Avatar
sisolpes
Člen
Avatar
sisolpes:20.3.2015 20:37

Zdravím všechny,
nově vzniklá přátelská a neformální vývojářská skupina Limet, specializující se na vývoj svobodného softwaru (zejména her), hledá nové zájemce! :-}

Jsem ten pravý? Máš-li chuť tvořit, objevovat, zkoumat a být částí "něčeho výraznějšího", přijmeme tě s otevřeným srdcem!

A co když nejsem dost dobrý? Nic neztratíš, naopak získáš zajímavou zkušenost, nabídneš-li nám, co dokážeš - nepodceňuj své nadání!

Prosím vás, jak se jako umělec v After Effectu mohu déle podílet na tvorbě nějaké hry? Vždyť bych tam jen nečinně posedával! Myslíš? Skloň hlavu na následující řádky:

  • Kreslíř navrhuje vnější vzhled charakterů a vlastně jakýchkoli grafických prvků, které grafik posléze pojme jako předlohu.
  • Grafik se musí postarat jak o propagační materiály a vzezření webu, tak i o samotné obalování modelů v herním enginu. Neměl by se bránit ani pomoci časté animátorům.
  • Programátor "dává a logicky seskupuje veškerá kolečka, aby výsledná forma pracovala jako jeden muž". Jinak řečeno, znalec v této oblasti (resp. jednoho či vícera z dále uvedených jazyků: HTML, CSS, Java Script, C++, C#) se hodí téměř kamkoli.
  • Modelář se zaobírá hraním si s objekty tak, aby na konci "z té placky vzešel člověk". Při tvarování mu bude, jako ostatním, nezbytným pomocníkem Unity 3d 5.
  • Umělec by v tomto případě neměl pohrdnout zhoštěním se úlohy producenta videí, ať se má již jednat o delší filmy vystihující povahu naší hry, či o něco docela jiného.
  • Propagátor, neboli formálněji specialista v oblasti styku s veřejností, zajišťuje aktivitu třeba na sociálních sítích (a YT), není mu však odepíráno ani privilegium psaní odborných článků a jiné dílčí činnosti. Častokrát i rozmlouvá s grafiky o charakteru různých grafických materiálů - jedná se tak i o návrháře v trochu jiném slova smyslu.

*
Pořád si přijdeš jako páté kolo u vozu? :-}
A nezapomeň - Jeden bez druhého se vesměs neobejde, tudíž si u nás rozvineš i dovednosti v oblasti komunikace a spolupráce.*

Ještě mi prosím upřesněte alespoň vaše preference. Snažíme se naslouchat veřejnosti, pro níž také aplikace zhotovujeme. Přitom zároveň zamýšlíme i zakomponovat do nich i takové prvky, jež by pozitivně ovlivnili dnešní společnost (alegorie, důraz na mezilidské vztahy,...); a naopak obloukem obkroužujeme ty fenomény, které promyšlené strategie rázem přemění na bezmyšlenkovité krvavé střílečky bez vyššího cíle než odreagování. Proto se také pokoušíme nalézt kompromis mezi hratelností a realističností, aby se naše projekty staly dostupné pro co nejširší veřejnost.

Tak jo - definitivně jsem rozhodnut. Jak se s vámi spojím? Jelikož náš mladičký web ještě zdaleka nesundal ze sebe lešení, nejsnažší cesta se jeví v kontaktování nás na Skypu (zjevíme se ti pod jakýmsi pseudonymem "Matiseli + Wenstorm"). Tam od zakladatelů získáš další instrukce a informace, mimo jiné i přístup do samotné Limet.

Těšíme se, až se staneš naší další posilou... ;-)

[attachment=0]Spi­raLogo.png[/at­tachment]

[i]PS: Neboj se, jsme si dobře vědomi rozdílu mezi člověkem a strojem - nečeká tě jen tupé vykonávání zadané práce, i ty o dostaneš možnost rozhodovat o bližším charakteru jednoho z aktuálních projektů![/i]

Editováno 20.3.2015 20:42
Odpovědět  +2 20.3.2015 20:37
Alt + 2
Avatar
sisolpes
Člen
Avatar
sisolpes:20.3.2015 20:43

Omlouváme se za nedostatky ve zprávě - nebyla nám však posléze umožněna již editovat.

Nahoru Odpovědět  +1 20.3.2015 20:43
Alt + 2
Avatar
Odpovídá na sisolpes
Igor Plastelína:20.3.2015 20:55

Finanční ohodnocení? Jsem si jist, že bude někde u bodu mrazu. Připomínáš mi mého známého.

ZALOŽÍM FIRMU! Potřebuju C++ programátora, grafika, php programátora, kodera, specialistu na robotiku a zabezpečovací systémy a ideálně první 2 roky zadarmo... já se budu z kanclu dívat jak jim to jde od ruky protože nic neumím. Pak přišlo velké zklamání, že nikoho nesehnal a teď pracuje někde v zahradnictví.

 
Nahoru Odpovědět  -1 20.3.2015 20:55
Avatar
Odpovídá na Igor Plastelína
Denis Homolík (Alfonz):20.3.2015 21:04

Chce prostě vytvořit partu lidí, kteří to nedělají pro peníze a chtějí se hlavně zlepšit v programování. Většinou je to neziskové a proto asi žádně finanční ohodnocení je nemožné :)

Nahoru Odpovědět  +4 20.3.2015 21:04
Vše je možné, dokud si to myslíte!
Avatar
Odpovídá na Denis Homolík (Alfonz)
Igor Plastelína:20.3.2015 21:06

Mě je to jasné, jen z vlastní zkušenosti vím, že zadarmo ani kuře nehrabe ať je to GNU/BSD nebo MIT.

Editováno 20.3.2015 21:08
 
Nahoru Odpovědět  -1 20.3.2015 21:06
Avatar
Odpovídá na Igor Plastelína
Denis Homolík (Alfonz):20.3.2015 21:15

Ok, :) Jen on asi nehledá profesionály, kteří by si za to nechali platit, ale spíš pár středoškoláků, kteří se tím učí programovat :)

Nahoru Odpovědět 20.3.2015 21:15
Vše je možné, dokud si to myslíte!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.