Na trhu se objevil obal pro ohnuté IPhone 6 Plus

Zpravodajství Mobilní zařízení Na trhu se objevil obal pro ohnuté IPhone 6 Plus

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Jak už asi všichni ví, devátého září Apple oznámil dlouho očekávaný IPhone 6 a IPhone 6 Plus. Deset dní na to, 19. září, byly poprvé uvedeny do prodeje. Apple prohlásil, že za první tři dny byly trhnuty všechny prodejní rekordy, bylo prodáno přes 10 milionů kusů chytrých mobilů IPhone 6 a IPhone 6 Plus. Což byly opravdu skvělé výsledky i pro takovou společnost jako je Apple, avšak do té doby, než se na internetu začaly objevovat zvěsti, že nový IPhone 6 Plus je možné jednoduše ohnout v zadní kapse u kalhot. Na to se na internetu objevila spousta diskuzí, vtípků a různých porovnávání a testů. Jeden z těchto testů změřil, že aby došlo k trvalému ohybu, bylo by potřeba vynaložit sílu v případě IPhone 6 asi 70 liber, což je v přepočtu nějakých 311N (~31 kg) a v případě IPhone 6 Plus asi 90 lbf = 400 N (~ 40Kg). Ve výsledku je to asi stejná síla, co je potřeba na zlomení tří obyčejných tužek. Navíc společnosti Apple bylo oznámeno pouze devět takovýchto případů.

table after

Tabulky potřebné síly pro trvalé ohnutí(1), stav IPhonu po testu(2)

Nicméně pokud by se vám náhodou stala takováto nepříjemná věc, nezoufejte. Můžete si koupit obal přesně sedící na váš nově vytvarovaný mobil! Přesně tak, Fernando Rosa přišel na trh s prohnutými obaly na IPhone 6 Plus a to rovnou ve dvanácti barevných variantách za necelých 20 dolarů. Je to sice taková blbůstka, ale rozhodně vtipný dárek pro někoho, kdo už vlastní takovýto mobil…

bumper joke

nový obal pro "nový" mobil(3),jeden z vtipů na účet Apple(4)

Zdroje obrázků použitých v článku:
mini:www.kejixum.com
(1):consumerre­ports.org/
(2):tuaw.com
(3):shapeways.com/
(4):ibtimes.com


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 1.10.2014 21:32
Avatar

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení

 

 

Komentáře

Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Theodor Johnson:

Na tohle bych řekl to samé, co CEO T-Mobilu ( http://www.letemsvetemapplem.eu/…kurny-idiot/ ), ale když už ho ohnete tak je to docela dobrá vychytávka :)

Odpovědět 8.10.2014 17:08
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Avatar
Odpovídá na Theodor Johnson
Michal Žůrek (misaz):

jeho reakce je hodně přehnaná. S tou částí o youtube idiotech lze souhlasit, o tom že si někdo dává mobil do kapsy ne. Proč by ho nemohl mít v kapse? Proč si má kvůli mobilu kupovat nové volnější džiny?

Odpovědět 8.10.2014 19:58
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Theodor Johnson:

Nechci vyvolávat flame, takže na to neodpovím, jelikož jakákoliv odpověď by byla pouze začátek flamu

Odpovědět 8.10.2014 20:25
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Avatar
Odpovídá na Theodor Johnson
Michal Žůrek (misaz):

klidně reaguj to se celkem týká tématu a když tak to přesunem. :)

Odpovědět 8.10.2014 21:04
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Theodor Johnson:

Tak dobře, v tom videu (původní video iPhone 6 Bending test) bylo jasně vidět že je potřeba velká síla na ohnutí, jakýkoliv jiný telefon bych takovou silou zničil, apple si podle mého názoru vede docela dobře že i přes takové ohnutí ještě funguje, navíc taková síla nemůže být vyvinuta nošením v přední kapse. Jedině v zadní (když si na něj sednu), toť můj názor.

// EDIT: Možná se to jednou někomu mohlo stát, zbytek lidí se toho chytlo, a počítají s tím že se na to bude stahovat záruka, tak ty telefony ohýbají o 106 jen aby byli vidět.

Editováno 8.10.2014 21:23
Odpovědět  ±0 8.10.2014 21:20
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.