Do nového roku jako lepší programátoři? Znovu otevíráme večerní školu programování. Nette framework, návrhové vzory, testování nebo vůbec poprvé kurzy ASP.NET dostupné odkudkoli v republice.

Recenze bluetooth reproduktoru RIVA S

Hardware PC Recenze hardwaru Recenze bluetooth reproduktoru RIVA S

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
Logo firmy RIVA

Dnes si představíme kapesní bluetooth reproduktor Riva S. Za lehce zvýšenou cenu (kolem 6500,- Kč) dostanete výborné zařízení, které vydrží dlouho a kvalitně hrát. Reproduktor je zároveň velmi designový, s moderním vzhledem. Koupit jej lze ve třech barevných provedeních.

Reproduktor Riva S ve třech barevných provedeních

Parametry

Konstrukce reproduktoru Riva S

Vnitřní baterii reproduktoru lze použít přímo i jako powerbanku. Její kapacitu se mi bohužel nepodařilo dohledat, nicméně výrobce garantuje výdrž při hraní 13 hodin na 70 dB. Nabijete ji během 2-3 hodin, což mi připadá velice solidní. Hrací část tvoří celkem 7 reproduktorů, díky čemuž je reproduktor schopný pokrýt zvukem oblast pod úhlem 300° kolem sebe. Rozměry jsou 191x64x66 mm, hmotnost je necelých 700 g. Vstupy a výstupy nalezneme celkem 4 a to: Nabíjecí vstup (DC 19 V), micro USB A vstup, 3,5 mm jack aux vstup a USB A výstup pro nabíjení externího zařízení. U panýlku s těmito konektory nalezneme také centrální vypínač baterie a indikátor úrovně nabití baterie.

Porty reproduktoru Riva S

Dále reproduktor disponuje dvojicí mikrofonů, které lze použít na telefonování - jsou umístěné na vrchní straně a společně redukují šum. Telefon tedy není třeba vůbec brát do ruky - vše vyřídíte na reproduktoru a po skončení hovoru můžete opět pokračovat ve hraní. Reproduktor je tzv. "Water resistant", což znamená, že jej nelze ponořit do kapaliny, ale pokud ho z jakékoli strany polijete či pocákáte (kapalina odteče), přežije to. Tělo reproduktoru je kovové, nahoře a dole zakryté tvrzeným plastem (na svrchní straně najdete také všech šest dotykových ovládacích tlačítek). Střední pás celého reproduktoru tvoří kovová mřížka zakrývající reproduktory. Na spodní straně najdete také dvě gumové protiskluzové nožičky, na kterých zařízení stojí.

Ovládání

Reproduktor Riva S – popisky tlačítek
  • 1. vypínací tlačítko
  • 2. tlačítko surround
  • 3. tlačítko bluetooth (slouží zároveň jako indikační)
  • 4. tlačítko ztlumení
  • 5. tlačítko hlasitost dolů
  • 6. tlačítko hlasitost nahoru
  • M - mikrofony

Ovládání probíhá pomocí šesti tlačítek na svrchní straně reproduktoru. Každou ze základních funkcí reprezentuje jedno tlačítko, ostatní funkce, jako je přeskakování skladeb či přijetí hovoru, se provádějí stiskem dvojice tlačítek najednou. Jakmile se dotknete oblasti kolem tlačítek, reproduktor "ožije" - pokud je spuštěný, rozsvítí se všechna tlačítka. Pokud je vypnutý, rozsvítí se vypínací tlačítko (1). Bluetooth tlačítko (3) svítí při zapnutém stavu vždy a změnou barvy indikuje různé stavy reproduktoru, jako je zdroj přehrávání či zamknutá tlačítka. Dále svítí i tlačítko "surround", pokud je režim aktivovaný, a tlačítko ztlumit, pokud je reproduktor v tichém režimu. Dioda u panýlku s porty indikuje nabití baterie celkem třemi barvami - zelenou, žlutou a červenou.

Reproduktor Riva S a dodávané pouzdro

Zvuk

Nyní již k nejdůležitější části, a to jak reproduktor hraje. V základu existují dva hrací módy, klasický a "surround" (neboli pokrytí). V režimu surround se zvuk rozprostře do plné šíře 300° kolem zařízení, a je tak schopný velmi dobře prozvučit celou místnost či kabinu automobilu. V klasickém režimu hraje zvuk více dopředu směrem od zařízení a tak je režim vhodný pro poslech v menší skupině lidí a na menším stupni hlasitosti. Maximální hlasitost je opravdu vysoká, ale zároveň neničí kvalitu zvuku. Reproduktor na první pohled působí dojmem, že není schopný na takové výsledky stačit, ale opak je pravdou. Zvuk je opravdový a plný při každé hlasitosti. Testoval jsem i různé žánry, od klasické hudby přes jazz a metal až po elektronickou hudbu, a reproduktor na vše stačil, každá skladba zněla velmi libozvučně. Osobně jsem měl možnost porovnat zařízení s konkurenčním Beats Pill, který je zhruba stejně drahý, ovšem v žádném případě na toto zařízení nestačil. Maximální hlasitost je zhruba stejná, nicméně u Beats Pill bylo při této hlasitosti slyšet přebuzení a zvuk ztrácel a plnosti a měkkosti. Porovnání zvuku (nahrávky binaurálním mikrofonem) s jinými reproduktory lze najít zde:

Nejhlasitěji skladby zněly, pokud do reproduktoru šly přes bluetooth, při zapojení aux či USB byla stejná skladba tišší. Při vstupu přes aux lze také reproduktor přepnout do "phono" režimu, kdy neprobíhá DSP konverze zvuku, ale zvuk je přehráván přímo. Výrobce uvádí, že se tím může výsledná hlasitost zvýšit až o 9 dB, samozřejmě záleží na konkrétní skladbě.

Reproduktor Riva S – horní pohled

Další parametry

Reproduktor má 8 bluetooth slotů pro zapamatovaná zařízení. Naráz se mohou připojit až 2, pokud se tak stane, zařízení je v tzv. "Party mode" - párty módu a znamená to, že jakmile jedno zařízení uvolní místo pozastavením či vypnutím skladby, může okamžitě druhé zařízení ihned spustit další skladbu bez složitého přepojování. Při navazování spojení dává reproduktor přednost vždy nejčerstvěji zaregistrovanému zařízení. Pokud chcete sloty vymazat, musíte provést factory reset a správná zařízení znovu spárovat.

Poslední velká vymoženost je, že pokud vlastníte dva reproduktory, můžete je nechat hrát společně jako stereo 2.0 - jeden postavíte doprava, druhý doleva a zbytek už funguje plně automaticky.

Reproduktor Riva S v pouzdře

Na mobilní zařízení s Android a iOs vyšla i ovládací aplikace, bohužel se mi nepovedlo ji otestovat, protože se zařízení nedokázala přes aplikaci spojit (v Android verzi - Xiaomi Mi2S, Android 5.0 lollipop s MIUI v7).

Shrnutí

Reproduktor mě velmi potěšil i mile překvapil, a proto i přes menší nedostatky (aplikace) mohu jen vřele doporučit každému, kdo hledá přenosný reproduktor s dobrou kvalitou zvuku a výdrží při hraní.


Galerie


 

  Aktivity (2)

Recenzi pro vás napsal krepsy3
Avatar
Autor se učí programovat zde na itnetworku, zatím zejména jazyk C#. Znalosti chce mít ucelené, proto při vývoji aplikací studuje potřebné funkce do hloubky. Vyzná se v programování ve hrách, jako je Minecraft či Ricochet.

Jak se ti líbí článek?
Celkem (1 hlasů) :
55555


 


Miniatura
Všechny články v sekci
Recenze hardwaru

 

 

Komentáře

Avatar
nalimleinad
Člen
Avatar
nalimleinad:

Jedna z recenzí, která se mi opravdu líbila.

 
Odpovědět  +1 14.8.2016 9:58
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.