Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Diskuze: Práce při studiu FIT ČVUT(případně Unicorn C.)

Volná diskuze Práce při studiu FIT ČVUT(případně Unicorn C.)

Aktivity (1)
Avatar
Dominik Patera:12. března 18:09

Ahoj lidi, mám na vás menší otázku. Momentálně jsem ve třeťáku na průmce(studuji IT) v Ústí nad Labem a pomalu přemýšlím nad výběrem vysoké školy. Dost mě zaujal FIT na ČVUT. Mám ale problém. Nejsem moc zastánce kombinovaného studia, proto bych volil studium prezenční. Teď ale ten problém. Jelikož jsem z Ústeckého kraje, tak musím řešit bydlení a hrazení bydlení v Praze. Koleje mě příliš nelákají. Chtěl bych mít svůj klid. Proto přemýšlím nad pronájmem maleho bytu (1+kk,1+1) Určitý kapitál mám, který by mi nejspíš první dva roky zaplatil. Ale nechtěl bych o všechno přijít a pak koukat, že nemám za co žít. Proto bych nechtěl do těch peněz moc šahat a chtěl bych si na žití vydělávat. Byli bychom na být dva. Proto se teď ptám. Je reálné mít práci při studiu FITu v takové míře, aby to pokrylo moje náklady? Moc tomu totiž nevěřím. Jinak přichází k úvahu Unicorn College a tak si taky nejsem jistý jestli by to šlo zvládat. Můj dotaz směřuje na studenty FIT, případně UCL. Děkuji vám. :-)

 
Odpovědět 12. března 18:09
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Dominik Patera
David Čápka:12. března 18:41

Byt v Praze (počítáno pro 2 a více lidí) je teď tak 6 tisíc měsíčně na hlavu, to si při škole ajťák asi vydělat může. Technické vysoké školy obecně, a to i Unicorn College, jsou poměrně náročné, takže s vyšším příjmem bych spíše nepočítal.

Editováno 12. března 18:41
Nahoru Odpovědět  +3 12. března 18:41
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Dominik Patera:12. března 20:01

Nepočítám s tím, že při škole bych si měl honosně vydělávat. Jde mi hlavně o to, abych dokázal nějakým způsobem žít a ne živořit.

 
Nahoru Odpovědět 12. března 20:01
Avatar
DHPICO
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Dominik Patera
DHPICO:12. března 20:08

Studuju UCL a pracuju při tom přímo pro Unicorn jako vývojář, jsem ve druhem ročníku a během zkouskoveho stíhám 100-120 hodin a během semestru okolo 60-80, takže si zvládám vše platit a zároveň ani neplatil školné díky stipendiu, takže záleží jak jsi na tom :)

Editováno 12. března 20:08
Nahoru Odpovědět  +3 12. března 20:08
Požehnáni budíš oráj
Avatar
Odpovídá na DHPICO
Dominik Patera:13. března 6:26

A jak je to na UCL s rozvrhem? Kolik cirka hodin týdně? Je mi jasné, že každý semestr se to může lišit. :-D

 
Nahoru Odpovědět 13. března 6:26
Avatar
DHPICO
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Dominik Patera
DHPICO:13. března 9:49

Teď mám 14 hodin s tím, že ani jeden předmět nemá povinnou docházku, ale jsou v tom započteny i volitelné předměty, samozřejmě si můžeš říct, že nebudeš spěchat a není problém si to rozložit na 5 let a chodit tam sotva 2 dny v týdnu, akorát teda na UCL nemáš téměř možnost ovlivnit rozvrh, protože každý předmět má prostě daný čas a jen někde je více skupin, ale prej se to dá stihnout vystudovat už za 2 roky, když na to šlápneš :D případně doporučený studijní plán najdeš na stránkách školy pod daným oborem, kde máš i kolik hodin výuky týdně má každý předmět

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  ±0 13. března 9:49
Požehnáni budíš oráj
Avatar
Odpovídá na DHPICO
Dominik Patera:13. března 12:24

Děkuji moc, to by pro mě mohla být volba :-)

 
Nahoru Odpovědět  +1 13. března 12:24
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.