Diskuze: Prémiové články

ITnetwork Prémiové články

Aktivity (3)
Avatar
bestatomas
Člen
Avatar
bestatomas:7.2.2015 11:50

Ahoj,
nedávno jsem narazil na tento web. Moc se mi líbí a myslím že má dobrý potenciál. Nelíbí se mi však cena prémiových článků. Chtěl jsem si např. přečíst seriál o objektovém PHP. Pokud jsem se dobře díval, tak tento seriál obsahuje 20 prémiových článků, tj. 500 kč. Chtěl bych Vás upozornit, že toto není symbolická cena a už vůbec není dostupná pro studenty. Neříkám, že by to mělo být zadarmo. Jsem si jistý, že kvalita těchto článků je jistě velmi dobrá a zaslouží si ohodnocení. Nicméně pokud se podívám na cenu, určitě se radši poohlídnu po nějaké knize, protože 500 kč dát "pouze" za objektové programování mi přijde jako dost peněz, možná to v knize nebude popsané v takovém rozsahu, ale s tím už se budu muset smířit. Tak snad tolik k zamyšlení

 
Odpovědět  ±0 7.2.2015 11:50
Avatar
Odpovídá na bestatomas
Michal Žůrek (misaz):7.2.2015 11:54

OOP je v podstatě to poslední co vyloženě nutně potřebuješ. A všechno předtím je tu zadarmo. V knize většinou nemáš cvičení a vzhledem k rychlosti vývoje PHP (které se vyvíjí docela rychle, na rozdíl třeba od JavaScriptu) je většina knih zastaralých. Knížka PHP6 dokonce popisuje "budoucí verzi", která však nikdy nevyjde.... To se ti prostě u online materiálnu nestane, protože pokud se něco zásadně mění, mění se i ony. Pokud na to vyloženě fakt nemáš, můžeš třeba psát zprávy, třeba o novinkách v PHP. :)

Editováno 7.2.2015 11:55
Nahoru Odpovědět 7.2.2015 11:54
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Odpovídá na bestatomas
Matúš Petrofčík:7.2.2015 11:58

Ja s tebou suhlasim, podľa mňa je tých 25czk za jeden článok veľa (ale ja som socka). Vedel by som si predstaviť niečo ako 2 ceny, vyššiu a nižšiu. Ale to je na Davidovi Čápkovi.

Btw teraz sa treba psychicky pripraviť na komentáre typu: "Väčšina je zadarmo..." alebo "Ale veď body môžeš získať aj inak než za peniaze, napr. pridaj tucet recenzií na mobily..."

edit: ale súhlasim aj s Michalom :D

Editováno 7.2.2015 12:00
Nahoru Odpovědět  -1 7.2.2015 11:58
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na bestatomas
David Čápka:7.2.2015 12:05

Diskuzi rovnou zavírám, protože jsem se na toto téma již vyjadřoval milionkrát.

"Chtěl bych Vás upozornit, že toto není symbolická cena a už vůbec není dostupná pro studenty". Naučit se za 500 korun něco, co ti bude vydělávat 50 tisíc měsíčně, ti připadá nedostupné pro studenty? Podívej se na ceny IT knížek a také na ceny Mc Donald's nebo alkoholu, které pro studenty určitě nedostupné nejsou.

"protože 500 kč dát "pouze" za objektové programování" - Vůbec jsi nepochopil význam prémiových článků. Platí se z nich provoz webu, tedy i vývoj těch materiálů, které jsou přístupné zadarmo, ony totiž také něco stojí.

O seriálu PHP jsem se podrobně již vyjadřoval, cituji:

"Podívejme se na sekci PHP. Máš tam základy - 15 článků zdarma (cvičení v knížce nemáš), databáze - 15 článků zdarma, MySQL - 7 zdarma + 5 premium, OOP - 14 zdarma + 7 premium, MVC 9 zdarma, 4 premium.

Sečteno - abys uměl perfektně PHP úplně se vším všudy, máš to 76 článkům a 443 stránek textu. Když si přidáš ilustrace (v tutoriálech je plno obrázků), bylo by to třeba 700 stránek. Koupíš to asi za 600 Kč a takhle kvalitní knihu o PHP nenajdeš vůbec nikde"

Nakonec asi jen, že jestli si to koupíš nebo je jen na to tobě, ale opravdu zde nemá smysl zakládat podobná vlákna.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  +3 7.2.2015 12:05
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Tato diskuze byla označena moderátorem jako nekonstruktivní a myslíme si, že nemá pro veřejnost příliš vysokou hodnotu. Členy můžete samozřejmě stále oslovit soukromě a to formou zpráv nebo chatu.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.