Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Discount week - May - 50

Lekce 5 - React Native - Debugovaní aplikace Nové

V minulé lekci, React Native - Dokončení TODO aplikace, jsme si vytvořili nové komponenty a tím dokončili TODO aplikaci.

Takže jsme podnikli první kroky pro tvoření React Native aplikací, ale předtím, než budeme pokračovat ve vytváření zajímavějších a lepších aplikací, které budou používat více komponent a stylování, se podíváme na ladění takových React aplikací. Je tedy načase se podívat na nástroje a postupy, které můžeme používat při opravování chyb v našich aplikacích.

Typy chyb

Když mluvíme o ladění, je důležité pochopit, co by se mohlo pokazit a v jakých situacích budeme chtít ladit svůj kód nebo jak se vůbec vyhnout chybám. Nejzřejmější věcí, která se může pokazit, je selhání aplikace nebo se nám při vývoji zobrazí chybová hláška. Mírně zřejmé než tyto chyby jsou logické chyby v našich aplikacích. Určitě budeme mít v určitém okamžiku nějaké chování, které nám nemusí dávat smysl. Nebo něco nebude nefungovat tak, jak by fungovat mělo. Nezobrazuje se nám chyba, ale naše aplikace se chová špatně a nefunguje správně. Typicky máme tedy chybu logickou. Možná tam máme něco, co prostě nevypadá nebo se nezobrazuje tak, jak by mělo, a to je také něco, co musíme řešit.

Chybové hlášky nebo pády aplikace

Obvykle příklady chybových zpráv nebo příčiny spadnutí aplikace jsou chyby syntaxe, kde jsme jednoduše nechtěně udělali překlep v kódu nebo tam, kde jsme zapomněli zavřít složenou závorku nebo něco podobného, ale také jednoduše - chyby v kódu. Nebo jsou to případy, kdy jsme zapomněli definovat proměnnou. Dalším příkladem jsou chyby, kterým


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit pouze tuto lekci

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci jsme se naučili o možnosti ladění React Native aplikací. Také jsme si ukázali možnosti nástrojů, které je vhodné pro debugging používat.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Jakub Gabčo
Avatar
Aktivity (2)