Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 11 - Jednoduchý redakční systém v AngularJS - API uživatelů

JavaScript Angular Jednoduchý redakční systém v AngularJS - API uživatelů

V minulé lekci, Jednoduchý redakční systém v AngularJS - Uživatelské služby, jsme započali tvorbu přihlašování a registrace uživatelů do našeho redakčního systému v AngularJS a již jsme si pro tyto účely připravili modelové služby. Dnes tedy navážeme doplněním i úpravou simulovaného API tak, aby umělo odpovídat na dotazy těchto nových služeb.

Simulace API

Dovolím si připomenou, že simulace API znamená, že musíme v podstatě vytvořit implementaci podobnou té serverové, akorát v JS a následně ji přemapovat v rámci AngularJS. Tato implementace tedy nemá s AngularJS nic společného, takže pokud nemáte úplně rádi čistý JS, můžete ji klidně udělat přímo na serveru ve vašem oblíbeném jazyce a touto lekcí se pouze nechat inspirovat. Já stejně jako minule budu předpokládat, že JS umíte dobře a nebudu se zdržovat zbytečným vysvětlováním.

Externí knihovny

Začneme přidáním externí knihovny pro lepší práci s cookies, které následně využijeme pro ukládání relací přihlášení s nastavitelnou dobou expirace. Podobně fungují sessions na straně serveru. Navíc si hezky


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu v rámci rozšíření administrační sekce o přihlášení a registraci uživatelů přidáme simulované API uživatelů.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (3)