Diskuze: Kvíz - technické vybavení PC (expert)

ITnetwork Kvíz - technické vybavení PC (expert)

Aktivity (3)
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:7.9.2015 10:34

Našel jsem velmi zavádějící a subjektivní otázku, která by dle mého názoru v kvízu být neměla.. :-)

Názory ostatních?

Odpovědět 7.9.2015 10:34
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Jenkings
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Novák
Jenkings:7.9.2015 11:49

no, když se nad tím zamyslíš, tak server v podstatě nepotřebuje většinu pokročilých instrukcí (MMX,SSE..) které se stejně používají převážně k výpočtům při vykreslování atd. Takže mi připadá, že ta RISC architektura je celkem opodstatněná

Nahoru Odpovědět 7.9.2015 11:49
Největší časovou náročnost má výpočet časové náročnosti..
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jenkings
David Novák:7.9.2015 13:07

No tak v první řadě RISC vůbec není set instrukcí - je to přístup k návrhu CPU. Set instrukcí je například ARMv8 nebo i386.

A co se týče co server potřebuje nebo nepotřebuje, tak to je naprosto subjektivní (klidně můžeš mít server, jehož jedinou prací bude vykreslovat obrovský model - to je ovšem dnes již typicky práce GPU). Některý server nikdy žádné složitější instrukce nevyužije, jiný je závislý na široké škále instrukcí specificky navržených pro urychlení šifrování nebo například práce s velkým množstvím dat (viz. Oracle a jeho SPARC) a využívají mnoho koprocesorů.

Ono dnes vlastně takřka neexistuje rozdíl RISC vs. CISC - je to spíše v teoretické rovině. x86-64 procesory jsou navenek CISC, ale uvnitř RISC.. Architekturám POWER nebo SPARC se sice říká RISC, ale přesto používají množství přístupů, které se spíše řadí do filozofie CISC.

Nahoru Odpovědět  +1 7.9.2015 13:07
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.