeck:14.8.2016 18:25

Dobrý den, prošel jsem si váš výukový tutoriál na HTML a CSS, ale když si chci zkusit vytvořit vlastní web, tak vůbec nevím co na co použít. Jak se mám naučit používat HTML a CSS. Mám se učit z rejstříku tzv. že si přečtu název tagu a co dělá a tak dále ? Nebo jak ?
Děkuji předem :)

 
Odpovědět
14.8.2016 18:25
Avatar
NouF
Člen
Avatar
NouF:14.8.2016 18:31

Ahoj,

nejlepší je kombinace. Přečetl bych zde články, následě bych si stáhnul hotovou šablonu. Okouknul bych ji, upravoval bych ji. Až pochopíš co a jak, vytvořil bych si svou.

 
Nahoru Odpovědět
14.8.2016 18:31
Avatar
Petr Welbeck
Člen
Avatar
Petr Welbeck:14.8.2016 18:39

Dobře a dá se tímhle uživit na živnosták ? Kdybych k tomu potom přidal PHP a JS.

 
Nahoru Odpovědět
14.8.2016 18:39
Avatar
Odpovídá na Petr Welbeck
Jakub Rychlý:14.8.2016 18:39

Ahoj ohledně procházení těch jednotlivých tagů...některé se třeba už nepoužívají a je jich poměrně dost a přestane tě to bavit jako jednoho kamaráda. Já doporučuji stáhnout nějakou jednoduchou šablonu a pošťourat se v ní ;)

Nahoru Odpovědět
14.8.2016 18:39
Čím víc toho vím, tím víc zjišťuju, že vlastně nic nevím.
Avatar
Lava
Člen
Avatar
Lava:17.8.2016 7:45

Z HTML možnosti reálne používaš tak 25%... lebo kto by dneska používal napr. tag <font>? A takých tagov máš tam kopec... ja som sa učil tak, že som si na nete našiel free web templates, tie som si stiahol a prerábal... tak vidíš CSS, javascript, HTML a vieš si z toho niečo vziať.

Nahoru Odpovědět
17.8.2016 7:45
Aspartám, sacharín, to je môj vitamín
Avatar
Honza Bittner
Tvůrce
Avatar
Honza Bittner:17.8.2016 9:33

Do začátku je určitě skvělé, když se díváš do zdrojáků jiných webů, snažíš se pochopit, co tam je udělané a proč to tam je udělané. Samozřejmě ale doporučuji během této fáze také tvořit vlastní projekty, kam budeš aplikovat poznatky z průzkumu ostatních webů - tak ihned aplikuješ nabyté znalosti, což je velmi efektivní forma.

Až se dostaneš do fáze, kdy budeš schopen psát weby sám, nebo za pomocí občasných rad googlu, resp. stack overlow, začni dělat komplexnější weby. Doplň si znalosti responzivního designu, flexboxu, animací, transitions a tak podobně...

Další, finální fáze (tu mimochodem mnoho lidí nepodstoupí a stejně si myslí, že jsou top v oboru - a pak to tak taky vypadá), když už umíš (nebo si myslíš, že umíš) psát kód sám (tj. dokážeš z hlavy určit 95 % CSS vlastností, které potřebuješ) a dokážeš vytvořit téměř cokoli podle návrhu, v ten moment přichází fáze zdokonalování - a věř mi, že tvůj kód bude doposud dost mizerný. Musíš se naučit minimalizovat počet CSS, počet elementů (tj. nevytvářet zbytečné obalovací elementy atp.); naučit se, jak se pracuje s linty, preprocesory (není to nezbytné, ale velmi efektivní), BEM (či jiným OOCSS - objektové styly - systémem), automatizačními nástroji jako Gulp (důležité je používat Autoprefixer) atp.

A to vše je pořád a pořád jen HTML a CSS.

Nahoru Odpovědět
17.8.2016 9:33
FIT ČVUT alumnus :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.