Minority Report pro programátory?

Zpravodajství Programování Minority Report pro programátory?

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Programování není žádná procházka růžovou zahradou. Programátoři časo pracují dlouhé hodiny, někdy do noci zírají na stovky řádek kódu a pak s vítězoslavným výkřikem "Já jsem v..l" většinou kolem 3 ráno posílají check-in. Za takových podmínek jsou chyby nevyhnutelné a nelze jim dost dobře předcházet.

Avšak výzkumná skupina Microsoftu vedená Anderw Begelem se zaměřila na nový přístup prevence chyb při programování. Vyvíjí systém založený na sledování pohybů očí a mentálních a fyziologických znaků programátora při práci. Ze získaných dat se snaží odhadnout, ve kterém okamžiku se vývojář dostane do potíží.

(zdroj: Technet.com)

Begel o tomto projektu řekl: "Pokud se nám podaří identifikovat které kognitivní či emocionální stavy vedou k chybám v kódu nebo ke snížení produktivity, můžeme se pokusit zasáhnout a zabránit tak vývojáři udlělat chyby ještě dříve než by se jich dopustil."

Begel dále pokračuje: "Stále jsme pouze na experimentální úrovni a učíme se porozuměnt, co nám senzory o vývojářích říkají..."

Jen doufejme, že vědci při programování takového zařízení neudělí zbytečně moc chyb... :-P

(úvodní obrázek: s laskavým svolením twobee / FreeDigitalPho­tos.net)


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsala Nikola Sterziková (PaNika) 25.7.2014 16:28
Avatar
Autorka se věnuje programování webových aplikací v C# a tvorbě MSSQL databází.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa programování

 

 

Komentáře

Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Milan Křepelka:

Zajímalo by mne jak ten systém se bude tvářit na setkání programátora s některým cizím a obstarožním kódem. To jim tam ty čáry budou asi pěkně lítat :-)

 
Odpovědět  +4 25.7.2014 17:59
Avatar
luboskovac1
Člen
Avatar
luboskovac1:

V nadpisu je chyba :)

 
Odpovědět  +1 27.7.2014 14:13
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovědět 28.7.2014 16:42
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.