Diskuze: Zámky

Ostatní jazyky Petr Lite Petr Zámky

Aktivity (1)
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:6.1.2012 16:30

Jak se dá nastavit aby se mi např. zaplo Caps Lock nebo num lock ? Našel jsem to v nabídce ale nevim jak to nastavit...:(

Odpovědět 6.1.2012 16:30
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Panda38
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Panda38:7.1.2012 9:28

Zdá se, že tohle je problém operačních systémů Windows XP a výše (u Windows ME to ještě fungovalo). Novější systémy aplikacím zakazují některé funkce. Byl už dříve problém s tím, že XP zakázaly aplikacím přepínat jazyk klávesnice. U Locků klávesnice se zdá, že funkce se provede (nový lock se nastaví), ale neaktualizují se indikační LED na klávesnici. Můžete to vyzkoušet tak, že vezměte ukázkový program Klávesy (nebo i Váš program, kde uvidíte psaná písmena) a do hlavní smyčky přidejte příkaz, který nastaví stav Caps Lock ze stavu Num Lock. Jak pak můžete vidět, přepínání Num Lock mění Caps Lock v indikačních LED na obrazovce (které zobrazují stav jak to hlásí systém) a také je vidět, že se mění velikost psaných písmen ve stavovém řádku. Indikační LED na klávesnici se přitom nemění.

 
Nahoru Odpovědět 7.1.2012 9:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.