Diskuze: Zvolení a vytvoření objektů

Ostatní jazyky GameMaker GameMaker Zvolení a vytvoření objektů

Avatar
adam440
Redaktor
Avatar
adam440:

Zdravím,
mam takovy problém, vyvíjím hru něco jako staré simcity 2000 ale nevím jak udělat abych mohl zvolit objekt (budovu) a dát ji do roomu (na mapu města).

 
Odpovědět 22.3.2012 20:07
Avatar
Mikos
Redaktor
Avatar
Mikos:

instance_crea­te(x,y,instan­ce_name);

Toto vytvorí instanciu na určitej x a y pozícií. to posledné je názov toho objektu. Už potom je na tebe ako to vyriešiš. Nieje to najjednoduchšia vec na začiatok.
Skús začať niečim ľahším ;)

 
Nahoru Odpovědět 22.3.2012 21:41
Avatar
Mikos
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Mikos
Mikos:

ešte by som chcel dodať, že tento kód zaťažuje strašne pamäť a preto by som to nepreháňal. Pri tvojom prípade nieje veľká možnosť, a tak by som to riešil určite cez pole a instancie by som dal len dôležité veci. Potom je veľmi dobra vec deaktivovanie instancii mimo room-u alebo keď ich nebudeš chvíľu potrebovať.
O optimalizácií sa da veľa hovoriť :)

 
Nahoru Odpovědět 22.3.2012 21:49
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:

Jak píše Mikos, GameMaker na toto nemá žádné zázračné řešení, musíš si sám někam zapisovat (do proměnné) jaký objekt máš vybraný. Např. do proměnné global.vybrany_obj si vložíš objekt, který chceš vytvořit, tedy např. ve stavebním menu se při kliknutí na dům provede global.vybrany_obj = dum, při kliknuti na silnici: global.vybrany_bj = silnice atd.

Do globálního kliknutí myši na hrací plochu potom vložíš:

instance_create(mouse_x, mouse_y, global.vybrany_obj).

Kdybys něco vytvořil pošli, ale jak říká kolega, není to jednoduché na začátek. Můžeš se podívat na ukázkovou hru Tower defense, tam se to také řeší.

Nahoru Odpovědět 22.3.2012 22:00
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.