Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací
Avatar
Adam Palecek
Člen
Avatar
Adam Palecek:11. října 19:11

Dobrý den,
Chtěl bych se místních zeptat na jakou školu v Praze s oborem IT vývoj aplikací.
Nemám žádný problém chodit kamkoli v Praze pokuď to bude dobrá škola.
Z těch co jsem našel na internetu se mi líbila SPŠ Prosek nebo sssvt.
Děkuji za odpovědi

 
Odpovědět  +1 11. října 19:11
Avatar
Jirka
Člen
Avatar
Jirka:11. října 20:09

Dobrý den,

zkus gymnázium Arabské ( https://www.gyarab.cz/predmety/PG ). Studuje se to tam již fakt dlouho.

Nahoru Odpovědět 11. října 20:09
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Avatar
Samuel Kodytek
Šéfredaktor
Avatar
Samuel Kodytek:11. října 21:20

Ahoj,

Popravdě si nemyslím, že záleží nějak moc na střední škole, která je zaměřená na programovaní. Já osobně jsem šel na EDUCAnet v Praze. Vystřídali se mi na programování asi 3 učitelé, kde nejvíc jsem se toho naučil ze své zvědavosti... Z těch 3 učitelů snad jenom jeden mě něco pořádně naučil (nepočítám volitelné předměty a weby).

Dle mého názoru, záleží hodně na tom jakého učitele chytneš momentálně na té škole a na komunitě lidí ve třídě. Já jsem měl štěstí, že jsme se ve třídě tak nějak všichni tlačili dopředu a zajímali jsme se o programování/web design v našem volném čase... Problém na středních je, že většinou studenti tam chodí si jen odsedět 4 roky a pak se pokouší nějak udělat maturitu, aby tedy měli ten papír, že patří mezi 70% populace. Viděl jsem to i v mém ročníku, pár z mých spolužáků propařili celé ty 4 roky (ti tedy neumí moc z programovaní) a udělali maturitu v pohodě (není čemu se divit, když maturita z matematiky se skládá z velké části z věcí co se učí na základce).

Musíš mít fakt velké štěstí, aby si se trefil zrovna do školy, kde máš nějakého "dobrého" učitele. K tomu musíš taky chytnout dobrý kolektiv, co budou "nerdi" a budete si povídat nebo diskutovat o programování/web designu atd.

K tomu SSŠVT, byl jsem tam před pár lety, když jsem hledal střední... Po tom co mi říďa řekl že u nich maturita z prográmka se skládá z toho, že se připojíš k db v phpku jsem tak nějak usoudil, že tak škola není ideální. Nevím jaký mají teď studijní plán, ale před 5 lety měli v prváku snad jenom MS Office a programovalo se až ve druháku. (ale zas na druhou stranu, co jsem slyšel je, že studentům se tam líbí a pochvalují si tu školu)

Nejvíc ti asi dá pak univerzita... v Čechách střední škola zaměřená na programování je taková sázka do loterie (hlavně musíš sám chtít se něco učit)...

Editováno 11. října 21:23
Nahoru Odpovědět  +1 11. října 21:20
There is more than one way to screw it
Avatar
Adam Palecek
Člen
Avatar
Odpovídá na Jirka
Adam Palecek:11. října 21:39

Dobrý den,
Vy jste na ni chodil?
Pokud ano můžete napsat jaké to tam je?
Děkuji

 
Nahoru Odpovědět 11. října 21:39
Avatar
Jirka
Člen
Avatar
Odpovídá na Adam Palecek
Jirka:12. října 12:22

Osobně ne, chodili tam známí, kamarádi atp.

Nahoru Odpovědět 12. října 12:22
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.