Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

2D střílečka

C# .NET Formuláře Windows Forms Zdrojákoviště 2D střílečka

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Jedná se o starší projekt pro zábavu, na kterém jsem už delší dobu nepracoval, tak ho alespoň dokončím. Nepoužívám žádné přidané knihovny apod., vše si píši sám. Prakticky veškeré znalosti programování mám z ITnetwork, tak doufám, že se přiučím něčemu novému a dozvím se, co dělám špatně :-) .

Omluvte prosím velmi minimalistickou grafiku, šlo mi hlavně o funkčnost ovládání a programu jako takového. Snažil jsem se psát kód přehledně, takže si můžete libovolně upravovat obtížnost jednotlivých úrovní, pokud vám ta původní nevyhovuje.

Všechny zdrojové kódy jsou mimo přiložený zip dostupné i zde:

https://github.com/…tingGame.git

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (7 bodů) - Naprogramované je to slušně, power-upy, různé příšery se různě chovají, brokovnice má rozptyl, munice... Kdybys použil i nějaké free assety jako sprity a hudbu, mohla to být plnohodnotná hra. Takhle je grafika jen jako placeholdery.
  • Lucie Hartingerová (8 bodů) - Je to akční střílečka. Jenom škoda, že tam nejsou jiné obrázky než barevná kolečka. Hratelnost je vysoká, ovládání je jasné a intuitivní. Ještě by se k tomu výborně hodil nějaký jednoduchý zvuk :-)
  • Tomáš Bitter (8 bodů) - Dobrá akce. Vlny různých typů nepřátel ze všech stran. Líbí se mi power-upy, které je možné sebrat, a překvapilo mě, co všechno mohou dělat. Healthbar u hráče a nepřátel je dle mého vymyšlený geniálně - kdyby byla mapa plná nepřátel, tak bude krásně vidět, který z nich je jak moc zraněn. Jediné, co mi trochu kazilo dojem, tak bylo, že jsem na začátku spotřeboval všechnu munici a potom jsem nevěděl, jak nějakou získat. A samozřejmě grafika; tahle hra by si zasloužila pěkné barvité sprity.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 25x (3.47 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Hru pro vás napsal Marek Zelený
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity (10)

 

 

Komentáře

Avatar
Karel Mikuš
Člen
Avatar
Karel Mikuš:17.10.2017 17:14

Místo koleček udělat jednoduché zombie, mít možnost nabíjet nebo aspoň častější výskyt nábojů a byla by z toho super zombie střílečka na odreagování.

 
Odpovědět 17.10.2017 17:14
Avatar
Marek Zelený
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Karel Mikuš
Marek Zelený:17.10.2017 17:43

Mohl bych se vymlouvat, že pokročilejší grafiku udělat neumím, ale spíš mě to jenom nebaví. Rád vymýšlím co nejefektivnější funkční řešení jako takové, ale na design zkrátka nemám nervy.
Co se týče nábojů, celkově jsem to nedokázal moc vychytat. Na začátku je nábojů poměrně málo, později ale prakticky nehrajou roli. Nabíjení by možná šlo, zkusím se na to podívat.

Každopádně díky za komentář, jsem rád, že se hra alespoň v něčem líbila :-).

 
Odpovědět 17.10.2017 17:43
Avatar
Petr Šenfeld:29. června 10:12

Zdravím,
jak dlouho trvá naprogramování takovéhle jednodušší hry?

 
Odpovědět 29. června 10:12
Avatar
Marek Zelený
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Šenfeld
Marek Zelený:29. června 10:26

Ahoj,
hodně záleží, jestli k tomu použiješ nějaké hotové knihovny nebo jiné pomocné technologie. Já si rád dělám všechno sám, takže jsem používal jen to, co mi nabídlo Visual Studio. Dělal jsem to celkově asi 4-5 měsíců, ale většinu času jen příležitostně. Když se na to člověk opravdu vrhne, určitě se to dá stihnout za pár týdnů ;)

 
Odpovědět 29. června 10:26
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Šenfeld
Luboš Satik Běhounek:29. června 12:15

Pokud bys předem měl všechno rozmyšlené a přesně věděl, co děláš, tak i za pár dní nebo možná by se to dalo stihnout i za den :)

Odpovědět  +3 29. června 12:15
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
dez1nd
Člen
Avatar
Odpovídá na Luboš Satik Běhounek
dez1nd:29. června 13:59

Použitím enginu třebas Unity3d se čas krátí i na pár hodin.

 
Odpovědět 29. června 13:59
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.