Avatar
Selak
Člen
Avatar
Selak:3.11.2014 19:48

Chci se zeptat kam na školu tady v Ústeckém kraji jsem v 9.třídě a máme si vybrat kam na školu. Já chci jít na informační technologii,tak jestli tu někdo je a mohl by mi dát doporučení.Hlavně ať tam dobře učí a nejlépe i kdyby učili nějaký ročník c#.

 
Odpovědět 3.11.2014 19:48
Avatar
Dominik Hošic
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Selak
Dominik Hošic:3.11.2014 20:05

Ono je v podstatě jedno na jakou školu půjdeš, stejně se většinu budeš muset doučit sám.
Za mě ale doporučuji SPSCV(je to jediná škola v UK s tímto zaměřením, kterou znám), chodil jsem tam rok a jako docela dobrý.
Co vím od spolužáků, tak se tam učí C++, C#, PHP, HTML a možná ještě něco.
Byli tam tuším 3 nebo 4 obory.
Výpočetní technika, robotika, elektrikář a dál nevím... To najdeš na jejich webu http://www.spscv.cz/
Dobré je, že první dva roky děláš tak nějak všechno(včetně praxe)... Obrábění kovů(dokonce jsme i kovali :D), elektromechaniku, automatizaci, takže se tam naučíš i spoustu z jiných odvětví než jen ohledně PC a programování.
Potom po dvou letech si volíš jeden ze tří oborů, které budeš studovat dál.
Na druhou stranu tam kladou docela dost vysoké nároky, vždycky v prváku propadlo cca 80% třídy a pak se musely slučovat. Ta škola není zas tak těžká, ale prostě se musíš každý den učit a připravovat.
Slyšel jsem, že vystudování této školy je skvělou referencí.

Nahoru Odpovědět 3.11.2014 20:05
Klient: Nefunguje mi internet co s tím uděláte? Operátor: a co vidíte na monitoru? Klient: No signal...
Avatar
Selak
Člen
Avatar
Selak:3.11.2014 20:23

Děkuji,ale bojím se aby se mi to neznechutilo,pro­tože nějaký ty cnc stroje obrábění strojírenství a tak :-D,nevím jestli bych to dal.Asi bych radši možná něco jako je prumka nebo takhle, kde jsem četl, že první rok je hlavně teoretický druhý rok programování třetí a čtvrtý programování a databáze + ostatní předměty.Ale zase bydlím v Teplicích a slyšel jsem i dost negativních názorů na teplickou průmku.A o průmce v Ústí nad Labem toho moc nevím,sice jsem hledal,ale třéba na někoho kdo jí vystudoval jsem nenarazil.

 
Nahoru Odpovědět 3.11.2014 20:23
Avatar
Selak
Člen
Avatar
Selak:3.11.2014 21:25

Je tu ještě někdo se zkušeností z nějakých těchto škol?

 
Nahoru Odpovědět 3.11.2014 21:25
Avatar
Ridge
Člen
Avatar
Odpovídá na Selak
Ridge:3.11.2014 22:17

Při pokecu s kamarádem který studuje Chomutovskou průmyslovku, často padne slovíčko o ústavu, který navštěvuje. Dovolím se ti to shrnout.

Není to špatná škola. Pokud se bavíme o oboru elektrotechnika tak v prváku a druháku je dost strojírenských předmětů. To jest faktem. Naopak ve třetáku máš možnost si vybrat zaměření - jak už tu padlo, výpočetní systémy, silnoproud, automatizace, a strojírenské konstrukce. V druháku na ICT se povětšinou bere jazyk C# (úplné základy). Pokud se dále rozhodneš jít na výpočetní zaměření, tak se tam zběžně bere jazyk PHP a MySQL (3. ročník) a samozřejmě později C# více do hloubky. Pak jsou tam CISCO sítě a elektronické počítače, číslicová technika.

Učivo samo o sobě není těžké. Pokud nemáš hlavu plnou hamburgrů a coly tak by jsi to měl dát. Ale někteří učitelé.. no.. nic extra. Zmíním Elektrotechnické měření a matematiku.

Mír s tebou. Doufám, že jsem ti to aspon trošku přiblížil co se děje na Chomutovské průmce.

Editováno 3.11.2014 22:19
Nahoru Odpovědět  +1 3.11.2014 22:17
use brain.
Avatar
Dominik Hošic
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Selak
Dominik Hošic:3.11.2014 22:47

SPŠCV je průmka a jsou na ni převážně pozitivní názory :)
Kdekoliv jsem řekl, že chodím na tuhle školu, tak jsem mnohokrát slyšel: „To je kabrňák, on chodí na SPŠCV” :D
Je to prestižní škola na vysoké úrovni.

A ohledně obráběcích strojů, taky jsem měl ze začátku trošku nahnáno, když jsem viděl ty velký mašiny z dob komunismu. Pravda je, že to drželo sotva pohromadě a jednou se mi z vrtačky uvolnil vrták a vyletěl(netrefil mě xD), ale jinak to není tak nebezpečné a těžké jak se zdá. :)

Nahoru Odpovědět  +1 3.11.2014 22:47
Klient: Nefunguje mi internet co s tím uděláte? Operátor: a co vidíte na monitoru? Klient: No signal...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.