Avatar
Ondřej Krsička
Redaktor
Avatar
Ondřej Krsička:

Ahoj, jaké (prosím přesněji než pouhé VŠ/SŠ..) vzdělání a praxi musí mít programátor analytik nebo architekt, prostě ten, kdo nekódí, ale vymýšlí?
A ten kodér?

 
Odpovědět 25.8.2015 20:17
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Ondřej Krsička
Jan Vargovský:

Teoreticky žádné, prakticky záleží na firmě.

 
Nahoru Odpovědět 25.8.2015 20:29
Avatar
Paul
Člen
Avatar
Odpovídá na Ondřej Krsička
Paul:

Záleží jestli chceš dělat na sebe a nebo jít někam do firmy. Pokud chceš dělat na sebe, je důležitější než vzdělání spíše to co opravdu umíš a hlavně jak to umíš prodat. Dál je dobrý mít nějaký známý, trošku toho štěstíčka a trpělivost.

Co se týče firem, tak to v ČR stále ve většině případů funguje tak, že titul je vyžadovaný (samozřejmě čím vyšší tím lepší). Jednak ti to otvírá pozice k lepším (vyšším) pozicím ve firmě, ale také ti to dává možnost se do té firmy vůbec dostat. Často to chodí tak, že lidi na HR mají nastavené filtry, kterými třídí lidi, které pozvou/nepozvou na pohovor. Často je jedním z filtrů má/nemá VŠ.

 
Nahoru Odpovědět 27.8.2015 13:30
Avatar
vitamin
Člen
Avatar
vitamin:

Statny sektor a velke korporacie vyzaduju formalne vzdelanie aj ked pre danu pracu nie je potrebne.

 
Nahoru Odpovědět  +2 27.8.2015 18:25
Avatar
Ondřej Krsička
Redaktor
Avatar
Ondřej Krsička:

Myslel jsem to spíše vzdělání ve smyslu co umím, co jsem se naučil.., než mám/nemám titul.

 
Nahoru Odpovědět 27.8.2015 20:38
Avatar
David Novák
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Ondřej Krsička
David Novák:

Musí být expert v dané oblasti - tzn. znát specifikace platformy a jazyka, s kterými pracuje a znát základy ostatních částí IT..
Tj. jde se to naučit bez VŠ, ale dobrá škola ti v tom hodně pomůže.. ;) A v praxi to bude znamenat studovat tisíce hodin i to, co tě zrovna nebaví..

Nahoru Odpovědět 27.8.2015 20:45
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Milan Křepelka:

To s tím vzděláním neber jako dogma. Určitě bude platit, že ti VŠ otevře více, dveří. Ale nebude platit že, bez VŠ ti jich zase výrazně hodně zavře. SŠ zaměřenou na IT bych bral ale jako základ. Nicméně VŠ ti dá zase "to" vzdělání. Ale zase bude platit, že si nakrásně můžeš jít svoji cestou a naučit se to sám. Což ale zase mnozí nezvládnou tomu dát řád a ucelený pohled.

Nicméně určitě se dostaneš do bodu, že budeš muset to vzdělání prokázat. Tady ten titul se bere jako průkazné potvrzení i když kvalita může být nevalná. A kdo nemá titul, tak musí ukázat svoji práci, internetové stopy které vedou k tomu, že to co říkáš opravdu umíš. Hodně pomůže praxe. I tobě jako programátorovi i těm co se na Tebe koukají z druhé strany.

 
Nahoru Odpovědět  ±0 28.8.2015 13:36
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.