Do nového roku jako lepší programátoři? Znovu otevíráme večerní školu programování. Nette framework, návrhové vzory, testování nebo vůbec poprvé kurzy ASP.NET dostupné odkudkoli v republice.

Software Design Engineer - C++

Zadavatel
Avatar
Maximilian Tydor
Společnost: Maximilián Tydor
Kategorie C/C++

Vytvořeno 5. ledna 9:05
Umístění Brno - Slatina
Plat 35 000,00 Kč - 70 000,00 Kč
Typ vztahu Pracovní smlouva
Typ práce Zaměstnání (i pro absolventy )

Nabízíme

  • Work in multinational team and company.
  • Benefit package – 5 weeks holiday, meal vouchers, pension insurance, e-learning system, language courses where applicable, etc.
  • Flexible working hours where possible.
  • Yearly performance increase.
  • Opportunity to build your career with global company.
  • Daily use of foreign languages.

Požadujeme

  • Experience with implementing web based systems
  • Programming languages C ++, Python advantage
  • Experience in working on project and team work
  • Excellent command of English language mandatory
  • Knowledge of UML, practical knowledge of Enterprise Architect is an advantage
  • Knowledge of configuration mangement system and team collaboration tools (JIRA, SVN, GIT or ClearCase)
  • Capability and willingness to travel to USA for trainings and business meetings

Náplň práce

  • Following and improvement of methodologies for SW development and design, improvement of coding best practices
  • Communicate goals/expectations/issues with stakeholders/team
  • Provide estimates and technical design of products
  • Make sure all goals are completed in a satisfactory manner and issues timely communicated.
  • The job assignment may vary based on primary managers’ directives