Diskuze: Šachy

Ostatní jazyky GameMaker GameMaker Šachy

Aktivity (1)
Avatar
Lukáš Kolář:2.4.2016 22:12

Ahoj, asi před 2 týdny jsem začal programovat v Gamemakeru šachy podle tutoriálu na Youtube, občas jsem měl nějaké problémy s proměnnými, ale ty jsem bez větších obtíží naštěstí vyřešil. Skoro vše mi dle tutoriálu klape bezvadně, leč hra zaostává v braní figurek. Pokud nějaká figura chce sebrat jinou, tak se prostě za ní postaví, to je u všech kamenů.
,Záhada" ale je ta, že u bílých pěšců dochází na 8.(v programu nulté) řadě oranžového k tomu, že pěšci mohou tu figuru vzít a nepostaví se za ni, ale jen u pěšců, ne u jezdce, věží atd. a zase pohyb jakékoliv figury, ať už bílé či oranžové( akorát oranžové se mohou na tý nultý řadě vrátit na své pův. místo), vyjma pěšců je na nulté řadě znemožněn. Problém jsem hledal ve skriptech, objektech, měnil jsem proměnný, ale nic se nevyřešilo. Zakopaný pes je asi v konstantě noone, nebo tedy nevím. Posílám soubor a odkaz na video. Děkuju za radu :)

https://www.youtube.com/watch?…

 
Odpovědět 2.4.2016 22:12
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
TomBen:2.4.2016 23:50

Tak to jsem zvědav, jestli někdo bude chtít hledat, kdes to špatně opsal. Když jsem si to pustil a pěšec v klidu vyrazil do šikma, figurky stály mimo pole a dva pěšci se vešli na jedno pole, tak jsem pochopil, že tam není jen jedna chybička, ale že to s hrou šachy nemá společného víc, než Napoleon s čínskou elektrárnou. Uvědom si, že šachy jsou na dvoutýdenního programátora složitá věc a hledat ve špatném cizím kódu chyby je zoufalá a zbytečná práce.

Pokud chceš opravdu (nelze doporučit) začít programovat právě s hrou v šachy, tak doporučuji alespoň 1 měsíc intenzivního studia nejen Game Makeru, ale i principů, jak se šachy pro počítač dělají. Pokud se nechceš učit programovat, tak prostě opisuj tutoriály pořádně a nedělej chyby. Je to snazší, než je hledat.

PS: Možná jsem drsně upřímný, ale je to lepší, než si něco nalhávat.

Editováno 2.4.2016 23:52
Nahoru Odpovědět 2.4.2016 23:50
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.