Avatar
Danik
Člen
Avatar
Danik:

Zdravim. Napíšu to takhle: Rozhodnete se udělat nějakou aplikaci, například editor fotek. Nikdy předtím jste s fotkami nepracovali. Chtěli byste aby vaše aplikace uměla přidávat různé efekty, ořezávat a další. Napíšete teda do Googlu např. "C# how to add effects to photos", dále napíšete do Google "Jak ořezávat fotografie v C#“ a vždycky vám najde funkční část kodu kterou vlozite do vašeho kodu.. A takhle v podstatě "sestavíte" svoji aplikaci.. Taky to tak děláte? A dá se to vůbec brát jako programování?

 
Odpovědět 5.4.2015 12:45
Avatar
Filip Šohajek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Danik
Filip Šohajek:

Ze začátku to v podstatě dělají všichni, potom se postupně dotazy na Google mění v dotazy na Dokumentaci daného jazyka, a u některých aplikací, velmi jednoduchých, například negooglíš vůbec.

 
Nahoru Odpovědět  +1 5.4.2015 12:49
Avatar
Odpovídá na Danik
Michal Žůrek (misaz):

takhle komplexní řešení nikdy ne. Spíš hledám něco u čeho tuším že to půjde napsat na jeden řádek nebo proč něco nefunguje tak jak jsem zamýšlel, atd. Googlím spíš drobnosti.

Nahoru Odpovědět  +5 5.4.2015 12:52
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
BlugW
Redaktor
Avatar
BlugW:

Ano na začátku určitě, konkretně hledám nějakou funkci, pak zapomenu jak se používá a znovu ji hledám, po čase si jí zapamatují a už google neotevřu.

Editováno 5.4.2015 13:54
Nahoru Odpovědět  +1 5.4.2015 13:53
Pořiď si mac na www.appletrh.cz. Novinky a zajímavosti ze světa Apple na https://www.applemagazin.com
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Inoue Yūki:

Samotný algoritmus většinou vymyslím sám, s realizací ale potřebuju pomoct od googlu (v jazycích, ve kterých nemám takové zkušenosti). Po pár letech se ti to už zareje do kůže a googlovat nebudeš potřebovat. :)

Nahoru Odpovědět  +2 5.4.2015 15:03
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Michal Žůrek (misaz):

nezareje se ti to do kůže, ale mozku :P

Nahoru Odpovědět  -2 5.4.2015 15:04
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Inoue Yūki:

Zareje se ti to všude možně, včetně kůže. :D

Nahoru Odpovědět  +3 5.4.2015 15:22
Avatar
Gramli
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Danik
Gramli:

Jak uz rekli ostatni casem budes googlit cim dal tim min. Pokud sestavis aplikaci zpusobem jaky popisujes, tak to vubec nevadi, pokud kodu ktery vkladas rozumis. Programator neni od toho aby si vsechno pamatoval, vyhledavani informaci vubec nevadi a dle meho nazoru je v tomhle oboru dulezite. Proc bys mel neco slozite vymyslet, kdyz to najdes za par vterin a v mnoha pripadech si to upravis k obrazu svemu a nebo je to napsano mnohem lepe, nez bys to udelal sam.

Nahoru Odpovědět  +1 5.4.2015 15:49
Kdo to říká ten to je...
Avatar
Martin Konečný (pavelco1998):

Čas od času použiji řešení, které už je vymyšlené, než abych ho plácal sám. Např. když jsem potřeboval do prepared dotazu vložit dynamický počet otazníků (jako zástupný znak pro následný execute), zkopíroval jsem si asi 4 řádkový script ze StackOverflow. Jinak se na google dívám na řešení případů, které nenastávají často (prostě potřebuji vyřešit část problému, se kterým jsem se nesetkal/setkávat jen velmi málo).

 
Nahoru Odpovědět  +1 5.4.2015 16:11
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.