Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 30 - E-shop v ASP.NET MVC - Výpis objednávek I

C# .NET ASP.NET MVC E-shop E-shop v ASP.NET MVC - Výpis objednávek I

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET MVC - Editor stromového menu, jsme implementovali javascriptový editor stromového menu kategorií produktů. V následujících dvou C# .NET tutoriálech se budeme věnovat výpisu objednávek a změně jejich stavu. Dnes si hlavně připravíme potřebné metody v business vrstvě. Začněme ale drobnou úpravou v datové vrstvě.

Třída EOrder

Základní informace o každé objednávce máme uloženy ve struktuře třídy EOrder. Co zde nemáme uloženo, je výsledná cena dokončené objednávky. Přestože je možné tento údaj dopočítat, neboť máme uloženo účetní nastavení i odkazy na produkty a jejich stav (včetně ceny) v době nákupu, nepovažoval bych uložení celkové ceny za zbytečný údaj. Jedná se o informaci, kterou budeme opakovaně potřebovat při různých operacích a je zbytečné ji stále počítat.

Přidejme si tedy do třídy EOrder vlastnost typu nullable decimal s názvem


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Připravíme stránku pro administrátory webu, kteří zde mohou sledovat dokončené objednávky a měnit jejich stav (příprava business vrstvy).

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (3)