IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Vytváranie webu

Aktivity
Avatar
Oli Wonder
Člen
Avatar
Oli Wonder:17.3.2018 16:36

Zdravím , mám prejdenu HTML&CSS sekciu + niečo málo z JavaScriptu a chcem začať tvoriť ako tak nejaké web stránky. Ako by ste mi odporučili začať? Napr. dostanete objednávku tak ako začnete tvoriť? Už máte dopredu kostru alebo inak?

 
Odpovědět
17.3.2018 16:36
Avatar
Jurajs
Člen
Avatar
Odpovídá na Oli Wonder
Jurajs:17.3.2018 17:06

Ahoj, určitě se nauč nějaký CMS - wordpress, joomla, drupal....
pokud to myslíš vážně, že budeš psát weby pro někoho, za peníze...
Ale pokud to myslíš jen pro svou potřebu, tak určitě stačí nějaké IDE(Pspad, VS...atp) a můžeš se dotoho pustit :)

Editováno 17.3.2018 17:07
 
Nahoru Odpovědět
17.3.2018 17:06
Avatar
Oli Wonder
Člen
Avatar
Oli Wonder:17.3.2018 20:23

Ale keď pre nejakého klienta vytváraš tak ako postupuješ?

 
Nahoru Odpovědět
17.3.2018 20:23
Avatar
David Hynek
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Oli Wonder
David Hynek:18.3.2018 19:50

Jak bys postupoval ty? Evidentne jsi toho moc jeste neudelal, takze si nejdriv zkus odpovedet sam. Napsat kod pro stranky, je ta nejjednodussi cast. Pro koho to je? Co tam bude? Kdo to bude cist? Grafika musi jit ruku v ruce s obsahem a vlastne bys ji nemel ani vnimat ze tam nejaka je.

Nahoru Odpovědět
18.3.2018 19:50
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Oli Wonder
Petr Čech:18.3.2018 21:58

Ahoj, dost se to liší zakázka od zakázky. Ale předtím než začneš cokoliv psát, je třeba se ujistit, že si s klientem naprosto přesně rozumíte, co že se to vlastně má dělat. Když budeš dělat s někým "normálním", budeš jim muset velice pečlivě vysvětlit, že nic není samozřejmé a dohodnout se na velice konkrétním seznamu funkcí, co to bude umět.


  • Jakmile se dostaneš za tohle a můžeš skutečně implementovat, typicky začneš nějakou kostrou, co to drží pohromadě - ideálně budeš používat nějaký framework, tak si uděláš věci jako přípravu base tříd, routování (pokud je třeba), připravíš databázi a nacpeš do ní nějaká testovací data.
  • Potom implementuješ klíčovou mechaniku jako třeba navigaci nebo dostávání dat do templatů.
  • Jakmile máš tohle, je asi nejefektivnější kompletovat části po nějakých funkčně oddělených sekcích, a to kompletně, takže uděláš template, styly, JS (ne nutně v tomto pořadí) a když máš nějakou takovou sekci víceméně funkční, ukážeš to klientovi a ujistíš se, že to je skutečně to, co chtěl.
  • Poslední krok víceméně opakuješ, dokud není všechno hotovo.

Je to taková volná implementace agilního vývoje pro jednotlivce a mě se poměrně osvědčila. Samozřejmě to není univerzální, ale pro můj workflow malého webu primárně postaveného an Nette funguje.
Díky těm iteracím se můžeš vyhnout nepříjemným překvapením, třeba ukážeš jednu hotovou sekci a zákazník se podiví, proč si nemůže změnit jazyk, ačkoliv jste se na lokalizaci webu vůbec nedomluvili - tak můžeš včas předělat jádro a rozumě přecenit celou věc.

Nahoru Odpovědět
18.3.2018 21:58
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.