Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: Zkušenosti o 3 týdnech používání ITnetwork

ITnetwork Zkušenosti o 3 týdnech používání ITnetwork

Aktivity (3)
Avatar
Pavel
Redaktor
Avatar
Pavel:10.2.2015 9:44

Ahoj všem, chci zde uvést moje zkušenosti po asi 3 týdnech používání ITn.

Předen díky za web. Je hezky udělaný. Pro začátečníky dobře napsaný. Prošel jsem hodně článků a rozhodně musím říct, že mě posunul dopředu.

Moje postřehy.

Začal jsem článkem „Jednoduchý redakční systém v PHP objektově (MVC)“. Po přečtení 9 lekcí jsem zjistil, že další za peníze – další 4 články. Tedy 13 článků za 100Kč – tedy za asi 75 normo-stran. Článek je srozumitelně napsaný a i laik se zde najde své.

V článku jsem našel možnost připojení k DB přes PDO. Našel jsem tedy článek „Generátor testovacích dat v PHP - Tvorba rapperu“, který byl taky prémiový. Po zakoupení jsem zjistil, že je článek k ničemu a že název nevystihuje článek. Při názvu „Tvorba vraperu“ si přetavuji, a i v předmluvě to je napsané, že tu bude PDO které bude schopno kompletně pracovat s DB, případně s menšími úpravami. Bohužel, je ze jen několik (3 funkce), které ale jsou pro začátečníka na nic. Zde se přikláním k volbě nějakého většího náhledu. Ale to bylo již několikrát řečeno.

Při procházení článků mi chybí volba Celý článek najednou (bud stáhnout nebo aspoň procházet celý článek najednou). Několikrát se mi stalo, že byl v dalších lekcích odkaz na předcházející bud funkci nebo HTML apod. a hledat v 13 článcích – a to jich může být i víc (OOP 34 článků) je dosti problém. Řešilo by to i neustále se zdo opakujícíma diskuzemi na ceny článku. 1 článek třeba za 10Kč, celý najednou za 30 - třeba...

Další problém sem zjistil v reakcích na článek. Po přidání reakce na článek, jsem za chvíli zjistil, že už ani nevím kde jsem to napsal. V mém osobním nastavení není nikde uvedeno, do kterých článku sem co psal. Případně si nastavit mou Oblíbený článek a od toho dostávat info, pokud se na něm něco změní. A i reakce nikde, jelikož nikdo z vás neví co jsem kam napsal. Informací na novinkách (domovská stránka) je tolik, že jsou nepřehledné, ale informace o posledních 10 reakcích na článek, o posledních 10 nových článků,10 nových na foru apod - nikde. Ztrácí se to v informacích, které nepotřebuji vědět - typu: Vojtěch Bartošák se zaregistroval, Martin Gabriel (Gabro) dosáhl dobrého výsledku v kvízu C++ a pod.

Ale jednu výtku bych měl a myslím že zásadní: Když už si tak všichni tykáme, myslím že by měl každý právo říct svůj názor, bez ohledu na arogantní reakce Moderátora a už vůbec ne Administrátora. Jak jsem zde zde zaznamenal.

Pavel

P.S. Jen pro informaci, abych zde nebyl pranýřován za ceny článků. Nemám problém si za článek zaplatit, což dokazuje že jsem po asi týdnu koupil 100kr, dobrovolné přispění na WIKI, koupě několika app na Android a pod.

 
Odpovědět  +20 10.2.2015 9:44
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Pavel
tomasmanhal:10.2.2015 10:18

Pěkné. Zahlédnul jsem tam i pár zajímavých tipů na zlepšení :-) Akorát mi teda přišlo trochu přestřelené to finále, kde jsi "zaútočil" na moderátory a administrátora kvůli svobodě slova. 80% lidí se pořád odvolává na svobodu slova, ale 79% to neumí podat tak, aby to někdo bral vážně, jsou vulgární, nebo za každou cenu chtějí prosadit své bludy, které přispívajícím spíše škodí než pomáhají. Nebudu to zavádět do hloubky, protože nevím přesně, kde byla tvá práva na svobodu slova porušena (a že jsem tu každý den a čtu hodně diskuzí). Nicméně všichni se tu musíme řídit jakýmisi pravidly, která jsou nadřazená jiným. Přiznávám, že někteří moderátoři jsou prostě sví, ale postupem času se jim to uleží v hlavě :-D

Nahoru Odpovědět  +9 10.2.2015 10:18
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Odpovídá na Pavel
Michal Žůrek (misaz):10.2.2015 18:14

Jaktože ten tutorial o náhodných datech je na nic. Ukazuje se tam ten princip polymorfiu. Wrapper obsahuje pro ten tutorial vše potřebné a měl by ukázat jak si můžeš svoje potřebné metody napsat jednoduše sám. V posledním díle se vytváří entity, tak aby to bylo kompletní a generátor úspěšně naplnil tabulku 1 000 000 náhodných uživatelů, transakcí, adres a podobných věcí. To vše je samozřejmě zabalené v OOP a ukazuje to i jak zhruba navrhovat strukturu metod, že by se mělo používat klíč-hodnota pole atd.

Nahoru Odpovědět 10.2.2015 18:14
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pavel
David Čápka:11.2.2015 15:59

Ahoj, díky za zpětnou vazbu.

Článek - V titulku je "Generátor testovacích dat v PHP" a dělá se tam generátor testovacích dat, řekl bych, že už jen titulek článek vystihuje :)

Celý článek najednou - Asi myslíš celý seriál najednou. To mi nepřijde příliš přínosné, seriály na sebe stejně navazují, to bychom rovnou mohli udělat "číst celý web najednou" :) Vždy budeš muset něco dohledávat, prostě si to otevřeš vedle v tabu.

Na zdi jsou veřejné události, proto vypadá tak, jak vypadá. Své soukromém události máš přece ve svých událostech, tam také vidíš veškeré reakce na své dotazy. Možnost zobrazení alespoň posledních komentářů zde opravdu chybí, vlastně nejsi první, kdo ji navrhuje. Když mě s tím budete ještě chvíli prudit, tak to napíšu. Teď dělám na fotoalbech.

Právo na názor je sice hezká věc, ale u nás záleží na tom, jak ten názor podáš. Když to uděláš arogantně, tak tě prostě někdo vyhodí a je úplně jedno jestli jsi měl pravdu nebo ne. A takhle to asi funguje vůbec v životě, nejen tady. Administrátorů tu moc není, vlastně jsem tu asi jediný v diskuzích aktivní, tak jestli to je na mně, tak mi můžeš napsat konkrétněji co se ti nezdálo a můžeme to spolu vyřešit.

Nahoru Odpovědět  +1 11.2.2015 15:59
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Marek Z.:11.2.2015 16:45

Hm historie/strán­kování událostí by nebyla k zahození a dělení dle typu informací (souhlas s komentářem, reakce/odpověď, apod..).

Napsal by sis to do svého To-do deníčku? ]:>

Nahoru Odpovědět 11.2.2015 16:45
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
IT Man:11.2.2015 17:40

Když jsi psal o těch událostech, zprovozní se už to datum u těch událostí? Furt mám vedle reklamy na sobě 100 datumů a vedle každé události nic není. To datum bylo pro lepší orientaci. :)

Nahoru Odpovědět 11.2.2015 17:40
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Avatar
Pavel
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Pavel:14.2.2015 8:51

ahoj, reakce.

@tomasmanhal
Já nikde nepsal, že se jedná o mě. Ale i tak hlavně administrátor by měl umět "číst mezi řádky", být objektivní a hlavně nad věci. Vzít si z informací které dostává maximum, i když je to někdy těžké. To souhlasím. Viz případ dole. Není ani neslušný, hanlivý nebo rasisticky a pod. pouze zde člověk projevil názor a byl napaden administrátorem a dost nevhodně.

@Michal Žůrek
V tomto případě se omlouvám, nemyslel jsem celý článek jako takový, jen nápis by měl být zvolen přesněji. Je zavádějící a je možno si ho vyložit i jinak.

@David Čápka
Jako admin konkrétně tento případ - Diskuze: Příliš prémium článků:
od Petr Nymsa:

Trochu přimíchám do diskuze. Popravdě, často se tu tvrdí, že premium články vydají to samé co za knihu o stejné problematice. Ačkoliv jsou zde články dobré, polopatické, tak knížkám se nevyrovnají. Zde za 25 článků zaplatím 500 Kč a dostanu kolik cca textu? 30x A4. Za stejnou cenu mám kompletní knihy např. o C++ která vydá asi na 800 stránek. V tom vidím největší problém. Některé články za koupi stojí, jiné po koupi zjistíte, že je v nich jen úvod, pár obrázků a stejně ve finále jdete na StackOverflow a na Google hledat bližší informace

tvoje reakce:

Petře, o tobě jsem si vždycky myslel, že jsi inteligentní. Kde jsi, proboha, vzal číslo 30 A4? Průměrný článek zde má 7000 znaků, to je 6 normostran.

Podívejme se na sekci PHP. Máš tam základy - 15 článků zdarma (cvičení v knížce nemáš), databáze - 15 článků zdarma, MySQL - 7 zdarma + 5 premium, OOP - 14 zdarma + 7 premium, MVC 9 zdarma, 4 premium.

Sečteno - abys uměl perfektně PHP úplně se vším všudy, máš to 76 článkům a 443 stránek textu. Když si přidáš ilustrace (v tutoriálech je plno obrázků), bylo by to třeba 700 stránek. Koupíš to asi za 600 a takhle kvalitní knihu o PHP nenajdeš vůbec nikde. Nechápu, jak můžeš takovou hloupost s 30ti stranami A4 vůbec napsat? 8| Fakt nepochopím, asi česká povaha že někdo musí pořád závidět a remcat když někdo na něčem vydělává.

By the way C# jsi se naučil z mých článků a zadarmo, mrzí mě, že ti to nedochází.

Každé tohle vlákno skončí jen plácáním nesmyslů, proto ho ztlumím.

Je adekvátní? Nechci řešit obsah diskuze, ale tvůj útok na něj.

Pavel

Editováno 14.2.2015 8:53
 
Nahoru Odpovědět  +5 14.2.2015 8:51
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pavel
David Čápka:14.2.2015 9:29

Ano, myslim, ze moje reakce je naprosto adekvátní ke kontextu, ze kterého jsi ji vytrhl, tady se neshodneme :) Ale diky za názor.

Nahoru Odpovědět  +2 14.2.2015 9:29
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kafac
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kafac:14.2.2015 21:27

Já si tady odsud píšu zápisky,skoro vše opisuji a jsem teprv u vlastností OOP c# a mám popsáno něco okolo 240 stran A5.

Nahoru Odpovědět 14.2.2015 21:27
"Lepší, než předpovídat budoucnost, je vytvořit ji." Bill Gates
Avatar
Odpovídá na Pavel
Neaktivní uživatel:3.4.2015 15:44

Jen tak mimochodem, ten posl. Odstavec je jak pro konkretniho uzivatele ktery v tomto vlakne prispel ....

Nahoru Odpovědět 3.4.2015 15:44
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.