Avatar
kElops
Člen
Avatar
kElops:

Ahoj potřeboval bych poradit chtěl bych začít programovat mikrokontrolery ale nevím jaký jsi mám vybrat první jsem přemýšlel o PICAXE ale nakonec po přečtění několika článku jsem se dozvěděl o Atmelu a ten mi přide lepší a chtěl bych znát váš názor nebo nejlépe zkušenosti. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět 11.11.2014 18:19
Všechno de když se člověku chce.
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:

Doporučuji od Atmelu ATMegy. Osobně s jinými zkušennosti nemám, nevíc co s tím hodláš dělat, ale na ATMega funguje arduino, takže máš rozšířenou komunitu( když něco nefunguje, stačí zavítat na arduino fórum a ve většině případů ti poraděj), knihovny, periferie, na internetu je spousta projektů, a navíc si můžeš koupit i Arduino desku a pro zkoušení programy nahrávat a zkoušet rovnou z ní (viz zdejší články o arduinu http://www.itnetwork.cz/…e-pc/arduino ) a navíc se s ním dá i samostatný čip lépe naprogramovat.

Nahoru Odpovědět 12.11.2014 18:05
Pokud chceš odpovědět, klikni na odpovědět. Pokud chceš vložit zdroják, klikni na vložit zdroják (</>)
Avatar
Filip Šohajek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na kElops
Filip Šohajek:

Mikrokontrolery od Atmelu jsou známy svou velkou kvalitou. Osobně bych začal s Atmelem na C++ (Assembler pro začátečníka je dost šok), nebo si koupil Arduino, a postupně bych přecházel na klasické programování mikrokontrolerů.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět 12.11.2014 18:06
Avatar
kElops
Člen
Avatar
kElops:

ok děkuji

Nahoru Odpovědět 14.11.2014 23:32
Všechno de když se člověku chce.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.