Ostrava? A chceš nakopnout v celodenním kurzu programování od 1999 Kč? Vypsali jsme pro vás první termín.

Alphabet chce bojovat s rakovinou, využije DeepMind

Zpravodajství Software Alphabet chce bojovat s rakovinou, využije DeepMind

Alphabet pokračuje ve hledání využití své umělé inteligence DeepMind. Měla by pomáhat doktorům i běžným lidem v boji s rakovinou.

Především by se DeepMind měl zaměřit na hlavu a krk, kde se nachází kritické orgány. Jelikož je DeepMind usídlen ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, spřáhnul se s britskou National Health Service a na boji s rakovinou budou spolupracovat.

Jelikož jsou hlava a krk velice citlivé části těla, doktoři musí trávit až 4 hodiny plánováním ozařování. V případě, že by bylo ozářeno i okolí nádoru, nemuselo by to být pro pacienta příjemné. Zlepšit by se tak měla jak přenost léčby, což by znamenalo menší riziko. Také čas, který by nad léčbou doktoři strávili, by se výrazně zmenšil. V budoucnu by Alphabet chtěl rozšířit plánování léčby i na ostatní části lidského těla.

Léčba rakoviny není jediná zdravotnická aktivita, ve které se DeepMind angažuje. S britskou Zdravotnickou službou již dříve spolupracoval na pilotním provozu mobilní aplikace, která monitoruje kondici pacientů. Alphabet se s DeepMindem pokoušel také rozpoznat různé nemoci očí jejich zkoumáním.

Zdroj: The Verge


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 31. srpna 20:25
Avatar
Autor je vývojář mobilních aplikací a webových stránek. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má OS X. Z mobilních platforem ho zajímá Firefox OS na kterém se aktivně podílí. Využívá především produkty JetBrains.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!