Ostrava? A chceš nakopnout v celodenním kurzu programování od 1999 Kč? Vypsali jsme pro vás první termín.

Facebook zpřístupní Instant Articles všem

Zpravodajství Web Facebook zpřístupní Instant Articles všem

Instant Articles je jedním ze způsobů, jak mohou zpravodajské weby sdílet své články s uživateli Facebooku. Doteď ale byly Instant Articles výsadou větších vydavatelství, která mají dohodu s Facebookem - to se 12. dubna změní, Facebook totiž Instant Articles zpřístupní pro všechny.

Instant Articles ale nabízí víc, než jen pouhý text. Je možné do nich přidat interaktivní mapy, videa a uživatele tak mnohem více vtáhnout do obsahu článku. Co je nejlepší, je to, že Instant Articles mohou fungovat s již existujícími RSS feedy, není tak potřeba prakticky žádná práce a Facebook si dostupnost článku zjistí sám, stejně jako ho poté i zveřejní.

Podle Facebooku mají Instant Articles především vypomoci se spotřebou dat na mobilních sítích a responzivitou některých webů. Uživatel totiž při prohlížení Instant Articles stahuje pouze textový obsah bez zbytečných stylů, které mu navíc mohou čtení znepříjemnit.

Pro vývojáře, kteří se chystají Instant Articles zavést, připravil Facebook rozsáhlou dokumentaci, která jim pomůže s implementací.

Zdroj: Facebook


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 17. února 20:38
Avatar
Autor je vývojář mobilních aplikací a webových stránek. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má OS X. Z mobilních platforem ho zajímá Firefox OS na kterém se aktivně podílí. Využívá především produkty JetBrains.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!