Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:

Zdravim,
mam několik složek se spoustou video souborů (něco přes tisíc) různých formátů. A potřeboval bych u všech odstranit metadata. Když ve Windows 10 všechny soubory ve složce vyberu, dám Properties -> Details a Remove properties and personal information a poté bez ohledu na to, zda zvolím Create copy with properties removed, nebo Remove properties from this file, pokaždý to selže, protože soubor je používán procesem COM Surrogate. Trošku sem se v tom pohrabal a zjistil, že se jedná o ten proces, který obstarává okénko properties a následné okénko pro odstranění. A pokud ho ukončím, přejmenovávání se zruší.
Jde to nějak obejít?
Další možnost je nějaká utilitka, co by odstraňovala metadata. Potřeboval bych podporu různých video formátů (především .avi, .mkv, .mp4), a schopnost rekurzivně prolézat podsložky a mazat metadata i u souborů v nich by neuškodila. Nevíte o nějaké?
Díky.

Odpovědět 18. března 20:53
Programátor dělá co může. Počítač co chce. | Pokud mi dáš mínus, tak prosim, napiš proč!
Avatar
Odpovídá na Adam Ježek
Michal Žůrek (misaz):

najdi si nějakou knihovnu co s metadaty těchto formátu umí pracovat a napiš si na to utilitu sám.

Nahoru Odpovědět  +1 18. března 22:18
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.