IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Neaktivní uživatel:21.10.2015 21:10

Ahojte, potřeboval bych, aby mi zkušenější udělali jasno v OSI modelu, konkrétně ve vrstvě 2. a v podvrstvách LLC a MAC. Takto to zatím chápu já (laicky řečeno):
OSI model je teda hromada dokumentů a specifikací, jakým způsobem má síťový HW komunikovat, sestavovat pakety atd. Konkrétní součástky jsou na výrobcích, důležitý je dodržet vstupy a výstupy (dle OSI modelu).
LLC:
Když tedy výrobce sestaví HW dle LLC specifikace, tak mu jeho HW zpracuje pakety IPv4 a IPv6 (jiné zatím neznám). A tento "LLC blok obvodů" vyplivne výstup podle specifikace LLC.
MAC:
Obvody podle této spec. tedy zajistí, že je rámec odeslán přes fyzické médium - kódování a signálování je provedeno zde. A´t už je odesílání jakékoliv, MAC obvod musí být schopný spolknout výstup od LLC obvodů, a dát jej do rámce.

Takže pokud se tvoří nějaká nová technologie (dejte např. nový Gigabit Ethernet), tak ten je popsaný ve specifikaci MAC, a je vymyšlen tak, aby dokázal přijímat data z obvodů postavených dle LLC. Stejně tak když se vymýšlel IPv6, musel být stavěný tak, aby dokázal předat data, kterým "rozumí" LLC obvod.

No znamená to tedy, že pokud ISO vymyslí novou LLC specifikaci, tak nový HW dle ní nebude schopný pracovat s protokoly IPv4, IPv6, ..., a ani s protokoly fyzicko-datalinkové vrstvy (Ethernet) ? Opravte mě, jestli něco nemám úplné, chci vše pochopit do maximální hloubky :-)

Odpovědět
21.10.2015 21:10
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.