Inteligentní pojízdné židle od Nissanu

Zpravodajství Hardware Inteligentní pojízdné židle od Nissanu

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Konec pracovní doby, židle všude po kanceláři. Konec porady, židle všude po kolem. Konec vyučování, židle všude po třídě. A kdo je teď uklidí? Nikdo. Ony to zvládnou samy.

Ano, nové židle od Nissanu inspirované technologií Inteligent Parking Assistant (technologie, která za vás zaparkuje auto) jsou schopny se samy vrátit na své původní místo. Je toho docíleno pomocí 4 kamer v rozích místnosti, mapujících všechny židle. Data vyhodnocuje počítač, který při přijmutí příkazu (tlesknutí) dá přes Wi-Fi židlí pokyn, kam mají jet.

Bohužel s největší pravděpodobností se tyto židle na trh brzy nedostanou. Židle byly vytvořeny jako reklamní kampaň, aby se parkovací asistant mohl předvést, ale pokud by započala výroba, zákazníci by se určitě našli.

Protože židle nejsou určeny k prodeji, není nijak dořešené nabíjení. V praxi by ale mohla být pod každým stolem podložka, který by umožňovala židli bezdrátově nabíjet.

Na chvíli se ale zasněme a představme si, že tyto židle se prodávají, a jsou běžně v kancelářích. Závody na židlích pozvednuty na novou úroveň, Aprílové vtípky, a další spousta věcí, která by se s židlemi dala dělat. Kdo ví, třeba se někdo nechá inspirovat, a za rok najdeme obdobné židle na KickStarteru.

Zdroj: Engadget


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 16.2.2016 22:11
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru

 

 

Komentáře

Avatar
Ondrca
Redaktor
Avatar
Ondrca:

Sedneš si na židli a nějaký tvůj "kamarád" zatleská :D

Odpovědět 16.2.2016 23:17
Zase jsem o něco chytřejší
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovědět  +1 16.2.2016 23:21
Pokud chceš odpovědět, klikni na odpovědět. Pokud chceš vložit zdroják, klikni na vložit zdroják (</>)
Avatar
Ondrca
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Adam Ježek
Ondrca:

Aha, jsem se nevšiml :D

Odpovědět 16.2.2016 23:25
Zase jsem o něco chytřejší
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.