Diskuze: Tower Defense

Ostatní jazyky GameMaker GameMaker Tower Defense

Avatar
Lukáš Kolář:

Ahoj, asi před 2 týdny jsem zase dostal vnuknutí, že si zase vytvořím nějakou hru. Zalíbilo se mi vytvořit Tower Defense. Opět jsem tvořil většinou dle návodů různých videí, hra vypadá celkem pěkně, přikládám soubor.
Akorát mě trápí jedna otázka, a to, že bych chtěl, aby věže útočily i na jiné ,,příšery"s jinými vlastnostmi, než-li jen na jednu.
Zkoušel jsem v objektu vez a eventu step dát k soku další příšeru, spojenou spojkou and, with, or, ale nic mi nešlo, ani k objektu kulka. Nevíte někdo, jak tedy udělat, aby hra byla pestřejší a věže neútočily jen na jeden objekt? Děkuju.

http://www.mediafire.com/…defense4.gmk

 
Odpovědět 10.5.2016 21:29
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Lukáš Kolář
TomBen:

Založíš prázdný objekt např. obj_Nepritel ( nevkládat do room ) a u všech nepřátelských objektů ho nastavíš jako Parent. Pak při výběru cíle v instance nearest budeš hledat jen obj_Nepritel. Tím bude nalezen libovolný nepřátelský objekt.

Jinak hra není ani pěkná, ani srozumitelná na ovládání. Něco s tím rozhodně ještě udělej.

Nahoru Odpovědět 11.5.2016 10:08
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Lukáš Kolář:

Zdravím, díky za radu, už to funguje. Trochu jsem hru poupravil, přidal pár věží ke koupi, upravil názvy a menu.
Teď mě zase chytla jiná inovace, do hry jsem přidal dělo, které by se mělo otáčet za nepřítelem, dělo se otáčí, kulky strefují soka vcelku dobře, akorát ono dělo tak trochu jiným směrem. Jednoduše bych chtěl aby ta ,tyčka"(nevím, jak se to jmenuje) mířila na soupeře, posílám soubor.

 
Nahoru Odpovědět 5.6.2016 15:45
Avatar
 
Nahoru Odpovědět 5.6.2016 17:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.