Blíží se odstávka sítě z důvodu aktualizace. Dokončete prosím svou práci.

Diskuze: Pár věcí k webu a dotaz na nový seriál

ITnetwork Pár věcí k webu a dotaz na nový seriál

Aktivity (3)
Avatar
Martin Franta:17.10.2014 17:12

Nejdřív musím jako nový uživatel poděkovat za velice kvalitní články. Posledních několik let se věnuji na fulltime velice rozsáhlému projektu, který bohužel od začátku nebyl psaný objektově, ani s využitím MVC. Jen s použitím vlastních funkcí. Díky tomu sem trochu zaspal dobu a teď když se blíží čas, kdy bych mohl mít trochu volna tak bych to rád dohnal. Sháněl sem studijní materiály k OOP a MVC a musím říct, že lepší seriál nebo knihu než tady sem nenašel (v češtině) a i když se mi ze začátku moc nelíbily ceny tak teď utracených peněz rozhodně nelituju a sem rád, že sem mohl autora podpořit.

Možná bych jen podotkl, že by nebyla od věci možnost platby kartou nebo paypalem - ty poplatky nejsou zase tak hrozný a body se můžou připsat bez čekání. Ze zkušeností z online byznysu bych si klidně vsadil na to, že by se rapidně zvýšil počet platících uživatelů. V online době nikdo nechce čekat na banky a jejich nesmyslně dlouhé převody. Převodem sem nikde neplatil ani nepamatuju, ale to jen tak bokem :P

Co bych chtěl navrhnout tak možnost zobrazit si články ve verzi pro tisk. Nevím jestli sem výjimka ale na monitoru si rád přečtu dokumentaci, případně kratší tutorial ale pokud se jedná o něco rozsáhlejšího jako třeba seriál o PHP OOP tak mám radši tištěnou formu. Nakonec sem si dal tu práci všechny články zkopírovat, vytisknout a svázat do knihy. Myslím, že verze článku pro tisk by byla určitě přínosem a není to nic náročného na realizaci.

Na závěr bych měl ještě dotaz na nový seriál a to - PDO. Našel sem tu akorát článek, který mě nijak neoslovil. Kdyby náhodou David Čápka chystal seriál o PDO ve stejné kvalitě jako OOP a MVC tak by to bylo úplně super ;)

 
Odpovědět  +3 17.10.2014 17:12
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:17.10.2014 17:23

+1 za online platby, nechápu proč to tu není, ale je tu víc naprosto zásadních věcí co chybí

Verze pro tisk taky super nápad, třeba php seriály by se daly vydat i jako pdf kniha, to by bylo moc fajn

Nahoru Odpovědět 17.10.2014 17:23
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Martin Franta
David Čápka:17.10.2014 17:24

Ahoj, díky za kladné hodnocení, do seriálu jsem vložil dost svých zkušeností a jsem rád, že ti pomohl :) Další platební možnosti jsou v přípravě, systém bodů je zde ještě poměrně krátkou dobu. Verzi pro tisk jsme tu měli, usnadňovala mimo jiné tisk do PDF a nelegální šíření obsahu, proto tu již není. K PDO tu přeci něco je, tvoří se ten wrapper. Nic moc dále nepotřebuješ, napadá mě možná jen publikovat tutoriál na jeho rozšíření o transakce a nějaké další metody. Mám v plánu popsat také nějaké další vychytávky k tomu MVC frameworku a postavit na něm např. ukázkový eshop, ale chvilku to potrvá :)

Nahoru Odpovědět 17.10.2014 17:24
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Richard
IT Man:17.10.2014 17:24

Přesně tak. Pokud zde jsou dlouhé články, radši bych je měl v telefonu a tam je četl a nebyl při tom závislý na telefonu. :)

Nahoru Odpovědět 17.10.2014 17:24
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.