Diskuze: Nelíbí se nám zpracování Machrů

Volná diskuze Nelíbí se nám zpracování Machrů

Aktivity (1)
Avatar
Neaktivní uživatel:13.9.2014 15:48

Ja som to tu písal už pred mesiacom, že to tu programátorsky upadá a veľa dobrých programátorov odchádza. Z tejto stránky sa stáva "informačný portál" kvalitu strieda kvantita. Zmena na itnetwork bol začiatok konca veľmi úspešnej stránky. (Môj názor)

Odpovědět  +11 13.9.2014 15:48
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
garmankon
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
garmankon:13.9.2014 15:57

Nejen tvůj, ale i mnoha dalších(včetně mě)

Nahoru Odpovědět  ±0 13.9.2014 15:57
Kašlu na čárky, měly by být jen před že a tam, kde se to hodí :D
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Vojtěch Pospíchal:13.9.2014 16:39

Jediné co tu poslední dobou registruju, jsou takový jako je garmankon a epicgames, který ten kvalitní obsah mnohonásobně zaspamují kravinama a flame vyvolávajícíma komentama. Nebýt toho, tato stránka by na tom byla stále velmi dobře.

 
Nahoru Odpovědět  +4 13.9.2014 16:39
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
tomasmanhal:13.9.2014 17:05

Zavedl bych penalizace, či dočasné zákazy psaní komentářů pro lidi, kteří nasbírají určitý počet záporných bodů při psaní komentářů, které absolutně nejsou k tématu, nebo podněcují k nějakým útokům či hromadným provokacím vyvolávajícím "flame". Přecejen se tu chceme něco naučit, vzájemně si pomoci a ne na sebe zbytečně útočit nebo se vysmívat.

Nahoru Odpovědět  +2 13.9.2014 17:05
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
garmankon
Člen
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
garmankon:13.9.2014 17:10

Tak si to zaveď, ale na svém webu ;)

Nahoru Odpovědět  -2 13.9.2014 17:10
Kašlu na čárky, měly by být jen před že a tam, kde se to hodí :D
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na garmankon
tomasmanhal:13.9.2014 17:14

Neboj, na svém webu takové živly netoleruji ;-)

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 17:14
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na garmankon
Daniel Vítek:13.9.2014 17:21

tomasmanhal souhlasím, tipuju že jim není víc než 13 let.

garmankon nauč se psát k tématu

Nahoru Odpovědět  +7 13.9.2014 17:21
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Michal Žůrek (misaz):13.9.2014 18:06

kde ubyla kvalita? Články, které vyšly od změny devbook > itnetwork jsou jenom kvalitní. Zprávy jsou nové, celkem nemůžeme porovnávat. Jediná věc, které jsem si všimnul, je že toho přibývajícího obsahu je víc a mnohem víc je spamerů, kteří prostě do každého druhého vlákna musí napsat, že itnetwork je cesta do záhuby.

Dočasné zabraňování psaní postů je podle mě zbytečné, stejně jim to jednou opadne a oni tak budou mít ještě větší touhu, vysypat ze sebe ty kraviny.

Příčinu úbytku řešení Machrů, bych nepřisuzoval odlivu dobrých programátorů (Btw. kdo odešel?), ale třeba tomu, že je moje zadání jsou dosti časově náročná a hlavně robustní (chci vědět jak umíte OOP). Myslím si, že tím to bude. Takové ty výmluvy, nebyl čas, škola (nicméně to osobně chápu, taky mě teď časově ruinuje) a ty originálnější nás celkem nezajímají, tentokrát na to bylo času dost.

Druhá věc je, že od té doby co zde vyšli tutoriály na nette, tomu spousta začátečníků neodolala. Dnes již bez frameworku nejsou schopni napsat ani ň nebo to ze sebe budou tahat, tak že výsledek stejně bude zbytečně naplácaný a těžkopádný, takže to dost často vzdají. Těch je mi docela líto.

Teď už tedy prosím, nešiřme dále (a znova) tuto diskuzi na témata ITnetwork a spam. Nerad bych to ještě více moderoval. Díky za pochopení.

Nahoru Odpovědět  +3 13.9.2014 18:06
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Neaktivní uživatel:13.9.2014 18:34

Kvalitatívne to ide dolu vodou. Nie preto, že by tu boli menej kvalitné články, ale práve preto množstvo blbostí navyše (správy, recenzie...) na to sú predsa iné weby. (môj názor).
Čo sa týka tých čo na fóre píšu, že sa im niečo nepáči (a nie je ich málo) asi to nebude len tak. Tu ide o tú komunikáciu moderátorov, administrátorov so zvyškom komunity. Kritika = lock alebo zmazane celého vlákna. Čo tak spraviť anketu, aké témy ľudí zaujímajú? akého machra by radi riešili?. Čo tak spraviť z machra článok, nech je viac viditeľný (mnosžtvo ľudí fórum nenavštevuje). Čo tak sa komunity opýtať či sa im súčasný itnetwork páči a či sú spokojní? Osobne si myslím, že názor používateľov je to jediné čo by vás malo zaujímať, pretože ako vidíš, keď nie sú tí spokojní, tak ide všetko dolu vodou a od spokojnosti súčasných aktívných používateľov závisí aj tzv. reputácia stránky a myslím, že tá klesla o hodne od čias devbooku.

Samozrejme tento post bude zmazaný, pretože obsahuje prvky kritiky, ale ok váš boj...

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 18:34
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Michal Žůrek (misaz):13.9.2014 18:37

nemažeme kritiku, jenže jestliže je nejčastěji použité slovo kritky ho*no, tak to smazat musíme, jestliže se tu někdo navzájem v té kritice uráží, taky to musíme smazat. Co komunita chce víme/tušíme (dáváte to značně najevo), není však na to tolik času. O systému na machry se tu básní minimálně rok a tu se opět dostáváme k bodu ITnetwork.

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 18:37
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Marek Z.:13.9.2014 19:54

nemažeme kritiku

Měl jsem výtky ohledně prémiových článků a bodů k tomu vůbec. Napsal jsem svůj názor, lidé souhlasily a **Dejv **to samozřejmě potom smazal.

Proč? Neunese kritiku, neměl jsem pravdu či nebylo to k tématu?
Celkem mi to je fuk, ale jde zde o princip.

Vždycky nepochopím lidi co spravují web mají na něm reklamy a tvrdí, že když mám rozšíření ADBlock jsem zloděj. Chápu, někdy to je hold finančně náročné financovat nějaký dlouhodobý projekt ze své kapsy. Ale kurňa, když do něčeho takového jdu tak s tím musím počítat..

Můžeme potom takové projekty přirovnat ke hrám s mikropoplatky! (Neplatíš? Neprohlížej si tento web zloději, nekraď obsah!) Ať si tedy zpřístupní stránky pouze pro plátce, něco ve smyslu když zaplatím dostanu klíč ke stránce kterým si aktivuji účet..

Zde jsou články od lidí pro lidi, tak proč za něco takového platit? Mají snad smlouvu s provozovatelem (David Čápka) či je to zmíněné při registraci? (Za napsání článků odměna pokud to dáš do prémia..)
Většina takových webů nic nepožaduje, nenutí členy/návštěvníky platit nějaké mikro poplatky. Menší i ty větší projekty si žádají provoz v řádech desítkách korun měsíčně a při pravidelném příjmu (výplata), si myslím, že to není prostě problém.

Můj názor prostě bude stále stejný, přejmenování této sociální sítě mi nevadí, pouze zavedení prémiových článků a bodovacího systému vůbec. Také mi celkem vadí přístup provozovatele, ignoruje většinu hlášení na některé chyby na stránce, při čemž by jejich oprava trvala pár minut. Moderátor (Michal Žůrek (misaz)) je v SZ arogantní, moderování ho očividně nebaví při tom co mi napsal posledně. Nepochybuji ohledně jeho znalostech, ale vystupování s lidmi by mohl trošku vylepšit, však má na to ještě času dost.

Čekám, že tento komentář se stejně do pár minut smaže i když slovo ho*no nebylo nalezeno..

Nahoru Odpovědět  +2 13.9.2014 19:54
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
Odpovídá na Marek Z.
Michal Žůrek (misaz):13.9.2014 20:12

k tomu tvému smazání nevím, některé diskuze se mazaly celé.... David neplatí za web finančně, ale spíše časově a ať je na webu reklamy sebevíc čas mu to nevrátí. Pro lidí od lidí - ano, ale David se každého (teda mě minimálně) ptá jestli může být článek premiový.

To v PM bylo možná trochu zmatené, myslel jsem, že jste byli s tím druhým kdo to našel nějak domluvení (on se tak tvářil), ale asi ne. Za to se omlouvám.

Rozdíl mezi hrami s mikrotransakcemi a tímto je jasný. Co za to dostanu? Herní předmět kdesi v mobilu nebo vzdělání? Navíc valná většina toho vzdělání je tady zadarmo.

Jak víš, že oprava trvá pár minut, děláš snad něco podobného?

O prémiových článcích a bodech se tu už dál nebudu hádat (přijde mi to zbytečné), o všem ostatním ano.

Editováno 13.9.2014 20:13
Nahoru Odpovědět  +1 13.9.2014 20:12
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Michael Olšavský:13.9.2014 20:15

Pravda, že do diskuzí jsem se přestal pravidelně zapojovat a dokonce i číst právě kvůli těmto lidem. Ubylo zde mnoho kvalitních programátorů, kteří by dokázali nějak užitečně odpovědět na otázku a zároveň přibylo mnoho začátečníků, kteří nejsou schopni přečíst článek znovu nebo si daný problém zkusit vyhledat. Přestalo mě bavit číst tyto nesmyslné dotazy.

Machrové by fungovali perfektně bez těchto spamerů. Když se chcete zapojit, nemějte neustálé výtky k zadání. Je mi naprosto jedno, že někdo umí něco jiného, co se nemůže použít. Zadání je předem jasně dané.

Kvalita článků se naopak zlepšuje. To je také jeden z mála důvodů, proč sem ještě pořád rád chodím. Je to nejlepší zdroj informací v češtině, co se dá sehnat a za to děkuji zejména zakladateli a autorovi těch nejlepších, David Čápka.

Prémiové body nejsou vyřešeny zrovna nejlépe, osobně bych cenu za článek snížil nebo naopak zvýšil počet bodů za napsání článku. Pořád jsme ale dopadli velmi dobře narozdíl od některých zahraničních fór, kdy se platí za položení dotazu. Rozhodnutí o zpoplatnění dotazu rozhodně chápu.

Marek Z. S arogancí některých členů bohužel souhlasím, nicméně tohle není místo na "hate". Přístup jednotlivce je jen jeho vlastní chyba.

 
Nahoru Odpovědět  +2 13.9.2014 20:15
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Marek Z.:13.9.2014 20:19

Tak věnuji se webovým aplikacím a tuším jak by některé chyby šlo řešit.

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 20:19
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
Josef Kuchař (Pepa489):13.9.2014 20:22

Samozřejmě se přidám i já :D , itnetwork je jen zpoplatnění devbook se spamem kvůli bodům. Je mě jasné, že tento komentář zde nebude dlouho

Nahoru Odpovědět  -1 13.9.2014 20:22
2x piš, jednou debuguj
Avatar
Zdeněk Pavlátka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Josef Kuchař (Pepa489)
Zdeněk Pavlátka:13.9.2014 20:42

Taky se mi bodový systém ze začátku moc nezamlouval, ale 1. jsem si už zvykl a 2. vzhledem k tomu, kolik má David s ITnetworkem práce to docela chápu.

Dobrých programátorů je tu spousta, jen nejsou tak aktivní jako dřív (koho by taky bavilo tu neustale číst nadávky na ty samé věci)

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 20:42
Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi programátor.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:13.9.2014 20:55

Lidi, já to asi uzavřu. Vsadil bych se, že to tu po pár dnech bude jako diskuze Linux vs Windows, jen s tím rozdílem, že diskuze bude IT network - lepší vs IT network - horší ...

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 20:55
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Josef Kuchař (Pepa489)
Daniel Vítek:13.9.2014 20:56

Josef Kuchař (Pepa489) tenhle typ komentářů nemažeme, mažeme spam.

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 20:56
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:13.9.2014 22:33

Čtu tu diskuzi a ačkoli jsem se snažil, tak jsem ve zmíněných komentářích nenašel nic čeho bych se mohl chytnout a projekt případně zlepšit.

Vidím zde spoustu kritiky na všechno možné, ale nic konkrétního. To dělají na internetu většinou lidé, kteří mají jen potřebu kritizovat. Proto pokud máte s něčím problém, napište mně a napište co konkrétně není v pořádku.

Machry jsem pořádal 2 týdně, kolem hodiny trvalo vymyšlení a zadání, oprava potom kolem 3-4 hodin a postupně již bylo tolik účastníků, že jsem to nestíhal. Já si nestěžuju, dělal jsem to rád a bavilo mě to. A dělal jsem to opravdu dlouho. Ale nedá se to dělat věčně a to hlavně proto, že mi zde přibývá další a další práce. Proto už to nedělám. Jsem rád, že se toho chopila komunita. Pokud si myslíte, že to takhle nefunguje, tak ty soutěže dělat prostě nebudeme.

Pokud jsou zde nějaké problémy v diskuzích, opět napište mně a my to tu s moderátory vyřešíme.

Mára Sifler - Nejsem si vědom toho, že bych smazal nějakou kritiku, která by byla slušná a smysluplná. Také nějak nechápu jak tu může někdo vykládat kolik toho já programuji a jak dlouho to trvá, nebo dokonce kolik mě to stojí. Asi se k těm tvým výtkám vůbec nebudu vyjadřovat, přijde mi to spíš jako nějaká provokace a revolta proti tomu, že po tobě chce někdo peníze za kvalitní službu (vítej v realitě) a je škoda, že si vůbec neuvědomuješ co ti je zde úplně zdarma poskytováno. Jednou za to budeš třeba rád. Nebo třeba taky ne, já jsem dříve také neuměl oceňovat věci a stěžoval si na všechno možné dokud jsem o pár důležitých věcí úplně nepřišel. To si asi musí každý zažít sám. O to, co komunita chce, se zajímám dostatečně, zase - to, že se tě přímo neptám, neznamená, že jsem nenaprogramoval statistiky, které měří která témata vás zajímají. Fakt nevím jaký máš se mnou problém a jsem překvapený z tvých reakcí, když tak mi napiš do PM a napiš mi konkrétní problémy a ne to, jak je všechno na prd a že je hrozné že někdo chce platit za svou práci.

Nahoru Odpovědět  +1 13.9.2014 22:33
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
David Čápka:13.9.2014 22:37

Ještě to chvíli nech prosím, mě zajímá jestli sem někdo napíše nějakou konstruktivní připomínku nebo bude pokračovat obecná stížnost na všechno :)

Nahoru Odpovědět  +1 13.9.2014 22:37
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Marek Z.:13.9.2014 23:13

Možná jsi to smazal hromadně ty zprávy a nevšiml sis přímo té mé, to se dá chápat..

Také nemám potřebu někoho provokovat. Pročtu si starší články, občas se zapojím do nějakého 'Machra', projdu fórum a popřípadě v něm napíši něco smysluplného.

Oceňovat věci umím, když mi zde někdo naservíruje zajímavý článek/novinku tak ho ohodnotím či okomentuji, to samé třeba při radě na fóru. Možná je, ale neumím ocenit do takové míry jak by sis to ty představoval.

A k těm chybám, nu buď jsi si opět nevšiml mého upozornění i od jiných osob, které na to přišli či jsi neměl čas. Já pouze tvrdil, že ta oprava těch věcí trvá pár (desítek popřípadě) minut, zejména člověku který má i z poloviny takové zkušenosti jako ty (Vycházím z tvých návodů/článků). CMS jsi napsal myslím ty, takže strukturu znáš nejlépe. Takže to takový problém pro tebe určitě nebude.. ;)

Závěrem:
Proti tvojí osobě nic nemám, nechápu jak jsi k tomuto názoru dospěl.
Nemám potřebu nikoho provokovat, za 'hejtra' se nepovažuji a v ostatních diskuzích se nehádám či nespamuji.
Píši pouze svoje názory tak, jak to prostě cítím a rád sem chodí i přes ty změny..

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:13
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Marek Z.
Daniel Vítek:13.9.2014 23:21

Souhlasím s tebou v jedné věci - provoz takového webu je náročný, a to časově i finančně.

Zkus se zamyslet - David Čápka by to už nezvládal, tak by ITnetwork zrušil. Co by jsi pak dělal ? Hmm ? Kde by ses učil ? Nevím jak ty, ale mně se 25 Kč za sem tam nějaký článek zdá lepší než 300 kč za 5 let starou knížku. Navíc se můžeš kdykoliv zeptat na fóru, ať už článek koupený máš nebo ne.

Znám to z vlastní zkušenosti. Koupil jsem si za 250 kč knížku o programování v C#, dozvěděl jsem se tam toho míň než zde. Zásadní rozdíl byl v tom, že ta knížka stála 250 Kč a tady to bylo zadarmo i se zdrojovými kódy.

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:21
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Marek Z.
Daniel Vítek:13.9.2014 23:25

Jasně, chyba se dá opravit za pár minut, ale to si vážně myslíš že David Čápka nemá nic jinýho na práci, než sedět a koukat do PMka jestli si náhodou někdo nevzpomněl že mu nejede smajlík.

Btw. http://www.itnetwork.cz/…ivy-aplikaci koukni na ten Firefox. Vážně si myslíš, že to je přebraný za 5 minut ?

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:25
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Marek Z.
David Čápka:13.9.2014 23:29

Psal jsi sem ohledně odpovědi a k tomu se přidal Matusko s upozorněním, obě chyby jsem vyřešil. O tvém PMku vím, mám jich tam permanentně kolem 30ti nepřečtených, protože mi jich chodí hodně, odpovídat na ně nedokážu, prostě vás je tolik že bych nestíhat důležitější věci. Co jsi psal mám v todočku již nějakou dobu, nicméně to není tak jednoduché jak si myslíš, až budeš někdy psát systém podobného rozsahu a věřím že někdy budeš, tak zjistíš, že co vypadá zvenku jednoduše může uvnitř vyplynout úplně jinak.

Každopádně nějak pořád nechápu proč ten hate. Bylo to tedy proto, že jsem neodepsal na PMko? 8|

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:29
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Daniel Vítek:13.9.2014 23:32

Možná by bylo fajn (až někdy budeš mít čas - věřím, že někdy budeš :D) udělat něco ve stylu "důležitá zpráva". Akorát se bojím, že by to bylo zneužívaný :/

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:32
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Marek Z.:13.9.2014 23:36

Napsal jsem to zkrátka k tématu, které mi přišlo vhodné. Myslel jsem, že to ignoruješ či bereš na lehkou váhu. Když teď, ale vím, že si to zapisuješ a později se k tomu dostaneš, tak prostě nemám co už dodat.. ;)

Ale pořád nechápu v odpovědích to slovo 'hate'. Já tu snad pravidelně někoho hejtuji/pomlou­vám/urážím nebo snad záměrně provokuji? Či jsem význam tohoto slova pochopil špatně?

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:36
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
David Čápka:13.9.2014 23:37

To mi bude každý potom psát důležité zprávy :) Spíš napíšu nějakou samoodpověď že nestíhám odpovídat, protože vidím, že to lidi potom vyprudí a úplně zbytečně.

Nahoru Odpovědět  +2 13.9.2014 23:37
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Marek Z.
David Čápka:13.9.2014 23:39

Příspěvek z 13.09.2014 19:54:14 mi přišel dost jako hate :) Proto se ptám co ho vyvolalo, důvod tam prostě nevidím. Že tě naštvalo že tě ignoruju v PM chápu, když si to otočím, tak by mě to taky asi štvalo.

Nahoru Odpovědět  +2 13.9.2014 23:39
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Marek Z.:13.9.2014 23:42

Odpověď se dá najít i jinde, kdyby itnetwork nebyl, tak by prostě nebyl. Zatím, ale stále je, takže si pro odpovědi a rady budu chodit sem.. :)
Jak jsem již zmiňoval, článků zde si vážím i popřípadě rad ve fóru..

A nevím jak si dospěl k myšlence, že si myslím jak David Čápka čeká na každou SZ a sedí stále u PC..
Jinak, některé věci nejdou řešit během 5 minut a ten článek pochopitelně vypadá na delší dobu, né snad?

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:42
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
Marek Z.
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Marek Z.:13.9.2014 23:47

Kdybych viděl výsledek tedy opravení té chyby či nějaký náznak tak bych to tak nehrotil. Odpověď není nutná, stačí náznak, že o tom víš a řešíš to nějak. ;)

Mě to zkrátka vyznělo jako braní na lehkou váhu něčeho co může nadělat pěknou nepříjemnost moderátorům.. :P

Nahoru Odpovědět 13.9.2014 23:47
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Avatar
Lukáš Hruda (Luckin):14.9.2014 2:56

Když už se zde toto téma objevilo, přidám sem i svůj pohled na věc. Bohužel i já se přikláním k názoru že kvalita tohoto webu přinejmenším lehce klesá a postupný přechod z původního devbooku na dnešní itnetwork tomu podle mě dost napomohl, nemyslím tím pouze změnu názvu, ta postupná změna tu podle mě trvala několik měsíců možná rok, taktéž nemám na mysli zavedení bodového systému, to je podle mě naopak dost rozumná věc. Stejně tak si nemyslím, že je to chyba pouze autora/ů webu, ale i komunity samotné. Největší problém je podle mě v tom, že je zde už moc lidí, což způsobuje, že se tu z toho stává sociální síť v pravém slova smyslu. Víc lidí znamená větší nároky, větší nároky znamenají potřebu rozšiřovat a potřeba rozšiřovat dostala původní devbook tam kde je teď. Když jsem sem před dvěma lety přišel, byl to web tvořený programátory pro programátory. Bylo to místo kde člověk mohl sdílet svoje zkušenosti třeba v podobě zveřejnění svých vlastních aplikací a získávat zkušenosti a znalosti v oboru programování od ostatních. Je pravda že pro mě jakožto programátora zaměřeného hlavně na C++ tu nikdy zase tak moc zajímavých materiálů nebylo, přesto jsem tu toho především za ten první rok spoustu naučil, hlavně v oblasti OOP a přesto jsem téměř každý den našel na hlavní straně alespoň něco co by mě zajímalo nebo alespoň zaujalo, ať už to byl článek, téma ve fóru nebo něčí aplikace. Teď když projdu hlavní stranu třeba i dva, tři dny zpět, ztěží najdu něco, co by mě zaujalo alespoň natolik, abych dočetl první příspěvek. Podle mě se tady z toho stal spíše zpravodajský portál všeobecně zaměřený na IT a již výše zmíněná sociální síť a co se týče mě tak to nevidím jako plus. Podle mě měl prostě devbook zůstat devbookem, takovým, jaký byl cca rok zpátky. Toť můj názor k tématu a ještě bych dodal, že nechci mluvit do práce moderátorům tohoto sektoru, ale jelikož tu nevidím (téměř) žádný flame, pouze kritiku a příspěvky jsou prozatím dost k tématu, tak nevidím důvod proč tuto diskusi zavírat. Naopak bych jí nechal otevřenou ať si k tomu každý napíše svoje, nevyhovující příspěvky můžete vždycky smazat.

 
Nahoru Odpovědět 14.9.2014 2:56
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Josef Kuchař (Pepa489):14.9.2014 8:08

Já to s těmi body nemyslel nějak zle, spíš, že hodně lidí udělá kvůli bodům cokoli, např.: Zkopíruje nějaký článek

Nahoru Odpovědět 14.9.2014 8:08
2x piš, jednou debuguj
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Lukáš Hruda (Luckin)
David Čápka:14.9.2014 10:26

Pokud tě zajímá čistě programování, tak ti může připadat, že kvalita klesá s příměsí dalších témat. Když si je ale odmyslíš, tak itnetwork jede minimálně stejně jako devbook, programátorská fóra jsou ještě aktivnější než předtím, článků o programování vychází také dostatek (že jsi ty již přečetl to něco málo co tu je o C++ neznamená, že web neudělá teď stejný dojem na člověka, co to ještě nezná. Velmi se také snažím psát články na další pokročilá témata, teď jsem třeba udělal multithreading v C# .NET). Pokud tě zprávy nebo HW nezajímají, půjdou v budoucnu vyfiltrovat, budeš si na hl. straně moci zobrazit co budeš chtít, může to pro tebe tedy vypadat zas jako devbook :) Samozřejmě bude chvíli trvat než tohle napíšu.

Nahoru Odpovědět  +1 14.9.2014 10:26
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Člen
Člen
Avatar
Člen:14.9.2014 11:42

Suhlasim s Daniel Vítek kup si knizku alebo si precitaj clanky, za knihu das peniaze a tu su clanky zadarmo (a je ich dost nato aby si sa naucil) a btw ked niekto potrebuje pomoc tak je tu forum, kde ti pomozu...

Nahoru Odpovědět 14.9.2014 11:42
...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 34 zpráv z 34.