Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 24 - ArrayAccess a klonování v PHP

PHP Objektově orientované programování ArrayAccess a klonování v PHP American English version English version

V minulé lekci, Datum a čas v PHP objektově, jsme si ukázali, jak se lze v PHP objektově pracovat s datem a časem. V dnešním PHP tutoriálu si představíme rozhraní ArrayAccess a klonování.

ArrayAccess

Všichni jistě víme, že se v PHP pracuje s poli následujícím způsobem:

$pole['klic'] = 'hodnota';

PHP nám nabízí způsob, jak umožnit používat tzv. indexer (hranaté závorky) u našich tříd. K instancím se poté může přistupovat jako k polím, nebo jako k objektů, jako jsme to dělali doposud. Indexer je výhodný zejména tehdy


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si ukážeme, jak lze v PHP s objektem pracovat jako s polem díky implementaci rozhraní ArrayAccess. Objekty se naučíme také klonovat.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 12 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
12 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 30 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Předchozí článek
Datum a čas v PHP objektově
Miniatura
Následující článek
Jmenné prostory v PHP
Aktivity (10)