Avatar
Martin Vejvoda:30. května 18:43

Ahoj, nevíte někdo o nějakých firmách v Praze, které jsou ochotné vzít na léto studenta prváku, který toho zas tolik neumí? Posílal jsem už několik emailů a vyplnil jsem ten formulář, který tady je, ale stále nic. Díky.

Odpovědět 30. května 18:43
matika > informatika
Avatar
DHPICO
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Vejvoda
DHPICO:30. května 19:23

prváka na vysoké nebo na střední ?

Nahoru Odpovědět 30. května 19:23
Požehnáni budíš oráj
Avatar
Odpovídá na DHPICO
Martin Vejvoda:30. května 19:33

Dobrá poznámka, na vysoké.

Nahoru Odpovědět 30. května 19:33
matika > informatika
Avatar
DHPICO
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Vejvoda
DHPICO:30. května 19:47

tak pokud by ti nevadilo, že se pravděpodobně dostaneš jen k testování, tak tě můžu odkázat sem:
https://deckardpenfield.com/cz/job-offer jako vstupní minimum pro extrémní juniory neberou tolik v úvahu tvé znalosti a praxi, ale spíše tvé logické mýšlení, proto taky máš na pohovoru test, kde prokážeš, zda tě napadne, jak nejchytřeji udělat tři palačinky z obou stran na dvou pánvích nebo kolik uběhne pes, který běhá neustále od páníčka k domu, dokud tam nedojde páníček a tak :)

Nahoru Odpovědět 30. května 19:47
Požehnáni budíš oráj
Avatar
Odpovídá na DHPICO
Martin Vejvoda:30. května 20:02

Pokud se na testování aspoň trochu naučím programovat, tak mi to bohatě stačí. Díky.

Nahoru Odpovědět 30. května 20:02
matika > informatika
Avatar
Martin Petrovaj
Překladatel
Avatar
Martin Petrovaj:30. května 20:36

Na jobfairs.eu je celkom dosť ponúk pre študentov, síce veľa z nich je starších, ale na väčšinu ti odpíšu tak či tak. Okrem toho sa môžeš pozrieť na jobs.cz, kde tiež nájdeš celkom dosť pozícií aj pre študentov. Veľa firiem má navyše ponuky zverejnené priamo na svojich stránkach, často vrátane rôznych stáží či praxí, ktoré od nich na pracovných portáloch nenájdeš. Je preto dobré spraviť si nejaký prieskum firiem a prehľadať ich weby. Hej, a s agentúrami a headhuntermi je to v 90% prípadoch z mojej skúsenosti strata času, ledaže by si sa cítil osamelo a chcel to kompenzovať ich newsletterom či iným spamom :-)

Len ťa upozorním, že len "na leto" firmy prijímať veľmi ochotné nie sú (ak rozumieme pod letom nejaké 2 alebo 3 mesiace). Pri hľadaní ti veľmi pomôže, ak uvedieš, že môžeš vo firme ostať pracovať aj počas semestra (aspoň na part time alebo dohodu), veľkým plus sú aj akékoľvek praktické skúsenosti (predchádzajúce brigády, školenia, certifikáty, kurzy, prakticky zamerané dobrovoľné predmety atď atď).

Daj si hlavne záležať na solídnom CV, v sprievodnom liste (resp. e-maile) vypichni všetky svoje praktické zručnosti a v čom si podľa seba pred svojimi rovesníkmi napred. Často platí, že čím detailnejší sprievodný list (napr. aj s tvojimi vlastnými projektami, časovými možnosťami, predstavami o náplni práce, nejaký odhad platu, predstava spolupráce do budúcna…), tým rýchlejšie potom jednanie prebehne a čas od času ti podrobnejšie predstavenie sa aj pomôže ;-)

Nahoru Odpovědět  +1 30. května 20:36
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Avatar
jakubho
Člen
Avatar
Odpovídá na DHPICO
jakubho:30. května 21:21

Vím, že je to trochu offtopic, ale nedokážu si představit, co je jako správná odpověď s těma palačinkama? :D Napadlo mě, že bych udělal dvě z jedné strany, pak bych jednu otočil a jednu dal pryč a dal místo ní dělat třetí. Pak bych tu hotovou dal pryč a zbylé dvě opékal z druhé strany. Je to dobře? :D

Nahoru Odpovědět 30. května 21:21
Chyba-Jediná jistota v životě programátora.
Avatar
Odpovídá na Martin Petrovaj
Martin Vejvoda:30. května 21:45

Jobs jsem znal, ale Jobfair ne, podívám se na to, díky.

S tou praxí a part-time je právě problém. Praxi žádnou nemám (proto hledám brigádu) a part-time se během semestru pracovat zatím neodvážím.

Nahoru Odpovědět 30. května 21:45
matika > informatika
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na jakubho
Martin Dráb:30. května 22:18

Řekl bych, že to máš dobře. Máš dvě pánve a musíš upéci šest stran, což znamená, že rychleji než na tři pečení (na každé pánvi) to nestihneš. A jestli dobře počítám, tak ti to vychází na ty tři pečení.

Alternativně můžeš jednu palačinku vidět jako dva na sobě závislé úkoly = nejdou provést zároveň, ale musíš je udělat postupně (na pořadí nezáleží). Takže máš vlastně tři dvojice na sobě závislých úkolů a dva stroje, které v každém okamžiku moou provádět nejvýše jeden úkol.

Nahoru Odpovědět 30. května 22:18
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.