Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:27.7.2013 18:51

Zdravím zdejší komunitu,
devbook roste opravdu velmi rychle a s ním i uživatelská a materiálová základna. Asi nemusím říkat kolik mé práce v devbooku je (mimochodem už měsíc ve volném čase nedělám nic jiného, než že dokončuji 4. verzi CMS) a spoustu dalších uživatelů zde prezentuje velmi kvalitní obsah a vede konstruktivní diskuze.

Po dnešních výlevech uživatele next-x a vymazávání omylem publikovaného článku jsem definitivně dospěl k názoru, že je třeba ten nárůst lidí a informací nějakým způsobem filtrovat a usměrňovat, nebo půjde dolů i kvalita celého projektu. Abych neudělal nějaké zbrklé rozhodnutí, píši tento příspěvek, ve kterém bych se chtěl zeptat na názor komunity a společně vymyslel jak to tu dále spravovat. Ti kvůli kterým to píši ho naštěstí nedokáži dočíst.

Začínají vyvstávat následující problémy:

Děti
Zejména sekce s GameMakerem a Batchem sem lákají malé děti, kteří se neumějí chovat (což jim nemám za zlé, jsou to přeci jen děti). Nestydím se však říci, že pokud se tyto děti nechtějí učit (což většinou děti nedělají, jen zbrkle píší stupidní komentáře a klikají na ikonky), nemají zde co dělat. Jako řešení mě napadá je buď banovat nebo (což je radikálnější, ale řeší to příčinu, ne následek) odstranit materiály k těmto stupidním jazykům, jako je GameMaker a Batch. Omlouvám se těm 5 lidem, co tu v GM opravdu něco umí a které respektuji, ale zbytek jsou prostě nenapravitelní infantilní klikači co nikdy programovat nebudou a jen to tu znečišťují. Tím mimo jiné i brání příchodu nových a kvalitních lidí, kteří se pak jen mohou divit co že to tu jsme za lamy. Debata dvou infantů přebije dalších 100 programátorů, kteří jsou online a projevují se jako lidé.

Redaktorská práva
Plánuji velmi zpřísnit kritéria udělování redaktorských práv a publikování programů. Prvním takovým krokem bylo umístění limitů na minimální počet znaků v článku (ano, vím, že je asi nesnášíte), ale od té doby přestaly chodit články co mají 2 odstavce a připadá mi, že je úroveň celkově vyšší. Jednoduše řečeno píši ti lidé, co na to mají. Současná redakce by jistě chtěla také vyčistit od lidí, co redaktorská práva nevyužívají nebo publikovali jeden program v batchi na 5 řádků.

Asi se ptáte proč jsem takové hlouposti vůbec publikoval. Odpověď je jednoduchá, naivně jsem si myslel, že když ty lidi podpořím, tak se budou dál učit. Jenže ono to tak nefunguje, naopak to snižuje úroveň všude kolem.

Mazání článků
Každý den se na devbooku objeví několik článků k publikaci a asi polovina z nich je opravdu publikována. Proces publikace je poměrně náročný, články samozřejmě čteme, opravujeme pravopis, software se snažíme zkoušet, dodáváme obrázky a dovyplňujeme chybějící údaje. Ačkoli je tato práce samozřejmě nic proti napsání samotného článku, v tom velkém množství nás to poměrně časově vytěžuje. Už tu bylo několik žádostí o výmaz publikovaného článku z nějakého nesmyslného (většinou ani neuvedeného) důvodu. To je obrovské mrhání časem administrátorů, kteří by ho jinak mohli využít efektivnějším způsobem ve prospěch komunity. Je dost možné, že se toto zlepší, jelikož autor kvalitního článku toto asi neudělá. Přeci jen si však říkám, že by to možná chtělo nějak ošetřit v pravidlech. Proti vymazání článku z nějakého pádného důvodu samozřejmě nic nemám, článek patří autorovi, nechceme nikomu nic krást, o tom devbook přeci není. Na druhou stranu bych rád nějak zabránil situacím "smaž všechno co tu mám, protože jsem se špatně vyspal". Pokud někoho napadá nějaké řešení, budu rád.

Nekvalitní obsah
Na devbooku je už téměř 2.500 článků. Některé starší mají mizivou úroveň a jistě by nebylo špatné je odstranit. Pokud si o nějakém článku myslíte, že nestojí za nic, tak ho tu prosím zmiňte a já jeho přítomnost na webu přehodnotím. Výmaz pár desítek článků co za nic nestojí devbooku neuškodí, naopak prospěje.

Co si myslíte vy
Velmi by mě zajímal váš názor celkově na kvalitu devbooku a na výše zmíněné problémy. Doufám, že dospějeme společně k nějakému řešení. Byl bych hrozně nerad, kdyby se z devbooku stalo něco jako je Facebook, kde se projevuje každý a podle toho to tam potom vypadá.

Odpovědět  +9 27.7.2013 18:51
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Theodor Johnson:27.7.2013 19:04

Myslím že by to chtělo k přesunutí vláken přidat možnost "koš" některé je totiž zbytečné zavírat, stejně tu budou

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:04
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
TomBen:27.7.2013 19:07

No, to je hezky sepsáno. Vlastně je to ale celé o jediné věci.
O obtížích s hlupáky.

K tomu bych řekl především toto:
a/ člověk se hloupý narodí, zatímco rozumu se musí učit
b/ učení bolí nejen učeného, ale i učitele ( jen se o tom nemluví )
c/ uzavřená skupina chytrých se obvykle časem ukáže velmi hloupá

Nicméně pokud se opravdu chcete zbavit nevzdělaných a hloupých,
navrhuji udělat vstupní testy řízené člověkem. Dovnitř se dostane
jen ten, kdo předvede své znalosti či vážnou snahu někomu, kdo již
uvnitř je. Test formou úkolu a několika chat otázek online.
Průchod testem nezabrání možnosti vyhození ( např. v případě podvodu ).

Editováno 27.7.2013 19:07
Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:07
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Theodor Johnson
David Čápka:27.7.2013 19:07

Čili bys je nechal běžet a nezobrazovaly by se na zdi? Zajímavé.

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:07
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na TomBen
David Čápka:27.7.2013 19:14

Já bych řekl že je to právě jen o několika lidech a že by to chtělo prostě přitvrdit a nenechat je to tu znečišťovat. Je to vlastně hlavně moje chyba, jelikož jsem byl příliš naivní. Jako první určitě vyčistím redaktory, protože redaktor na takhle velkém projektu by měl prostě něco ovládat. Co stále nevím je jak nakládat s diskuzemi, kde je 50 komentářů po 5 minutách typu: "Hele a co to je instance :D :D Sem hrál minecraft, je mi 10 :D". Asi bych ty lidi prostě začal banovat, je jich 1 na 1000 normálních návštěvníků.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:14
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Martin Dráb:27.7.2013 19:15

Ahoj,

sice na Devbooku moc aktivní nejsem, ale rád sem napíši svůj názor, pokud to někomu pomůže.

Obecně se mi Devbook jako projekt velmi líbí. Přijde mi, že je to taková menší sociální síť, která ale, na rozdíl od dalších sítí jako Facebook, má nějaký smysl. Je fakt, že jsou tu lidi převážně od webu a vysokoúrovňovějšího programování, ale to asi nijak neovlivním.

Ano, všiml jsem si, že sem chodí lidé různé kvality, obecně bych řekl, že kvalitních lidí je tu spíše méně než více, ale to asi jen odráží realitu světa. Zdá se mi, že diskuzní fórum pak místy připomíná chat, což není jeho poslání. Od toho tu je kanál #devbook na QuakeNetu. Ale vypadá to, že generace maldší než ta moje už o IRC moc nejeví zájem (jinak řečeno, visím na tom kanále sám :-) ).

Co se týče článků, možná by pomohlo vytvořit skupinu lidí, kterým prostě budete věřit, že nekvalitní článek nepošlou, že mají dobrou gramatiku atd., a jejich články půjdou rovnou na publikaci. Tím se trochu sníží časová náročnost, kterou s sebou nové články přinášejí. Ono totiž není vůbec jednoduché napsat kvalitní článek. Aspoň mně to trvá i několik týdnů, pokud je součástí článku i nějaký výzkum.

Jinak jsem se před nějakou dobou ptal (http://www.itnetwork.cz/…1eabdb52d8a6), jak Devbook přistupuje k exkluzivitě publikovaných článků a podobným věcem. Zatím jsem nedostal odpověď.

Ad děti:
tady vidím dva způsoby, oba jsou dost radikální... odstranění toho starého obsahu (Gamemaker, Batch) bych nepraktikoval:

  1. udělat nějakou věkovou hranici. Samozřejmě je problém, že se nedá jednoduše ověřit, zda registrující se uživatel uvádí pravdu,
  2. velmi tvrdě je postihovat (banovat atd.).
Nahoru Odpovědět  +2 27.7.2013 19:15
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Theodor Johnson:27.7.2013 19:16

Pak to uvidí 500 lidí a jdou radši jinam.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:16
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Avatar
Benjibs
Člen
Avatar
Benjibs:27.7.2013 19:17

Tento opis (Deti a Redaktorské práva) je zrejme ušitý na mieru jednému uživateľovi spomenutému v príspevku :)

Čo sa týka detí, fóra bežiace na vBulletine majú pri registrácii povinnú kolonku 'Vek', a pod 13 (myslím) to registráciu neumožní.
Neviem, či to dá IP ban, alebo sa to schová do cookies, ešte som sa s tou konkrétnou situáciou nestretol.

Z podobného riešenia by mohol vyvstať nasledujúci problém:

  • poznámka: veková hranica by nemusela byť 13 samozrejme
  1. Uživateľ s menším vekom ako je hranica zadá pri registrácii nepravdivý údaj o svojom vekom. Možné riešenie: uvedenie zdôvodnenia požiadavku na zadanie veku (napr. štatistika) + 'uvedením údaja o svojom vek napomôžete nášmu prieskumu. Učiňte tak prosím seriózne. ďakujeme za pochopenie." Možno to znie pochabo, ale lepšie ma nenapadlo.

Ak by uživatel uveril 'prikreslenej' správe a zadal napr. že má 9 rokov, prístup na stránku by bol zablokovaný (zmena IPčky 9 ročného uživateľa snáď nenapadne).

Možno by tiež pomohlo zaslanie súkromnej správy (nejak zautomatizovanej) s 'pravidlami správania na devbooku' každému novo-registrovanému uživateľovi. Správa by obsahovala aj varovanie zablokovania prístupu k devbooku v prípade nedodržiavania pravidiel.

Ďalšia varianta, namiesto správy (lebo každý si ju prečítať nemusí) popup window, aj s checkboxom o porozumení (text pravidiel musí byť stručný, jasný a krátky, tučným červeným písmom trebás. ).

Editováno 27.7.2013 19:18
Nahoru Odpovědět  ±0 27.7.2013 19:17
1 + 1 = 2
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Honza Bittner:27.7.2013 19:21

Co udělat test IQ při registraci ?

Editováno 27.7.2013 19:21
Nahoru Odpovědět  +5 27.7.2013 19:21
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
vodacek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
vodacek:27.7.2013 19:22

každej nějak začínal, holt sme měli tu smůlu (a nebo štětí?) že když nám bylo 10 tak spojení jen pěkně přes telefon a taky mastně placený, jinak by chování bylo určitě stejné :-)

 
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:22
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Benjibs
David Čápka:27.7.2013 19:23

Jasně, mě šlo hlavně o to jak se k těm dětem chovat, budu je tedy prostě banovat a diskuze mazat.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:23
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
David Čápka:27.7.2013 19:24

To by sem chodilo zas od 90% méně lidí :D

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:24
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Benjibs
Člen
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Benjibs:27.7.2013 19:24

Alebo nejaký <select> kde by si dotyčný vybral kvíz, z ktorého by bol testovaný. Chýbal by tam Batch a GameMaker. Stačili by 3-4 otázky, alebo by sa použili už existujúce kvízy.

Podmienkou by bolo aspoň 50% (kedže uživatel by mal možnost vybrať si jazyk, ktorý sa mu najviac hodí.)

Editováno 27.7.2013 19:25
Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:24
1 + 1 = 2
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na vodacek
David Čápka:27.7.2013 19:25

Ano, to si uvědomuji. Viděl bych to na dávání časových banů (třeba týden), pokud bude dál dělat problémy, tak měsíc atd. Číst web bude moct, nebude moct jen psát. Až dospěje nebo se nauči chovat, bude mít možnost se zde zapojit.

Nahoru Odpovědět  +2 27.7.2013 19:25
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Honza Bittner:27.7.2013 19:25

IQ test bych dal !!! :D

pokud ti vyjde více než cca 90, můžeš se registrovat :)

Editováno 27.7.2013 19:26
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:25
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
Benjibs
Člen
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Benjibs:27.7.2013 19:26

90 má aj tupelo, dal by som aspoň 120 :P

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:26
1 + 1 = 2
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na Benjibs
Honza Bittner:27.7.2013 19:27

nechme to na 100 :D

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:27
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
Vojtěch Pospíchal:27.7.2013 19:33

Věkové omezení bych nezaváděl. Jde o to že i některé děti mají zájem se učit a když jim to jde mají zájem pomoci ostatním. Jistě děti mají problém s gramatikou a udržením pozornosti a proto bych ověřoval jejich zájem o to se učit. Jisté řešení by mohly být rozdělit kategorie do obtížností - tj. někdo se zájmem o tvorbu webu přijde na devbook, vejde do katogorie HTML (PHP a JS by měl skryté) a začne se učit. Po nějaké době kdy dejme tomu zvládne naprogramovat portfolio, by si udělal test znalostí. Pokud by uspěl zpřístupnila by se mu další úroveň (třeba PHP). A takto by se vyfiltroval přístup méně zdatných. Problém je samozřejmě s lidmi kteří ten jazyk ovládají a test by je jen zdržoval.

 
Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:33
Avatar
Odpovídá na TomBen
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 19:35

Udělat článek je těžké (velmi), chce to hodně práce a dřiny, někdo to prostě neumí, proto bych při žádaní o redaktorská práva zavedl povinnost poslat ukázkový článek.

Počet znaků pro článek je dostačující, pokud nestačí udělat vícedílný článek a pokud je znaků málo tak se zamyslet jestli to má vůbec smysl, nebo přidat něco k tématu.

K mazaní článků bych udělal asi následující, u každého článku by bylo tlačítko Smazat článek, toto tlačítko by bylo možné použít však jen jednou za měsíc nebo třeba 14 dní. Toto tlačítko by však bylo k dispozici pořád u zamítnutých článků a u zamítnutých článků by nebyl omezený počet použití. Já mám třeba v profilu zamítnutý článek protože byl sloučen s jiným, nyní nemám možsnot se ho zbavit a zavazí mi tam.

Dále bych omezil maximální délku vkládaných kódu, protože autor napíše něco ve stylu:

třída xxx zpracovává obrázek, celá třída je zde:

class xxx {
   // a 561065165156165 metod, vlastností a funkcí, které autor  v článku zmíni jen co dělají, ale už neřekne jak to dělají.
}

Nechci jmenovat kdo to dělá, ale není tu jen jeden takový.

Upřímně jsem to kdysi dělal i já a nyní se chystám pár článků přepsat.

Co se týče mazaní celých sad článku tak GM bych zatím nemazal, navíc za něj rozdáváš i placky. Batch smaž, 1.) tu znám jediného najvku kdo si myslí že v něm naprogramuje bůh ví co a navíc už dnes snad nemá ani podporu v OS.

Toť můj názor.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:35
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Odpovídá na Benjibs
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 19:38

a co když tam ono osmi leté dítě napíše že mu je 23? I když zrovna ho to asi nenapadne.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:38
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
David Čápka:27.7.2013 19:40

Napadne ho to až mu to napíše že ho to zablokovalo :) Toto není řešení, budu je prostě banovat, když si člověk vezme kolik tu je tisíc lidí, tak pár banů nic špatného neudělá.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:40
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 19:41

Ten nápad mi ze začátku přišel zajimavý, ale pak si ho podle mě trochu zvoral. Umožnil bych k článkům zadávat obtížnost, ale to asi nic nevyřeší.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:41
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Inoue Yūki:27.7.2013 19:43

Děti:

Věkovou hranici bych nepraktikoval, sám jsem začal strukturálně programovat od jedenácti, a tehdy by mi tahle stránka hodně pomohla. Maximálně bych dal do profilu tlačítko nahlásit, kde by nahlašující lidé museli uvést dobrý důvod.

Práva:

Vytvořil bych nějaký tým (například o 20 lidech), který by měl plné pravomoci, mě připadá, že tu jsi na to sám, sdraco. :) Psaní programů bych nedal pod redaktorské práva, tím by se vyřešili soutěže, jen bych zase k programům/hrám přidal tlačítko nahlásit. Redaktorská práva by pak získali jen ti, kteří jsou ve svém oboru zkušenní a schopní psát pro devbook přínosné články.

Mazání článků bych ani tak neřešil, zkrátka bych nechal ty užitečné, ostatní jednou za měsíc promazal, pokud by nějaký prošel kontrolou.

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 19:43
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:27.7.2013 19:51

Všem moc děkuji za vyjádření, myslím, že když zpřísním pravidla publikace a budu nenapravitelné děti banovat, tak by se to mělo zlepšit.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:51
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Vojtěch Pospíchal:27.7.2013 19:53

Jde o to že když přijde někdo s testem lehký, nezobrazí se mu článek/série v kategorii normální,těžký atd....

 
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:53
Avatar
Homo
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Homo:27.7.2013 19:57

Deti
Vekovou hranici bych dal od 15ti, sice vek o inteligenci nevypovyda, ale deti si maji uzivat detstvi a ne tak brzo zkysnout u pocitace. Pri registraci bych dal nejaky vstupni test, nebo by dotycny mel napsat neco o sobe, jake jsou jeho umysly zde na devbooku, co ovlada, atd. Potvrzeni o tom jestli prijat na devbook by chodilo treba do tydne. Ti co by meli opravdu zajem by to vydrzeli.
Redaktorske prava
Daval bych jen lidem, kteri umi udelat nejakou vetsi aplikaci/hru. Overeni samozrejme poslanim ukazkove prace.
Smazani clanku/programu
Kdyz nechces krast uzivatelum jejich prace, tak co ti brani v tom to tlacitko na smazani udelat? Jinak na tohle by se hodili udelat podminky pouziti a vsechny tyhle neprijemnosti tam napsat a nechat lidi pri registraci potvrdit.
Nekvalitni clanky
Smazat. Nektery maji fakt hroznou uroven. :-D

Nahoru Odpovědět  +3 27.7.2013 19:57
1010011 1000101 1011000
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 19:59

ale proč by nemohl vidět těžký článek řeší se tu primitivní články o Batchi a GameMakeru.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 19:59
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Inoue Yūki:27.7.2013 19:59

Ještě sem chci přidat takový návrh, abych nemusel zakládat nové téma: místo zdi v profilu (kterou očividně nikdo nepoužívá) bych přidal vkládání recenzí na daného uživatele. Recenze by zvýšila zkušennosti a důvěryhodnost autora.

Nahoru Odpovědět  +4 27.7.2013 19:59
Avatar
Odpovídá na Homo
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 20:00

Myslíš si že když zde zablokuješ děti do 15ti, tak je donutíš jít místo počítače ven?

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:00
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Drakeman:27.7.2013 20:01

Možná že by se daly ještě rozšířit pravomoce moderátorů, aby mohli schvalovat články od redaktorů, ale schvalovali by pouze články ze sekce, kde mají i moderátorská práva. Aby to sdraco všechno nemuset kontrolovat a schvalovat sám.
Například moderátor, který má na starosti sekci PHP, by schvaloval pouze články o PHP, protože tomu jazyku rozumí a pozná jestli tam nejsou nějaké chyby (jinak by nejspíš ani nebyl moderátorem tý sekce ne? :-) )

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:01
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Benjibs
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Benjibs:27.7.2013 20:02

Prečo nie? Čerstvý vzduch snáď neuškodí, a podľa istých prieskumov sa každé 2 hodiny pobytu vonku zlepší zrak o 0.7%! (vďaka neustálemu zaostrovaniu na vzdialenejšie objekty)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:02
1 + 1 = 2
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:27.7.2013 20:02

Podle mne by články měli psát autoři (tedy všichni registrovaní) a schvalovat či zamítat redaktoři podle svých kompetencí. Nemůžeš to dělat sám.

Věkové omezení je hloupost, když tu existuje možnost smazání příspěvku i bany, které by mohly být časově omezené. Může stačit i jeden den při prvním přestupku.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:02
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 20:04

jenomže pak by články začli psát i děti a nejdenou by se zde hromadilo spoustu nepoužitelných článků na jejiž schvalování nemá nikdo čas.

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:04
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Benjibs
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Benjibs:27.7.2013 20:05

Jedna vec je jeden next-x, a druhá vec je 50 takých ako on :P (nič v zlom)

Nahoru Odpovědět  +3 27.7.2013 20:05
1 + 1 = 2
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:27.7.2013 20:05

Schvalování je složitý proces, je nutné vědět jak funguje systém a také mimo jiné opravit i pravopis. Na žádném portálu tohle nedělá komunita. S omezením s tebou souhlasím.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:05
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Homo
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Homo:27.7.2013 20:07

Ne, ale tady to bude lepsi misto jak za starych casu. Kdyz vidim sve okoli kde kazdej malej "harant" se smeje tomu jak se kamaradovi dostal na ucet, nebo jak mu bouchl creeper u domecku, nebo ze si naprogramoval hru v GM, ci jinem programu, bo jazyce a pritom jen zkopiroval nejaky ukazkovy program, zacinajimi praskat zilky a zatinam pesti abych neudelal neco ceho bych litoval. Nerikam ze tohle delaji jen deti, nekteri mi spoluzaci na stredni skole to delaji i ted, ale to je jina kapitola.
Tohle je jen muj nazor, ja jsem na deti maximalne alergickej, takze nazor to neni objektivni :-)

Nahoru Odpovědět  +3 27.7.2013 20:07
1010011 1000101 1011000
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Kit:27.7.2013 20:10

Když tady někdo nemůže napsat článek, tak to napíše do fóra, ve kterém žádné omezení není. Když bude mít redaktor nahoře počitadlo nevyřízených článků, tak si toho snad všimne. Nekvalitní zamítne, resp. vrátí k přepracování, kvalitní postoupí dál třeba sdracovi. Notorické pisálky šmejdů si zabanuje.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:10
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Drakeman:27.7.2013 20:12

Tak jestli je to schvalování tak složitý, tak by sis mohl vybrat pár lidí o kterých si myslíš, že by to zvládli a mohli by ti s tím pomoct ne?? :-)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:12
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:27.7.2013 20:13

Však to schvalování by nedělala komunita, ale redaktoři. Pokud vím, momentálně jsi tu jediným redaktorem.

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:13
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
Drakeman:27.7.2013 20:14

Ještě jsem snad neviděl, aby někdo napsal článek do fóra :-)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:14
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Odpovídá na Drakeman
Michal Žůrek (misaz):27.7.2013 20:16

já bohužel jednou ano

Nahoru Odpovědět  +2 27.7.2013 20:16
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
Drakeman:27.7.2013 20:16

No tak co já se tu ted zrovna koukám, tak třeba Fugiczek má prává redaktora (aspon to vidim u jeho přezdívky) a sdraco je myslim Admin ne?

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:16
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:27.7.2013 20:17

Ještě nevím co s tím Batchem a GameMakerem. Určitě budu rušit kategorii Tvorba her v menu.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:17
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Drakeman:27.7.2013 20:17

Opravdu? Tak to jsem asi přehlíd.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:17
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Odpovídá na Kit
Lukáš Hruda (Luckin):27.7.2013 20:18

Mohlo by o fungovat tak, že redaktor nebude mít možnost článek upravit, pouze články zkontroluje a zamítne ty co opravdu nestojí za nic aby administrátoři neměli tolik práce.

 
Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:18
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Lukáš Hruda (Luckin)
Inoue Yūki:27.7.2013 20:23

To by se našli taký, co by odmítali články jen tak z nudy. Vždycky se najde někdo kdo to kazí.

Nahoru Odpovědět  +2 27.7.2013 20:23
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Drakeman:27.7.2013 20:23

No tak jestli určitě zrušíš tvorbu her v menu, tak tím zcela určitě zrušíš i Game Maker, protože se do žádné jiné sekce nehodí.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:23
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Drakeman:27.7.2013 20:25

Právě. Museli by se pečlivě vybírat ti správný lidi. A nedávat redaktorský práva kdekomu :-)

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:25
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Drakeman
Kit:27.7.2013 20:26

Fugiczek a já také máme práva označovaná jako redaktorská, ale ve skutečnosti je to jen právo psát články. Jsme tedy autory.

Jak se podle tebe nazývá funkce pro korekturu článků a jejich schvalování? Je to redaktor, anglicky editor. Editovat znamená stříhat.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:26
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Neaktivní uživatel:27.7.2013 20:29

Zdravím,

tak se vyjádřím i já. Projekt Devbook je naprosto unikátní, nic tak univerzálního, rozsáhlého a oblíbeného v česku snad ani nenajdeme, nevím jak je na tom s navštěvovaností s programovacími sekcemi, ale webová sekce je po (bohužel stále ještě ne mrtvém) serveru jakpsatweb druhá nejnavštěvovanější.

Schvalování článků se tu řešilo už několikrát veřejně, myslím že jsme to možná řešili i my dva, a určitě by ti pomohlo a odlehčilo, kdyby články mohli schvalovat i někteří moderátoři (kteří se dokáží srozumitelně a česky vyjádřovat a zároveň by i jako moderátoři měli rozumět tématu). Nebo, a to jsem taky už říkal, dát nám možnost článek zamítnout, a nebo ho "schválit" a předat tobě k finálnímu verdiktu, tím by se schvalování mohlo zjednodušit :)

Ještě bych na závěr dodal a úplně to nesouvisí s tématem, ale když už jsem se rozepsal - jako moderátor jsem si myslel, že budu hlavně pomáhat ostatním a vymýšlet s nimi, ale poslední dobou to spíš žene mě, abych se stále zdokonaloval a objevoval a zkoušel nové věci, za to bych ti rád poděkoval.

Takže přeji hodně štestí, pevné nervy a děkuji ti za Devbook.

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:29
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Jan Vargovský:27.7.2013 20:30

To s těma redaktory bych trošku upravil (sdraco chce mít vše dokonalé, tak si to chce zkrátka udržovat sám - alespoň já mám takovou povahu a ta tvoje vypadá dost podobně) ale jak se komunita rozrůstá a každým rokem tu přijde nová vlna lidí, kteří se chcou něco naučit sami a né jen ve škole, tak mě napadlo:

Redaktoři(i moderátoři sekcí) by mohli jednoduše napsat koment ke každému článku, který čeká na schválení. Když uvidíš, že se to mnoho lidem nelíbilo a že tam chybí hodně věcí, tak to ani číst nemusíš, zamítneš a ušetříš spoustu času.

 
Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:30
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
Drakeman:27.7.2013 20:34

Nejspíš by se měla vytvořit autorská práva, což by bylo psaní článků. A dostali by jej všichni nynější redaktoři. A pár redaktorů, co by zbylo by mohli schvalovat články jaks někde výše myslim psal.
Tím by pak běžní registrovaní uživatelé nemohli psát články, protože by jich nejspíš bylo hodně a většina z nich dost nekvalitní.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:34
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Kit:27.7.2013 20:34

Jenže ono to jinak nejde. Bez jisté důvěry k podřízeným firmu nevybuduješ. Samozřejmě musí existovat opravné prostředky, které jsou známé pod pojmem odvolání. Autor by se mohl odvolat k sdracovi, že si redaktor na něj zasedl nebo že se k článku už týden nevyjádřil.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:34
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
Inoue Yūki:27.7.2013 20:39

Jde o to dát práva do správných rukou. Nemůžeš je dát jen tak někomu - "na, teď vydávej články".

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:39
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Drakeman
David Čápka:27.7.2013 20:40

S GameMakerem nevím co dál, bohužel se ukazuje, že komunita okolo toho nástroje má k programátorům dost daleko.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:40
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Vargovský
Kit:27.7.2013 20:41

Takže sdraco by si nejprve přečetl názory moderátorů na schvalovaný článek a pak by si ho teprve případně přečetl a upravil nebo rovnou zamítl. To nezní špatně. Co ty na to David Čápka?

Editováno 27.7.2013 20:43
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:41
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Drakeman:27.7.2013 20:45

No a právě proto bych k právům uživatele, redaktora a moderátora přidal ještě autora článků, u kterého by se předem ověřilo jestli danému tématu rozumí a myslí to vážně s psaním článků.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:45
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:27.7.2013 20:45

Nechat článek komentovat redaktory před vydáním je docela zajímavý nápad, mohly by ke mně putovat v mnohem lepším stavu.

Nahoru Odpovědět  +2 27.7.2013 20:45
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Odpovídá na Kit
Neaktivní uživatel:27.7.2013 20:45

Ne že bych to už několikrát neříkal :D

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:45
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:27.7.2013 20:48

Takže vedle vlaječky a obálky nám asi přibude ještě jedna ikonka :)

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:48
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Neaktivní uživatel:27.7.2013 20:52

To by bylo fajnový, sdraco chudák teď bude muset týden spát místo tří hodin jenom 2 abysme měli ikonku :D

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:52
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:27.7.2013 20:55

Když už jsme u těch změn, plánuji i rozšířit fórum o další sekce. Kandidáty jsou: ASM, SQL, Python, Operační systémy, Hardware, Mobilní telefony.

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 20:55
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Drakeman:27.7.2013 20:56

JJ chápu co tím myslíš ono to, že GM umožnuje pomocí ikonek něco vytvořit, nahrává tomu, že si pak každý, kdo umí trochu přetahovat ikonky myslí, že je programátor.
Ono je asi GM spíš určen pro ty, kdo si trochu chtějí vyzkoušet jaký to je tvořit hry, aniž by měli nějaké hlubší znalosti o programování.
A tím pádem vzniká kolem GM trochu jiná komunita než kolem nějakých programovacích jazycích.
Ovšem i z člověka který se naučí GML se může stát programátor :-)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:56
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:27.7.2013 20:57

Bude to trvat dost dlouho, než (jestli vůbec :D) uvedu nový systém alespoň do stavu v jakém běží teď, tak to bude trvat ještě týdny. A pak si chci taky napsat nějaké články.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:57
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Kit:27.7.2013 20:57

Vlastně by to vyřešilo i moderátorské fórum, ve kterém by se objevovaly dosud neschválené články.

Ikonku vymýšlet nemusí. Může přidat do událostí, když některý autor odešle příspěvek ke schválení.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 20:57
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
Drakeman:27.7.2013 21:02

JJ forum pouze pro moderatory by bylo fajn a taky bychom tam mohli probrat některé méně kvalitní články, co by stáli za smazání.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:02
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:27.7.2013 21:02

Asi největším problémem bude, že datový model řešíš v OOP. To zvyšuje složitost a zároveň snižuje výkon a robustnost.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:02
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:27.7.2013 21:07

To ani ne, OOP je tam naprosté minimum, problém je v tom bouřlivém vývoji, teď se teprve ukazuje jak určité věci řešit, na které části se soustředit a podobně. Docela se mi to daří čistit, za měsíc bych to mohl mít krystalické jako bych to napsal znovu.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:07
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:27.7.2013 21:10

Takže datový model řešíš v SQL? V tom případě tam toho PHP skutečně moc nezbude. Myslel jsem si, že to máš podle svých článků o UML.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:10
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:27.7.2013 21:12

No mám manažery kde jsou metody a v nich 80% kódu zabírají SQL dotazy :)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:12
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:27.7.2013 21:17

Toho jsem se obával :)

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 21:17
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
next2
Člen
Avatar
next2:27.7.2013 21:34

hej :(

topic o mne (negativni) a mazani redaktorskych prav?

neslo by mi je vratit budu psat poradnejsi clanky, treba ted se ucim Javu

prosim zruste mi Ban ;( ;( ;(

devbook je muj jediny oblibeny web

je mi moc lito co jsem provedl
a slibuji ze uz nebudu spamovat a otravovat

a psat poradny clanky jako C#/Java popripade jiny vysokourovnovy jazyk

prosim dejte mi 2x sanci ;( ;( ;( ;( ;(

 
Nahoru Odpovědět  -4 27.7.2013 21:34
Avatar
next2
Člen
Avatar
next2:27.7.2013 21:34

double post pardon

Editováno 27.7.2013 21:34
 
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:34
Avatar
next2
Člen
Avatar
next2:27.7.2013 21:34

sekl se mi net (next post)

Editováno 27.7.2013 21:35
 
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:34
Avatar
archlin
Člen
Avatar
Odpovídá na next2
archlin:27.7.2013 21:38

týmto si to ešte zhoršuješ :D

Nahoru Odpovědět  +1 27.7.2013 21:38
sublime text 2
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na next2
Jan Vargovský:27.7.2013 21:38

Přesně to je ten přístup. Kdybys alespoň četl, tak bys zjistil, že tu dále můžeš chodit a učit se. Časem dospěješ a můžeš tu být jako normalní člen.

EDIT: Jo takhle, to je nový account...

EDIT2: To mazání příspěvku už tu několikrát bylo, ale smazat to po dobu 1 minuty by bylo občas fajn.

Editováno 27.7.2013 21:41
 
Nahoru Odpovědět  +2 27.7.2013 21:38
Avatar
next-x(true)
Neregistrovaný
Avatar
next-x(true):27.7.2013 21:43

a ted mi dali IP ban ;( ;( ;(

prosim uz sem se poucil uz nebudu takovy jaky jsem byl ;(

 
Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:43
Avatar
Odpovídá na next-x(true)
Neaktivní uživatel:27.7.2013 21:55

To jsi sliboval i minule a dopadlo to možná ještě hůř :)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 21:55
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Neaktivní uživatel:27.7.2013 21:57

Možná bych zvážil, jestli je dobré, aby neregistrovaní mohli psát komentáře ... stejně takových moc není a dost často sem napíší nějakou reklamu nebo rádoby super nabídku, a tady je zrovna vidět další negativní dopad :)

Nahoru Odpovědět  +3 27.7.2013 21:57
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Kit:27.7.2013 22:00

Neregistrovaným bych nechal alespoň nějaké pískoviště pro dotazy, ale bez možnosti komentovat články.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 22:00
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Neaktivní uživatel:27.7.2013 22:05

Taky by šlo :)

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 22:05
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Kit:27.7.2013 22:26

Takže tím by nám vzniklo:

  • obecné fórum, kde by mohli psát i neregistrovaní a moderovat všichni moderátoři
  • fórum pod články, kam by mohli psát jen registrovaní, číst všichni a moderovat specializovaní moderátoři
  • fórum moderátorů pro zatím neschválené články, které by bylo přístupné pouze moderátorům
Editováno 27.7.2013 22:27
Nahoru Odpovědět  +4 27.7.2013 22:26
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na Kit
Neaktivní uživatel:27.7.2013 22:40

Co bychom řešili na třetím fóru? Jak by to mělo fungovat? Zatím se vším jinak souhlasím.

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 22:40
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Theodor Johnson:27.7.2013 22:42

To je snad jasný ne, podle toho jak by se kdo vyspal tak by se rozdávali bany :D, ale odhaduji že to souvisí s tím okomentováním článků

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 22:42
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Avatar
Odpovídá na Theodor Johnson
Neaktivní uživatel:27.7.2013 23:02

Právě proto, abych neodhadoval se ptám. Kit říkal fórum pro úpravu článků, obecně fórum pro moderátory vím jak by fungovalo :D

Nahoru Odpovědět 27.7.2013 23:02
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Kit:28.7.2013 0:29

To třetí fórum by bylo pro moderátory, kde by se hodnotily nové, ještě neuveřejněné články. Pod každým novým článkem by prostě byla diskuze, ale veřejnosti by to nebylo přístupné. Pak by se teprve článek uveřejnil nebo zamítnul.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 0:29
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Čápka:28.7.2013 9:04

O zákazu neregistrovaných uživatelů jsem již přemýšlel, je to z 90% jen spam. Když se jim povolí jen fórum, nic to neřeší.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 9:04
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Neaktivní uživatel:28.7.2013 9:19

Já bych jim zakázal komplet vše a bude klid :) Většinou to není žádný smysluplný dotaz, stejně je to jen toto:

60% chci tohle a tohle, udělejte mi někdo kód
20% mám obrovský projekt, jen potřebuji programátora, kodera, grafika, ... a já mám nápad a vy mi to udělejte
10% přijďte se podívat sem a sem a odkaz
10% mám hotovo tohle a tohle, potřeboval bych udělat ještě tohle, poradíte mi někdo, jak na to? Nechci hotový kód, jen radu

Je to smutný :P

Nahoru Odpovědět  +6 28.7.2013 9:19
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Čápka:28.7.2013 9:32

Jo, přesně takhle to je :)

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 9:32
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
next...
Neregistrovaný
Avatar
next...:28.7.2013 9:45

neslo by se s vama dohodnout?

je mi to moc lito ;(

jinak co se tyce redaktora to bych si pozadal az se naucim nejaky lepsi jazyk (C#/Java atd.)
chtel bych jen abyste me unbanoval nejen IP ale i uzivatele, slibuji ze uz nebudu otravovat,spamovat a psat komentare tohoto typu...

prosim dejte mi 2x sanci

aspon se mi k tomu prosim vyjadrete [me|]sdraco[/me|]

 
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 9:45
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na next...
Honza Bittner:28.7.2013 9:48

nechovej se jako dítě a pak tě třeba odbanujou

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 9:48
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
Odpovídá na next...
Neaktivní uživatel:28.7.2013 9:48

Hele zatím jsi se moc nezměnil, jenom spamuješ trošku víc. Co tahle tomu dát nějaký čas :)?

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 9:48
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Benjibs
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Benjibs:28.7.2013 9:55

Ja som mal na jednom fóre tiež kedysi IP ban. Menil som IP-čky, chodil cez proxy.. Potom to spravili tak, že každý kto sa registroval cez proxy automaticky dostal ban, a každý, ktorého IP pochádzala čo i len približne z rovnakej oblasti ako moja tiež dostal ban :P

Za pol roka som sa tam vrátil, a v klude nažívam :)

Nahoru Odpovědět  -1 28.7.2013 9:55
1 + 1 = 2
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na next...
Drakeman:28.7.2013 10:17

No to je hezký že už nebudeš spamovat a otravovat. Ale co děláš teď?
Zkus se radši nad sebou zamyslet, místo psaní proseb, protože tím stejně ničeho nedosáhneš. Kdybys radši mlčel, tak by se ti ban zase rychle stáhnul, ale takle si to všechno jen zhoršuješ. A akorát si každý tady o tobě bude myslet, že neumíš nic lepšího, než prosit o slitování.

Editováno 28.7.2013 10:19
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:17
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Odpovídá na Drakeman
Neaktivní uživatel:28.7.2013 10:28

Já myslím že je zbytečné to už řešit, ignoroval bych to. Tohle vlákno tu není od toho, abysme řešili děti, ale jak vylepšit Devbook a pomoct Sdracovi ;)

Nahoru Odpovědět  +1 28.7.2013 10:28
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
HelllCoder
Člen
Avatar
HelllCoder:28.7.2013 10:31

Az na to, ze jednim z problemu devbooku jsou deti. Pokud se vyresi deti, zlepsi se kvalita celeho portalu.

 
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:31
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:28.7.2013 10:31

Já myslím, že už bylo všechno důležité řečeno, klidně bych vlákno uzavřel. Všem děkuji za návrhy a podporu, během srpna dopíšu tu novou verzi a potom udělám nějaké ze změn, které jsme tu probrali :)

Nahoru Odpovědět  +1 28.7.2013 10:31
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Drakeman:28.7.2013 10:32

Jo máš pravdu od ted už hobudu taky ignorovat. :-)

Nahoru Odpovědět  +1 28.7.2013 10:32
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Drakeman
TomBen:28.7.2013 10:32

Udělal jsem zjevně obrovskou chybu, když jsem ho nechal vyhrát
tu kontumační placku za GM machra. Od té chvíle se nafoukl pýchou
a rozlezl se na ostatní sekce. Kdyby se držel v GM sekci a trochu
s přistřiženými křídly, byl by klid. Celou dobu jsem měl hotový
výsledek, ale bylo mi ho líto, tak jsem nic neposlal. Jsem pako.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:32
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Odpovídá na HelllCoder
Neaktivní uživatel:28.7.2013 10:32

Dobře, děti obecně, ale už ne next :)

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:32
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:28.7.2013 10:34

Já dám do podmínek že aktivní zapojení do komunity je povoleno od 14ti let, jakmile tu bude někdo psát blbosti a v profilu bude mít 12 let, tak to hned budu banovat.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:34
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na HelllCoder
Kit:28.7.2013 10:34

Děti nepoznáš podle věku, ale podle chování.

Nahoru Odpovědět  +2 28.7.2013 10:34
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Neaktivní uživatel:28.7.2013 10:37

To je dost prkenný, a stejně, když bude chtít, tak mu bude třeba dvacet ...

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:37
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
HelllCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Kit
HelllCoder:28.7.2013 10:39

Zase je pravda, že jsou děti, které se chtějí něco naučit, že už je nebaví jen hrát hry, ale chcou tvořit.

 
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:39
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Čápka:28.7.2013 10:39

Ty děti poznáš podle toho jak se vyjadřují, část se odhalí podle věku, zbytek se pozná. Když se dítě bude chovat jako dospělý a mít v profilu 20 let, přestává být problémem, takže to nevadí.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:39
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na HelllCoder
David Čápka:28.7.2013 10:40

Dítě do 13ti let nic kloudného nevytvoří a za tím si stojím :)

Nahoru Odpovědět  ±0 28.7.2013 10:40
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Vojta Pšenák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na HelllCoder
Vojta Pšenák:28.7.2013 10:40

Co je u tebe dítě ? Myslím, že většina lidí zde začínala s programováním jako děti, mně je třináct a žádné problémy tu (doufám) nědělám

 
Nahoru Odpovědět  +1 28.7.2013 10:40
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Neaktivní uživatel:28.7.2013 10:41

To je pravda. Tak to zkus a uvidí se.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:41
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na HelllCoder
Kit:28.7.2013 10:43

Právě proto je podle mne údaj o věku k ničemu. Člověk je nebo není dítětem podle toho, jak se projevuje. Některé děti tvoří, jiné boří.

Nahoru Odpovědět  +1 28.7.2013 10:43
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
TomBen:28.7.2013 10:44

A všechny dohromady tvoří budoucnost.

Nahoru Odpovědět  +2 28.7.2013 10:44
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:28.7.2013 10:46

Správně. Dospělý člověk umí lhát. Pokud si tedy dítě napíše do profilu 20 let, chová se jako dospělý a je to tedy OK.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 10:46
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Inoue Yūki:28.7.2013 10:58

Myslím, že pro děti je komunita jako tahle prospěšná. Dal bych jim stejná práva jako ostatním, banoval je kdyby dělali problémy (ostatně jako všechny ostatní).

Nahoru Odpovědět  +3 28.7.2013 10:58
Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Druid:28.7.2013 11:23

Četl jsem ten jen ten první post.. Komentáře jsem jen tak prolítl... Mám k tomu jen jednu připomínku NERUŠTE prosím sekci o gm. Je to engine jako každý jiný a už v něm bylo vytvořeno spoooustu megahitů. (za všechny jmenuju hotline miami) Takže... Banuj ty parchanty :D

Víte, když se dítě chová "jen" jako idiot, má naději na záchranu. Já, jako dlouholetý člen velkýho chytráka (už to bude skoro 7 let) jsem zažil spoustu idiotů kteří buď do jednoho, dvou let opustili tvůrčí scénu, nebo se z nich stali opravdu dobří vývojáři.

Nahoru Odpovědět  +2 28.7.2013 11:23
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Avatar
archlin
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
archlin:28.7.2013 12:28

Čo sa týka fóra implementoval by som niečo ako má forum programujte.com , možnosť zistiť počet nových príspevkov bez nutnosti refreshovať stránku.

Editováno 28.7.2013 12:30
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 12:28
sublime text 2
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na archlin
Kit:28.7.2013 12:30

To jsme tady už měli, ale server to nestíhal. David Čápka hledá lepší řešení a v novém RS ho už možná má.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 12:30
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Juraj Mlich
Redaktor
Avatar
Juraj Mlich:28.7.2013 13:31

Tak sa vyjadrím aj ja.

Podľa mňa je devbook unikátny a skvelý projekt. Kedysi som si myslel že viem programovať. Vedel som akurát tak Html, CSS (k tvorbe layoutu som používal tabuľky), PHP (bez komentára...) a MySQL(insert, delete). Potom som objavil tento skvelý projekt. Každý deň som čítal články. Naučil som sa C# (ten ma začal zaujímať tak som si kúpil aj knihu...) ,VB, Javu, C++ (zatiaľ len základy), potom som si prečítal sekciu pre webstránky a začal som sa učiť všetko nanovo. Jednoducho bez devbooku by som asi teraz sedel pri Minecrafte. Články sú napísané fakt dobre. A tak som sa rozhodol že to skúsim aj ja. Články boli publikované. Ale ako si teraz píšem svoj vlastný engine tak som sa naučil veľa ďalších vecí. Preto keď si teraz čítam tie články tak si pripadám ako keby som to písal keď som mal 10. Preto by som navrhoval to že každý redaktor by musel ukázať nieakú tú svoju tvorbu alebo aspoň ukázať svoje vedomosti. Tým si budeš istý že ten človek je niečoho schopný.
Ja som v poslednej dobe dostal chuť vymazať tie moje staré články. Myslím že si tu niekde narážal na moje články (tutoriály na menu). Pokojne ich zmaž (budem len rád).
Ale dostal som aj ďalší nápad - tutoriál na napísanie vlastného 2D enginu. Ale potom som nad tým popremýšľal a rozhodol som sa že s tým začnem (ak nemáš nič proti) až keď napíšem svoj engine aby tie diely nevypadali ako môj 3. diel... Ale to je iný príbeh.

Určite sprísni udeľovanie práv redaktorov. Často vidím že pribudne nový redaktor. Ale články od neho neprichádzajú.
Deti by som riešil pomocou banov. Ale IP bany asi nie. Napr. ja bývam v dedine. A máme tu jedného sprostredkovávateľa (strašné slovo) internetu. A máme všetci (až na pár výnimiek) rovnakú IP...
Mazanie článkov - tak tu si niesom istý. Podľa mňa by to tu byť nemalo. Ale vidíš aj ja chcem zmazanie mojich článkov...
GameMaker - To by som tu predsa len nechal. Napr. môj brat sa tu z tade učí. A veľmi si to pochvaľuje.
Batch - To tu podľa mňa nemá čo robiť :)

Ešte by som možno pridal možnosť pridávať programy aj obyčajným užívateľom. Tým by samozrejme muselo pribudnúť tlačítko Spam/Nevhodný obsah. Nové programy by na úvodnej stránke (www.devbook.cz) nemali byť napravo (kde teraz sú, medzi článkami) ale naľavo medzi komentármi/... .

Myslím že som sa tu rozpísal už moc :) Dúfam že to pomôže.

Editováno 28.7.2013 13:31
Nahoru Odpovědět  +2 28.7.2013 13:31
Vždy je lepšie učiť sa z cudzích chýb, než z vlastných chýb.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
TomBen:28.7.2013 14:19

Možná by práva do různých sekcí měla být udělována nezávisle.
Znalosti přece také lze mít jen v jedné oblasti nebo dvou.
Úspěchy v jedné oblasti totiž hrozně svádí k poučování i jinde.

edit: cítím to i na sobě :-)

Editováno 28.7.2013 14:20
Nahoru Odpovědět  +1 28.7.2013 14:19
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
TomBen:28.7.2013 14:37

Ještě jsem si vzpomněl, že zrovna next-x vnímal zvedání skillu
pomocí komentářů jako videohru, kde musí hodně nabušit, aby mohl
vypadat jako borec. Mohlo by se omezit ten růst nějakým časovým
způsobem, aby dvacet komentů do jednoho vlákna nedalo +20.
Dospělým je to většinou fuk, ale jednodušší to vnímají asi takhle.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 14:37
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Odpovídá na TomBen
Theodor Johnson:28.7.2013 14:41

Sice jo, ale když má u každého komentáře i--; i--; tak má ještě nižší skill než kdyby ho nenapsal

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 14:41
Přecházím na "Cross-Platform Development"
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Theodor Johnson
TomBen:28.7.2013 14:45

Třeba to nic nezmění, jen jsem chtěl poukázat na to, že to může
mít ten efekt. On sám to totiž někde zmínil jako odpověď na dotaz,
proč tolik spamuje.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 14:45
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Juraj Mlich
David Čápka:28.7.2013 15:02

O tomhle přesně mluvím, publikování těch článků a řešení nedostatků s tebou mi zabralo hodiny a ty teď napíšeš ať to pokojně smažu. Místo toho jsem mohl napsat něco svého. Ukazuje se, že tato funkce přináší více starostí než užitku. Rozmyslím si co s tím dál udělám.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:02
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Vojtěch Pospíchal:28.7.2013 15:13

Btw: Jak to vypadá s těmi tričky?

 
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:13
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
David Čápka:28.7.2013 15:19

Trička nebudou, jelikož ho závazně chtěli asi 3 lidi.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:19
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Vojtěch Pospíchal:28.7.2013 15:27

To je škoda :'( Btw nedaleko od místa kde žiju dělají potisk na trička i po jednom - tj. mohu si nechat udělat modré tričko s nápisem Devbook sám za sebe?

 
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:27
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
David Čápka:28.7.2013 15:28

To ale určitě není sítotisk, takže to pak nic nevydrží. Sítotisk je od 30ti kusů.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:28
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Juraj Mlich
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Juraj Mlich:28.7.2013 15:38

Tak prepáč :)

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:38
Vždy je lepšie učiť sa z cudzích chýb, než z vlastných chýb.
Avatar
Lukáš Hruda (Luckin):28.7.2013 15:52

Juraj má pravdu v tom, že IP ban není úplně vhodný, dnes má jen málokdo veřejnou adresu a zabanováním jedné adresy by zároveň dostala ban spousta dalších lidí. Sice je malá pravděpodobnost, že někdo z nich chodí na devbook, ale kdyby ano, dostal by ban neprávem.

 
Nahoru Odpovědět 28.7.2013 15:52
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Juraj Mlich
David Čápka:28.7.2013 16:14

Ne, byla to moje chyba, neměl jsem publikovat seriál o tvorbě hry který začíná tvorbou menu. Začnu to tu brát opravdu vážně, dříve jsem byl rád za každý článek, ale když sem teď chodí tolik lidí, musí to mít trochu úroveň. Projedu i ty publikované programy, něco je opravdu hrůza.

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 16:14
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Petr Nymsa:28.7.2013 19:06

Nečetl jsem celou diskuzi, přeci jenom to je na dýl :D .. a vyjádřím se tedy se spožděním :)...

Děti
Asi největší problém na Devbooku. Všiml jsem si, že tu je pár co opravdu zájem mají se něčemu naučit. Bohužel se ztrácí mezi vlnou "prostých" dětí. Zaujal mě návrh TomBen tedy vstupní test. Jenže, to by chtělo nabrat někoho, kdo by se o to staral.

Prozatím bych je tvrdě banoval. Dal výrazně najevo, že tu chceme pouze členy, kteří mají zájem se něčemu naučit, přispět s něčím zajímavým.

GameMaker a Batch
GameMaker bych nechal. Batch kliděn vymazat.

Redaktoři
Chtělo by to zpřísnit výběr členů. A především (nevím jaké kvality mám já) zpřísnit schvalování článků.

Co bych 100% změnil je výpis vláken. Někdy prostě běží bouřlivá diskuze v jednom vlákně a 2 nová vlákna se propadnou do hloubi dějin Devbooku. Chtělo by to třeba jenom postranní panel s infem ve stylu: 10 nových vláken

Devbook je opravdu nadějný projekt. Hodně sem rád chodím a vždy se něco naučím :)

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 19:06
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Luboš Satik Běhounek:28.7.2013 20:56

Co se týče dětí, tak souhlasím s Kitem a moc bych to moc neřešil, spammeři a spol. jsou ve všech věkových kategoriích, stejně tak nadaní jedinci.
Pokud jsem něco neprošvihl, tak tu s mladšími byl problém snad jen s jedním, ne?
A ze starších tu už taky někdo dostal ban, pokud vím :)
Já taky začínal programovat, když mi bylo asi 12.

S příspěvky jen od registrovaných souhlasím.

Zpřísnit přidělování redaktorů - souhlasím, odebrat třeba pokud do týdne nic nepošle.

Souhlasím i s promazáním některých článků a programů.

Gamemaker bych ponechal, Batch bych smazal.

Ohledně schvalování článků - myslím, že by neuškodilo, kdyby sdraco dal práva na schvalování více lidem, s tím, že by to samozřejmě schvalovali jen kdyby si byli jistí, že ten článek je kvalitní, má tu smysl a nejsou tam chyby apod. - a mohli by to autorovi kdyžtak vracet na přepracování (v případě drobností), špatné by rovnou zamítli a tam kde by si nebyli jistí by je postoupili sdracovi - sdraco by si musel najít na tohle někoho spolehlivého, aby to nedopadlo třeba jako moderátor, který psal vulgarity apod. :D

Nahoru Odpovědět 28.7.2013 20:56
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
Juraj Mlich
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Juraj Mlich:29.7.2013 11:38

Ak ti na tom tak záleží tak to dopíšem dokonca :)

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 11:38
Vždy je lepšie učiť sa z cudzích chýb, než z vlastných chýb.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Juraj Mlich
David Čápka:29.7.2013 11:40

No mě to nepřipadalo tak špatné, i grafiku jsi k tomu měl hezkou, stačilo by to dovést do stavu, kde postavička chodí a skáče. Nemusíš přeci psát megaseriál o celé hře a ještě editoru, důležitá je myšlenka, šikovný čtenář bude pokračovat sám.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 11:40
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Juraj Mlich
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Juraj Mlich:29.7.2013 11:44

No tak to dopíšem :)

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 11:44
Vždy je lepšie učiť sa z cudzích chýb, než z vlastných chýb.
Avatar
Juraj Mlich
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Juraj Mlich:29.7.2013 11:47

A mohol by si si prosím prečítať svoje správy odo mňa?? Už sú tam pekne dlho bez odpovedi. (Viem že to tu nepatrí, ale už vážne neviem ako mu tom napísať)

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 11:47
Vždy je lepšie učiť sa z cudzích chýb, než z vlastných chýb.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Juraj Mlich
David Čápka:29.7.2013 11:57

Žádné nezodpovězené zprávy tam nevidím.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 11:57
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Filip Pýrek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Filip Pýrek:29.7.2013 12:22

Proč nazýváš Devbook jako sociální síť i když Devbook dle mého rozhodně nevypadá jako sociální síť? Já bych to udělal tak, že si lidé budou moci zažádat o práva pro publikaci článků a pro publikaci her a programů se zdrojovými kódy protože na co by tu jinak byli. ;) :)

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 12:22
„The best way to predict the future is to invent it.“ — Alan Kay
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Filip Pýrek
Petr Nymsa:29.7.2013 12:26

Cituji z Wikipedie: "Sociální síť nebo společenská síť (anglicky social network) je služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet osobní (či firemní) veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat a další aktivity" takže Devbook sociální síť je. O čem dál mluvíš tu už dávno je. Právě se naopak snažíme vymyslet jak zpřísnit pravidla pro publikaci článků a vůbec zpřísnit pravidla pro nové redaktory.

Nahoru Odpovědět  +2 29.7.2013 12:26
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Filip Pýrek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Filip Pýrek:29.7.2013 12:48

Možná podle tohoto, ale s facebookem nebo g+ a dalšími se to nedá srovnat. ;)

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 12:48
„The best way to predict the future is to invent it.“ — Alan Kay
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Filip Pýrek
Petr Nymsa:29.7.2013 12:49

A proč ne ? Facebook / G+ je zaměřen na komunikaci s přáteli, Devbook je zaměřen na komunikaci s programátory, sdílení znalostí.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 12:49
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Filip Pýrek
David Čápka:29.7.2013 12:52

Nevím proč by to nešlo srovnat, jediné, co tu není, je chat a ten je už skoro hotový.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 12:52
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Filip Pýrek
TomBen:29.7.2013 12:53

A to ti tak vadí název?
Všichni vědí co devbook je a co není. Takže tomu můžeš říkat
třeba pojízdná prodejna čárových kódů a bude to jedno.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 12:53
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Filip Pýrek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Filip Pýrek:29.7.2013 12:57

To je asi jediné co tomu chybí (pokud myslíš chat mezi dvěma osobami jako je např na fb).

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 12:57
„The best way to predict the future is to invent it.“ — Alan Kay
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Filip Pýrek
Kit:29.7.2013 13:02

Jsou tady PM.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 13:02
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Filip Pýrek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Kit
Filip Pýrek:29.7.2013 13:07

Ale ne online chat ;)

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 13:07
„The best way to predict the future is to invent it.“ — Alan Kay
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Filip Pýrek
Kit:29.7.2013 13:08

Online chat není potřebný. Zdržuje.

Nahoru Odpovědět  -1 29.7.2013 13:08
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Michal Žůrek (misaz):29.7.2013 13:10

v rom IRC jde chatovat mezi vybranými lidmi.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 13:10
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Daniel Vítek:29.7.2013 14:35

Možná bych radši udělal nějakou "bezpečnostní otázku" třeba 4 na 2, to když mi bylo 12 tak jsem neměl ponětí co to "nadruhou" znamená :D

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 14:35
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Homo
Daniel Vítek:29.7.2013 14:38

s tím nesouhlasím, já jsem na devbooku od 12ti (nebo 13) let...

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 14:38
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:29.7.2013 14:49

Hele dejte s tím batchem pokoj, zrovna píšu nový články :D

Nahoru Odpovědět  -5 29.7.2013 14:49
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
David Čápka:29.7.2013 14:57

No a taky jsi sem napsal články o batchi na půl stránky :P

Nahoru Odpovědět  +1 29.7.2013 14:57
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Filip Pýrek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Homo
Filip Pýrek:29.7.2013 15:01

Doufám že myslíš mít redaktorská práva od 15! Proč by se nemohly "DETI" učit.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 15:01
„The best way to predict the future is to invent it.“ — Alan Kay
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Kit:29.7.2013 15:17

Myslím si, že články o Batchi moc velký počet čtenářů mít nebudou, protože skoro každý, kdo sympatizuje s příkazovým řádkem, už dávno odešel k linuxovým OS, které v tomhle směru nabízí mnohem víc možností i perspektivu.

Editováno 29.7.2013 15:18
Nahoru Odpovědět  +4 29.7.2013 15:17
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Daniel Vítek:29.7.2013 15:17

no vždyť, teď je přepisuju :D
nebo mě napadlo - zruš sekci Batch, a já ty nový články dám někam do Ostatní nebo co tu je

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 15:17
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Daniel Vítek:29.7.2013 15:17

no vždyť, teď je přepisuju :D
nebo mě napadlo - zruš sekci Batch, a já ty nový články dám někam do Ostatní nebo co tu je

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 15:17
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Michal Žůrek (misaz):29.7.2013 15:19

myslíš si že je někdo schválí?

Nahoru Odpovědět  +2 29.7.2013 15:19
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
David Čápka:29.7.2013 15:33

Ano, říkal jsem si, že by se z té sekce plné paskvilu mohly napsat 3 smysluplné články a ty vložit do sekce Windows.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 15:33
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Daniel Vítek:29.7.2013 15:37

OK, dám se do toho.

Nahoru Odpovědět 29.7.2013 15:37
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Mr. Forstak
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Mr. Forstak:30.7.2013 23:22

No já souhlasím s komentáři jen u registrovaných, žároveň, však stahování tutoriálů (přiložených souborů) a programů celkově, umožnit i neregistrovaným (právě kvůli tomu jsem se zaregistroval :) ) a ještě bych dal redaktorská práva jen na články a programy by mohli hodnotit moderátoři a dávat všichni (samozřejmě že by moderátor C++ fóra nehodnotil co dá kdo do Javy, ale do C++ a programy by musely být okenní a spustitelné, aniž by bylo potřeba "editoru", jazyka ve kterém to je, jak už ukázal můj kamarád LinuxD, který mi napsal že tady má program (v inkubátoru) a byl to projekt do Visual Studia, které nemám (dělám Javu) ).

Editováno 30.7.2013 23:27
 
Nahoru Odpovědět 30.7.2013 23:22
Avatar
paanoik
Člen
Avatar
paanoik:31.7.2013 9:30

Z praxe vím, že nějaký plošný banování nemá smysl. Předně .. ty děcka vyrostou. Každej jsme byli takoví. A když už tu jednou chodí, pravděpodobně tu pak zůstanou a třeba z nich něco bude. Ano, teď prudí, ale ban ničemu nepomůže .. proxy, tor, novej acc a budou prudit dál. Je to jen další práce a je vidět na českých zákonech, že restrikce nefungují. Navíc trollové a idioti jsou právě pohánění tím, že se s nimi někdo přetahuje.

 
Nahoru Odpovědět  +2 31.7.2013 9:30
Avatar
Mr. Forstak
Člen
Avatar
Odpovídá na paanoik
Mr. Forstak:31.7.2013 9:40

Však dočasný by je mohl napravit (já vím že jsem taky dobrý kandidát), ale říkám si že všechno má něco do sebe a kdyby se to správně poskládalo, bylo by to super :) , ale je to na sdracovi.

 
Nahoru Odpovědět 31.7.2013 9:40
Avatar
paanoik
Člen
Avatar
Odpovídá na Mr. Forstak
paanoik:31.7.2013 9:48

Právě přijde mi to jako zbytečný opruz .. jako chápu, idioti jsou, byli a budou, jenže z jiného fora vím, že je to jako lití oleje do ohně. Nejlepší reakce na ně je jednoduše nereagovat, přestane je to bavit a časem vypadnou sami. Čímž se zároveň oddělí zrno od plevele. Nedokážu odhadnout kolik programátorů v tomhle věku tu skutečně bude, ale já psát v deseti začal. Jenže v mé době nebyl internet a všechno jsem si musel přijít pomalu sám nebo za pomoci známých, papírového manuálu nebo časopisů s examply. Za forum jako tohle bych byl vděčný, protože v tom věku jsem anglicky uměl přeložit pouze to "ready", kterým mě počítač vítal, a podobně zaměřený, výukový portál na našem trhu prostě neexistuje.

Pokud už restrikce, ban by mohl sloužit k zakázání psaní PM, reakcí k článkům a na forum. Přidal bych však "chlívek", který by sloužil jako forum pro ty zabanované, resp. děti. Sem tam (když by nebylo do čeho píchnout) by si admini mohli tuhle sekci procházet a hledat ty nadanější, i když mám takový pocit, že jakmile se tam jednou někdo dostane, vyhrabe se z toho až za pár let.

 
Nahoru Odpovědět 31.7.2013 9:48
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na paanoik
Kit:31.7.2013 10:00

Jasně, obsah toho "chlívku", který bych raději nazval pískovištěm, by se neobjevoval v RSS a na hlavní stránce, ale jen v tom jednom fóru.

Rychlý tip pro David Čápka: V seznamu nových zpráv a RSS by se nemusely objevovat nové zprávy od neregistrovaných. Pouze v příslušných fórech. Částečný ban by mohl dělat totéž.

Nahoru Odpovědět 31.7.2013 10:00
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:31.7.2013 10:04

Já ty neregistrované zruším úplně, stejně sem skoro nepíší a pokud ano, tak je to spam nebo nesmysl. O sekci koš do fóra tu již zmínka padla, že by se na ni nevztahovaly bany je zajímavý nápad. Myslím, že ten problém se schvalováním článků stejně odpadne, jelikož teď budu schvalovat jen to kvalitní a na to si rád čas vyhradím (stejně bych to potom četl :P), ostatní sem stejně nemá smysl dávat a budu to zamítat.

Nahoru Odpovědět 31.7.2013 10:04
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Kit:31.7.2013 10:12

Myslím si, že by to byla chyba. Je potřeba, aby psaní příspěvků neregistrovaných bylo nevýhodné, ale ne nemožné. Tuhle jsem chtěl napsat příspěvek z nezabezpečeného veřejného počítače a nechtěl jsem se zbytečně přihlašovat.

Nahoru Odpovědět  +1 31.7.2013 10:12
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Kit
David Čápka:31.7.2013 10:19

V tom případě je vyndat z RSS a ze zdi, ale tak si jich pak nikdo nevšimne a to znemožní i jejich moderování. Do návrhu devbooku neregistrovaní prostě nezapadají.

Nahoru Odpovědět 31.7.2013 10:19
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
TomBen:31.7.2013 10:20

Pokud vznikne ban-free prostor budou tam hromadit akorát nadávky.

Nahoru Odpovědět  +1 31.7.2013 10:20
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na TomBen
David Čápka:31.7.2013 10:21

To je další věc.

Nahoru Odpovědět 31.7.2013 10:21
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
TomBen:31.7.2013 10:26

Možná jim nějak nalinkovat cestu k odbanování.
V okamžiku kdy mají ban, je zajímá jen jak ho zrušit nebo obejít.
Když se jim cesta poskytne, nebudou ji hledat špatným způsobem.
Navíc může být cesta ven s každým banem složitější a delší.
Prostě nějak převést hříchy na práci. Takové, odpustky. :-)

Editováno 31.7.2013 10:27
Nahoru Odpovědět  +1 31.7.2013 10:26
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na TomBen
David Čápka:31.7.2013 10:28

Pošlete SMS na číslo.... :D

Nahoru Odpovědět  +3 31.7.2013 10:28
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
TomBen:31.7.2013 10:34

První level banu by mohl být Warning Ban, kde by člověk ztratil právo
mínuskovat a dostal by ho zpět po vyplnění kvízu slušného chování.

Nahoru Odpovědět  +4 31.7.2013 10:34
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
paanoik
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
paanoik:1.8.2013 14:16

Každopádně moc se mi nepozdává povinná délka "perexu" a článku při publikaci. Když už budeš schvalovat články ručně, nechal bych to jen jako upozornění a ne validátor, přes kterej se nedá projít. Sranda je, že mám teď vlastně rozepsaný článek, který nemůžu ani upravit a uložit jako rozepsaný, což je špatně už z principu. A tím jak to je, mě vlastně nutíš už dopsaný úvod seriálu, který má lehce přes 5000 znaků, doplnit o pětinu balastu, jen abych splnil normy ;)
Pokud má povinná délka zůstat, rozšířil bych ten range alespoň na 4-10, možná i 12 tisíc znaků, ale vážně bych na tvém místě nechal to zhodnocení individuální. Tj. zajímavý a čtivý článek ať má klidně 30k, nabitý informace zase 3k, ať se to slušně vstřebává.

 
Nahoru Odpovědět 1.8.2013 14:16
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na paanoik
David Jančík:1.8.2013 14:21

Ono se to zavedlo z důvodu zvýšení úrovně webu. Protože každej přidával kde jakou blbost a nepřemýšlel nad tím. Ale souhlasím s tebou. Mohlo by se tam dát něco jako ve Windows (Opravdu chcete publikovat?... Opravdu, jó?) Nějak se to vymyslí. Dejv teď na validátorech bude pracovat, tak já se tam nasomruju a až se nebude dívat něco takovýho tam napíšu :D

Nahoru Odpovědět 1.8.2013 14:21
Čím více času dostaneš, tím méně ho máš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 172 zpráv z 172.