Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
Matyáš Černohous (Matesak):25.2.2015 20:34

Zdravím, tenhle rok maturuji a chtěl bych pokračovat ve s studiu it na vš. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti následujícíma skolama: Fit Brno, aplikován informatika na UPOL, UTB zlín IT
Díky :)

 
Odpovědět 25.2.2015 20:34
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Matyáš Černohous (Matesak)
David Novák:25.2.2015 20:58

UPOL, UTB nevím..

Ale FIT je super ;)

Oproti například FI MUNI je více prakticky zaměřený - už v prváku budeš muset řešit spoustu projektů (do PM ti můžu poslat zadání, ale orientačně jsme dělali konzolové aplikace v C - tabulkový editor, tangens různými způsoby, průchod bludištěm, pak dokumentace a návrh IS (use case a ER diagram) plus úkoly do matiky a elektrotechniky. Byl to teda oproti střední docela šok - je to náročná škola a jestli chceš dobře procházet, musíš se přes semestr učit a pracovat..

Jinak vy už budete mít zase trochu jiný vzdělávací plán, takže například Asemblery jsou až druhý semestr, fyzika je nepovinná a teorie obvodů trochu zredukovaná. Přednášející jsou až na výjimky v pohodě.. Někteří jsou trochu nudní, jiní zase vynikající. Ale všichni, co jsem zatím potkal, byli v pohodě, co se týče přístupu - ochotní pomoct, poradit.. i osobně. Z většiny předmětů jsou záznamy, některé předměty mají zápočet (minimální počet bodů získaný z projektů, abys mohl na zkoušku) a zkoušky jsou vcelku vklidu, když rozumíš, o co go..

Pokud jsi takový ten typický ajťák (co tím žije), tak se ti tam určitě bude náramně líbit. Já osobně bych nemohl být spokojenější. Jinak v bakaláři se nemůžeš moc specializovat, takže budeš mít základ ve všem - databáze, sítě, návrh HW, ale hlavní zaměření je na programování, ze začátku hlavně C, později C++, Java, C#..

Areál je fakt pěkný (nedávno zrekonstruovaný), vybavení dobré. Jestli rád sportuješ, tak je i spousta sportů, které si můžeš zadarmo zapsat. VUT má celý sportovní areál. Jo a ještě bych zmínil, že matika a angličtina jsou na FEKTu (15 min přesun). Matika se berou spíš základy a hodně rychle, abys měl přehled, ale nějak zásadně se to nehrotí.. Co se týče AJ, tak je možná trochu škoda, že nejvyšší úroveň je B2.

Nevím co dál.. Klidně se ptej :)

Nahoru Odpovědět 25.2.2015 20:58
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.