Ulo - sovička na hlídání domu

Zpravodajství Hardware Ulo - sovička na hlídání domu

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Kickstarter je plný všemožných krabiček na hlídání domácností. Nyní se ale objevilo Ulo, které se snaží být originálnější. Má tvar sovy, a je uživatelsky příjemné až roztomilé.

Jako oči jsou použity dva kruhové displaye používané v chytrých hodinkách, které ukazují stav. Například při slabé baterii má sova oči unavené a přivřené. Pod zrcadlovým nosem se skrývá HD kamera a senzor pohybu. Ovládá se poklepáním na hlavu a s otočným podstavcem není problém ji připevnit na zeď nebo položit na stůl. Ulo umí streamovat video, odesílat zachycené snímky emailem, ale také spolupracuje třeba s IFTTT. Trošku zamrzí cena, která se pohybuje u 150 EUR na Kickstarteru, v prodeji by měla být až 200 EUR. Ačkoliv projektu stále zbývá celý měsíc, už se podařilo vybrat 250 000 EUR z požadovaných 199 000.

Zdroj: Kickstarter


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 2.11.2015 19:17
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru

 

 

Komentáře

Avatar
jan.ruzicka01
Redaktor
Avatar
jan.ruzicka01:

...a je uživatelstky příjemné až roztomilé...

Buď je uživatelsky příjemná a roztomilá, anebo tam místo a musí být což.

Odpovědět 3.11.2015 12:33
';' je má jediná noční můra...
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na jan.ruzicka01
David Čápka:

Větu předtím říká "to Ulo", proto tam má takový tvar.

Odpovědět  +3 3.11.2015 12:40
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
jan.ruzicka01
Redaktor
Avatar
Odpovědět 3.11.2015 16:12
';' je má jediná noční můra...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.