Ostrava? A chceš nakopnout v celodenním kurzu programování od 1999 Kč? Vypsali jsme pro vás první termín.

SwiftKey našeptával cizí e-maily

Zpravodajství Software SwiftKey našeptával cizí e-maily

V populární klávesnici SwiftKey, která je k dispozici pro mobilní systémy Android a iOS, byla v nedávných dnech nalezena celkem závažná chyba. Klávesnice totiž využívá data uživatelů ke zlepšení návrhů, což znamená, že sleduje, co uživatelé píší a jak opravují či využívají její návrhy. To by nebyl takový problém, protože klávesnice by správně měla ignorovat osobní údaje, tedy e-maily a hesla. To se ale nestalo a tak mohli někteří uživatelé dostat v nápovědě místo slova například cizí e-mail. Nebylo to ale jen o cizích údajích, anglicky hovořící uživatelé totiž dostávali například německé návrhy.

Ihned po zjištění SwiftKey vypnul službu, která se starala o synchronizaci nasbíraných dat. 29. července také vydal příspěvek na svůj blog, kde informoval, že chyba nebyla bezpečnostního charakteru a týkala se velmi malého počtu uživatelů.

Podobně funguje například i klávesnice od Googlu, která je většinou přímo předinstalovaná v novém telefonu. Někteří uživatelé se tak také mohou v budoucnu dočkat cizích e-mailů či dokonce hesel.


Místo slova se objevil cizí e-mail; Zdroj: Reddit/Jawahar­laNehru

Zdroj: The Verge


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 30. července 15:35
Avatar
Autor je vývojář mobilních aplikací a webových stránek. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má OS X. Z mobilních platforem ho zajímá Firefox OS na kterém se aktivně podílí. Využívá především produkty JetBrains.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!