NOVINKA – Víkendový online kurz Software tester, který tě posune dál. Zjisti, jak na to!
NOVINKA - Online rekvalifikační kurz Java programátor. Oblíbená a studenty ověřená rekvalifikace - nyní i online.

Nová Wi-Fi: třikrát rychlejší, dvojnásobný dosah

Skupina vědců z CSAIL (Computer Science and Artificial Inteligence Lab) na MIT přišla na způsob, jak se vypořádat s rušením Wi-Fi routerů a zvýšit tím jejich přenosovou rychlost i znásobit dosah.

Pokud potřebujeme zajistit Wi-Fi pokrytí některé oblasti, většinou přidáme další Wi-Fi router. Jenže to není to správné řešení.

V dnešním bezdrátovém světě nemůžete vyřešit pokrytí tím, že na problém hodíte více vysílačů, protože se budou vzájemně rušit
- Ezzedlin Hamed, PhD, autor návrhu

Tak byl vyvinut MegaMIMO 2.0. Systém, který má pomoci Wi-Fi routerům synchronizovat signál tak, aby se vzájemně nerušili, i když pracují na stejné frekvenci.

Při finálním testování systému byly použity 4 notebooky, které brázdily místností na Roomba robotech. Při testech MegaMIMO 2.0 bylo dosaženo 330% rychlosti naměřené při testu s klasickým Wi-Fi routerem.

Vysílače na MegaMIMO 2.0 vypadají stejně jako Wi-Fi routery, pouze mají upravený hardware. Detaily studie zatím nebyly zveřejněny, ale vypadá to, že vysílače pracují na stejné frekvenci a zachovávají stávající protokoly, proto pro přechod bude stačit vyměnit pouze Wi-Fi router, nikoli i všechna ostatní zařízení, jako tomu je u přechodu z 2.4GHz na 5GHz Wi-Fi.

Technologie by měla najít uplatnění především na veřejných místech, jako jsou fotbalové stadiony apod., která nelze pokrýt malým množstvím AP, ale velké množství již způsobuje interferenční problémy.

Technologie je již dokončena a vědci právě pracují na její komercializaci.

Zdroj: news.mit.edu


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 28.8.2016 21:06
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity