Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Jak ONEbit hosting pomáhá firmám úspěšně podnikat?

Chcete také ukrajovat z rychle rostoucího trhu e-commerce co největší podíl? V roce 2016 se skrze české e-shopy prodalo zboží za 98 mld. Kč, což je o 21 % více, než v roce 2015 (zdroj: APEK) a nevypadá to, že by se tento trend měl nějak zásadně měnit. K tomu je ještě potřeba brát v potaz, že internet se pro firmy nabízející své služby stává jedním z nejdůležitějších prezentačních kanálů. Současně s tím však výrazně přibývá míra konkurence a rostou nároky zákazníků – uspět na internetu je tak čím dál složitější. Jaké jsou časté chyby podnikatelů v oblasti elektronické komunikace a internetových technologií? A jak jim v tom coby poskytovatel webhostingových služeb můžeme pomoci?

Podporujeme moderní webové technologie

Doslova raketový vývoj panující v této oblasti podnikání způsobuje, že udržet web z technologického hlediska aktuální je poměrně náročné. Při návrhu a vývoji nové webové aplikace či prezentace jejich provozovatelé potí krev, aby plnila očekávání zákazníků a byla v souladu s trendy. Ale pokud ji dál soustavně nezdokonalují a nemodernizují, relativně za malou chvíli jí nějaká vlastnost či funkcionalita chybí a konkurenceschopnost se snižuje.

Využívání nových technologií má pozitivní vliv i na rychlost a chybovost vývoje, bezpečnost i optimalizaci pro vyhledávače. Příkladem budiž přechod na protokol HTTPS, který zajišťuje vyšší bezpečnost díky šifrované komunikaci i lepší pozice ve vyhledávačích, nebo rychlost zavedení EET, což v případě aktuálních technologií může znamenat poměrně jednoduchou implementaci již hotového modulu.

ONEbit hosting i z těchto důvodů klade na zavádění nových technologií velký důraz. Naši zákazníci mohou velmi brzy začít používat nové verze PHP, či si zdarma implementovat SSL certifikát nutný pro provoz HTTPS webu. Jako jedni z prvních v ČR jsme také začali podporovat technologii DNSSEC chránící domény před jejich zneužitím.

Pravidelně posilujeme hardware

S rostoucí funkcionalitou webů roste také jejich výpočetní náročnost. Pryč jsou doby, kdy rychlost načtení stránky závisela hlavně na internetovém připojení uživatele. V době dostupného rychlého internetu a složitých interaktivních webových aplikací tak rychlost stránky závisí hlavně na optimalizovaném kódu a výkonu hardware, na kterém web běží. Čekat dlouho na načtení obsahu stránky nechce nikdo a rychlost webu tak patří k velmi důležitým aspektům uživatelské přívětivosti a také optimalizace pro vyhledávače.

To vše navíc „komplikuje” přechod uživatelů internetu z klasických počítačů a laptopů na přeci jen méně výkonná mobilní zařízení. Globálně probíhá na mobilních telefonech a tabletech až 50 % nákupů a tento podíl se neustále navyšuje (Zdroj: Zenith). Autor článku také předpovídá, že v roce 2017 připadne na mobilní zařízení až 75 % veškerého internetového provozu. Provozovatel e-shopu, který se spoléhá, že ulehčí svým serverům tím, že se i některé náročné výpočetní operace budou vykonávat na zařízení uživatele, tak může splakat nad výdělkem – draze získaní návštěvníci ihned odejdou, protože web pro ně bude nepoužitelný.

Ve ONEbitu jsme si dobře vědomi rostoucích nároků na výkon hardware, který proto neustále obměňuje a posilujeme. Tarify dokážeme průběžně přizpůsobovat požadavkům zákazníka a jeho webu, tak aby byl zajištěn plynulý chod v jakékoliv fázi jeho životního cyklu.

Nepodceňujeme bezpečnostní rizika

Kybernetické útoky nejrůznějšího charakteru jsou bohužel běžnou součástí světového internetu. v lepším případě způsobí jen nefunkčnost, v horším vám ukradnou cenná data (e-maily, osobní údaje) nebo dokonce celou doménu, či web zneužijí k různým ne zrovna bohulibým činnostem. Nejlepší ochrannou je důsledná prevence a ošetření známých bezpečnostních rizik.

V oblasti webhostingu se tak jedná například o vysokou úroveň zabezpečení FTP účtů, aby se na server nedostal nikdo nepovolaný. ONEbit má také přísně nastavené ověřovací procesy při úpravách informací o doméně a změnách jejího majitele. Technologie DNSSEC zabezpečuje domény před útoky mající za cíl přesměrovat doménu na jinou IP adresu, než patří serveru jejího majitele. K obraně proti zahlcení serverů velkým množstvím uměle vytvořených požadavků (DDoS útoky) využíváme profesionální nástroj Radware DefensePro. Další automatizované nástroje pomáhají odhalovat také skryté škodlivé kódy na hostovaných webech. Při nalezení problému naše podpora kontaktuje majitele webu a pomůže mu situaci co nejdříve vyřešit.

Jsme připraveni pomoci při řešení krizových situací

O funkčnosti či nefunkčnosti webu může rozhodnout drobnost. Spoléhat se na to, že se nikdy nic nestane, je cesta k průšvihu mnohem většímu. Chyba automatické aktualizace redakčního systému, špatně otestovaná úprava webu, selhání lidského faktoru při nasazování nové funkcionality do ostrého provozu – to vše může provozovateli webu nadělat pořádné vrásky na čele.

Dobře nastavené procesy při vývoji webu, důkladné testování funkčnosti a pravidelné zálohování kódu i databáze je způsob, jak takové situace omezit na minimum. Když však přijde na nejhorší, i my jako poskytovatel webhostingu můžeme pomoci. Naše zákaznická podpora dokáže spolupracovat při odhalování zdroje problému a v případě nutnosti zdarma dodá zálohy, které pravidelně provádíme. Případně rovnou obnovíme celou webovou prezentaci z poslední dostupné “funkční” zálohy.

Dbáme na spolehlivost hostingu a ochotnou zákaznickou podporu

Mnozí podnikatelé roli webhostingu a rozdíly v kvalitě jeho poskytovatelů podceňují. Na první pohled se totiž může zdát, že je to služba jedna jako druhá, lišící se jen cenou. Realitou však je, že se liší v aspektech, které nejsou na první pohled vidět. Například v péči o hardware a software, který má zásadní vliv na dostupnost služeb. Každý výpadek webu se podepíše na důvěře jeho uživatelů. V případě e-shopů to může znamenat ztrátu zákazníka, který se už nemusí vrátit a nakoupí jinde. Dostupnost hostingových služeb je možné ověřit díky nezávislým měřením, které na českém internetu probíhají.

Podceňovaným parametrem webhostingu je také kvalita zákaznické podpory. Rychlost a kvalifikovanost reakcí na požadavky může provozovatelům webů ušetřit spoustu nepříjemností a také cenného času.

ONEbit hosting považuje zákaznickou podporu za jeden z hlavních pilířů nabízených služeb. Kromě běžných požadavků na úpravy tarifů či řešení technických problémů je k dispozici i pro osobnější přístup při řešení dočasného navýšení výkonu při marketingových kampaních a akcích a při spotřebitelských soutěžích – toho už využili společnosti jako IKEA, Kofola i pořadatelé České Miss. Vysoká odbornost našich pracovníků dovoluje také odhalovat neoptimalizované slabiny webů a doporučovat úpravy vedoucí k efektivnějšímu využití dostupného výkonu, aby web zvládl ještě vyšší nápor návštěvníků.


 

Aktivity (2)