Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací
Avatar
Matyáš Máslík:14.11.2017 0:45

Dobrý večer všem ajťákům a ajťačkám,
jsou tomu zhruba dva měsíce, co pomalu pronikám do tajů a úžasů programování, které mě neskutečně baví a konečně mám pocit, že mám o svém budoucím oboru jasno.

Bohužel již třetím rokem studuji na Masarykově střední škole chemické, jejíž nároky mi berou téměř všechen volný čas, který bych si přál věnovat programování a studiu technologií... Stále více tedy uvažuji o přestupu na jinou školu s tímto zaměřením.

Co mi však dělá starosti jsou předchozí dva roky odborných předmětů na nové škole. Troufnu si říci, že základy programování již ovládám a principy chápu, ale nemám tušení, jaké množství látky ty dva roky obsahují.

Tudíž bych se chtěl zeptat na Váš názor, zdali se zdá reálné přestoupit z třetího ročníku chemické školy do třetího ročníku IT školy, a doplnit chybějící učivo samostudiem a z učebnic, popřípadě také na nějaké doporučení střední školy s tímto zaměřením v Praze (nejlépe centrum). Můj hlavní cíl je vývoj webových stránek a aplikací, který se samozřejmě může při rozšiřování obzorů změnit.

Ještě bych rád dodal, že počítám s tím, že mě žádná SŠ nenaučí pořádně programovat a musím se to naučit sám. Jde mi hlavně o to, abych svůj školní i mimoškolní čas mohl věnovat IT a ne chemii.

/*pro eliminaci některých možných otázek - moji stávající školu jsem si vybral hlavně kvůli tomu, že jsem nevěděl na jakou jinou jít a vypadala dobře :D :D*/

Omlouvám se za případnou chaotičnost tohoto dotazu, ale tahle myšlenka mě už dlouhou dobu trápí a nechci ji dále odsouvat, předem děkuji všem za názory a rady :-)

 
Odpovědět 14.11.2017 0:45
Avatar
dez1nd
Člen
Avatar
dez1nd:14.11.2017 7:46

Když jsem já přecházel na jinou středí ale se stejným oborem, dostal jsem jen za úkol naučit se knihu a v srpnu jsem měl jen pohovor s učitelama odborných předmětů kteří semnou tu knihu probrali a ověřili si jestli jsem ji vůbec četl.

Je mnoho scénářů jak se daná škola zachová, třeba ti dají rozdílové zkoušky, třeba jen pohovor s učitelem, třeba tě přijmou bez problémů. Hlavně to začni řešit co nejdříve, přeci jen už máš Listopad a při troše štěstí přestoupíš ve 3tím ročníku v druhém pololetí.

 
Nahoru Odpovědět 14.11.2017 7:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.