Do nového roku jako lepší programátoři? Znovu otevíráme večerní školu programování. Nette framework, návrhové vzory, testování nebo vůbec poprvé kurzy ASP.NET dostupné odkudkoli v republice.
Avatar

Tohle je šílený. Dvě AI si navzájem povídaj. https://www.twitch.tv/seebotschat

Nahoru  +2 7. ledna 12:13
Avatar
Avatar
IT Man

Lol :D

7. ledna 14:17
Avatar
</2016>
<2017>
Nahoru  +6 1. ledna 15:49
Avatar
Avatar
IT Man

Větší smysl by to dávalo, kdyby se komentáře řadily ze shora dolů. Takhle to spíš vypadá, že starší příspěvky jsou z roku 2017. :D

1. ledna 16:32
Avatar

Za zvláštních okolností mi přestala fungovat bezdrátová myš s klávesnicí. Doposud jsem měl mikropříjmač zapojený v postraním portu notebooku. Když jsem ho přepojil do dokovací stanice, set přestal fungovat. Zvláštní na tom bylo, že všechno ostatní v ní funguje. Tak jsem přemejšlel, v čem by mohla bejt chyba, až sem čirou náhodou zjistil, že myš mi funguje na druhém konci stolu bez problému, což už totálně nedávalo rozum. Když byl přijímač v počítači, myš fungovala po celém stole. Když ve stanici, tak jenom na kraji stolu. A pak si řikam, port v notebooku je natočen do strany a je vodorovně. Port v dokovací stanici je svisle a natočen na mě. Tak sem vzal dokovací stanici a otočil jí o 90°....
Ehm. Takže nezáleží na tom, jestli má přijímač na myš přímou viditelnost, nebo je k ní blízko. On musí být rovnoběžně s myší, jinak nefunguje (pokud je kolmo, tak funguje jenom na jednu stranu od přijímače :D ).
To je jako novej trend, dávat do přijímačů (co můžou bejt zepředu či zezadu počítače, z boku notebooku nebo i nějak jinak) směrovou anténu?

Nahoru  +1 29.12.2016 14:38
Avatar

https://youtu.be/kdCJunw_Jgg?…
Nic zvláštního, jen NAND Cat :D

Nahoru  +2 18.12.2016 19:24
Avatar

Jestli si myslíte, že jako dospělí můžete všechno, tak máte smůlu. Pořád za váma bude stát aspoň MS, kterej vám bude v rámci rodičovský kontroly řikat, který stránky můžete navštěvovat. https://answers.microsoft.com/…c9de1d91b191?…

Edge sem otevřel jenom kvůli tomu, že sem přeinstalovával Chrome a nechtělo se mi čekat. Normální člověk by asi mávnul rukou nad tím, že nemůže používat něco co nepoužívá, ale já nejsem normální. Chci, aby na podpoře v MS trpěli ]:-> Čas na MS Community mají do zítra do dvou, pak přijdu domu a volám na podporu :D ]:->


Nahoru  +1 15.12.2016 18:25
Avatar
Avatar
IT Man

Šílený ... o_O

15.12.2016 19:43
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Vážíme si vašeho hovoru a omlouváme se za zdržení. Všichni naši operátoři se momentálně věnují zákazníkům před vámi. Vyčkejte prosím na lince. Na na na na ná. Vážíme si vašeho hovoru a omlouváme se za zdržení. Všichni naši operátoři se momentálně věnují zákazníkům před vámi. Vyčkejte prosím na lince. Na na na na ná. Vážíme si vašeho hovoru a omlouváme se za zdržení. Všichni naši operátoři se momentálně věnují zákazníkům před vámi. Vyčkejte prosím na lince. Na na na na ná...
Hovor na podporu MS netrvá ještě ani dvě minuty, a už mi lezou na nervy :D
Kdyby aspoň hrále ta otravná hudba trochu dýl, ale ona tam ten automat mluví skoro pořád!

16.12.2016 15:18
Avatar
Avatar
Adam Ježek

A už to začalo :D Už si mě přehazujou z jednoho oddělení na druhý :D

16.12.2016 15:28
Avatar

Pokud máte potíže s připojením k internetu, doporučujeme vám restartovat počítač tak, že přejdete na Start, kliknete na tlačítko Napájení a vyberete Restartovat (ne Vypnout).

No jasně, zapnout a vypnout pomůže vždycky! :D


Nahoru 15.12.2016 18:24
Avatar

Něco málo z toho, co za zvěrtsva momentálně pácham:
Ve středu při obědě kámoš vytáh proklikávání na Wiki - Takové to, že z jednoho článku se prokliknete na další a z něj na další a ty blbosti typu "Kolik prokliků je třeba, aby se člověk dostal z článku X na článek Y". Tak že to naprogramuju. Další hodina byla biologie a pak matika, takže domu sem šel s celkem jasnou představou, jak to bude fungovat, jen trochu s obavami o celkovou stabilitu (ze strany dostupných zdrojů).

Aktuální návrh byl následující:
Nejdřív napíšu crawler, co mi bude projíždět celou wikipedii, hledat články a cpát do databáze linky. Tohle určitě nějakou dobu zabere, takže vyhledávání v tom budu psát, zatímco tohle poběží.

Návrh byl následující:
V jedná tabulce v DB budu mít seznam článků, v druhé seznam linků v daných článcích. Nejprve do databáze ručně přihodím pár článků a pak Python skript bude dokola dělat následující:
Z tabulky se vezmou nezpracované články. Jelikož po jednom by to trvalo roky, tak každý se spustí ve vlastním vlákně. V tom se článek načte, zpracuje, vytáhnou se z něj všechny linky na ostatní články na wiki a ty se zadají do DB (pokud v ní už nejsou). A to pořád dokola.

Začal jsem s 3 články - Amerika, Anglie a Česko. Po prvním průchodu se v databázi objevilo lehce přes 2000 nových odkazů. Při dalším průběhu se to zastavilo na +- 19 000. Proč?

Skript vytáhnul 2000 článků z db a pro každý spustil vlastní vlákno. To pak článek načetlo v wiki, vytahalo z něj odkazy a nasypalo je do mysql. Tohle zpracování v Pythonu zabralo pár sekund, takže při průměru 500 linků na článek to je asi trochu víc požadavků naráz. Takže chvíli se nic nedělo, phpMyAdmin načítal SELECT COUNT(id) FROM articles něco přes minutu, a jak se číslo zvětšovalo, začaly nastávat první problémy - do Python konzole se najednou začaly vypisovat chyby "Too many connections".

Tak jsem u nějakých 19 000 záznamů násilně umrtvil vykonávání, v configu MySql jsem do maximálního počtu připojení připsal pár nul a spustil to znova. Jenže teď v databází je kolem 19 000 nových záznamů. A pro každý vlákno. A pro každé požadavky na MySQL. A zase konzole plná chyb. "MySQL server has gone away".

Hm. Takže to asi nebude tak jednoduché, jak jsem si původně myslel. Čekal jsem nějaké obtíže s výkonem, ale to, že MySQL server nebude stíhat ty požadavky, respektive vložení (3 čísel a jedné url)*500 do db bude trvat několikanásobě dýl, než stáhnout stránku a přechroustat ji, to ne. Takže teď asi bude třeba si nějak zjistit, jak moc je server vytížený, než něco provedu. Až se mi to povede vyřešit, tak možná na pražském pyvo.cz z toho udělám přednášku jako odstrašující příklad.

TL;DR
Sem strašný prase, co si nehlídá systémový zdroje a pouští desetitisíce operací naráz. Kdyby tohle byly devadesátá léta, stačilo by to na zničení internetu.

Nahoru  +2 20.11.2016 1:01
Avatar
Avatar
Michal Žůrek (misaz)

Tak ono je na uvážení proč to děláš na nejpomalejší možné databázi? Takové věci se dělají buď na Oracle nebo MS SQL Server, případně rovnou nějaké NoSQL.

15.12.2016 18:32
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Přesně sem čekal, že si repjpneš, ale když po tejdnu nic, tak sem to vzdal. No škoda, asi ti to uteklo :D

15.12.2016 18:43
Avatar

4 monitory! Proč? Protože 3 sou málo :D
A kdyby to v Alze nezmršili, moh sem mít dneska dokovací stanici, která mi dovolí připojit další dva. Jenže tady už je ten problém, že další nemam.


Nahoru  +1 18.11.2016 18:43
Avatar
Avatar
Michal Žůrek (misaz)

aby sis je tím bordelem na stole pak nezasypal. :P

18.11.2016 20:06
Avatar
Avatar
Adam Ježek

To je pracovní bordel, do něj se věci pravidelně přidávaj a odebíraj.
Vpodstatě to je jen systém uložení věcí, kterému nerozumíš :D

+1 18.11.2016 20:07
Avatar
Avatar
IT Man

Dej si radši pauzu ... o_O

18.11.2016 20:32
Avatar
Avatar
Adam Ježek

nemůžu, zejtra je deadline kdy má bejt aplikace připravená k otestování a já ještě nemam napsanou logiku :D

18.11.2016 20:53
Avatar

Kdyby vás zajímalo, jak napsat "Hello, world!"

https://codegolf.stackexchange.com/…/hello-world

Nahoru  +2 15.11.2016 17:05
Avatar

Od doby, co mam notebook mi občas problikává monitor na VGA (samozřejmě sem hned po koupi zformátoval disk a nahodil čistej systém). Dosud mi to nevadilo, monitor se s tim popral, ale teď často promítam na projektoru, kterej si s tim krátkym probliknutim neporadí a trvá mu dost dlouho, než se znova chytí. Na HDMI výstupu se mi to něděje. Takže po dlouhé době sem se s tim rozhod něco udělat. Vypadalo to asi takhle:

  • hele, já tu nemam nainstalovanej žádnej ovladač
  • hele, tak přecijen si sem windows update nějakej protlačil
  • hele, taj sou ke stažení ovladače pro intel a i amd
  • wow, já mam v noťasu kromě intel grafiky i amd grafárnu
  • vypadá to, že to funguje
  • á, tak zase nic
  • se*u na to, kupuji hdmi->vga redukci

Ještě uvidim, co mi poraděj na podpoře, ale nevidim to na to, že se s tim budu nějak patlat :D

Nahoru 13.11.2016 22:53
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Tak ti experti zmrvili firmware, takže chyba není v driveru. Sice dodali nástroj, který ho opraví, ale rituál, který předchází úspěšnému spuštění se co do obtížnosti podobá vyvolávání dábla :D

+1 14.11.2016 14:16