Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

KunOFF

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Aplikace je určená pro zařízení se systémem android.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pokud vás doma trápí kuna (krásný, ale otravný tvor), jistě bychom si měli o čem povídat a určitě bychom se shodli na tom, že je to velice inteligentní, téměř nepolapitelný tvor. Mým cílem nikdy nebylo kunu chytit, spokojím se s tím, že se mi ji podaří udržet v bezpečné vzdálenosti od našeho obydlí a našich aut. Před nějakým časem se kuna stala častým návštěvníkem půdy našeho domku. Bylo pro mě velkým oříškem zjistit, kudy se na půdu dostává. Důkazem o její přítomnosti byla hromádka kuních bobků na několka místech půdy. Naštěstí jsem se nezařadil do skupiny šťastlivců, kterým kuna doma vyvedla mladé, nebo způsobila nějaké větší materiální škody, jako například vytrhaná izolace nebo sádrokarton prolitý kuními exkrementy.

Pátral jsem po nějakém zaručeném receptu na to, jak kunu přesvědčit, aby se návštěv u nás zdržela. Existují různé plašičky, které vydávají různé zvuky, které kunám vadí. Údajně prý je kuna schopná si na takový zvuk zvyknout. Dále jsem narazil na různé spreje, které, po aplikaci na správné místo, kunu vystrnadí svým zápachem, který člověk necítí. OK, to zabralo, ale tento sprej jsem použil k ochraně auta proti návštěvě kuny. Vzhledem k velikosti naší půdy a vzhledem k tomu, že se postřik musí občas obnovit (zjištěno po zkušenostech při aplikaci postřiku v autě), přišlo mi ekonomicky dost šílené to takto řešit i na půdě.

Proto mě napadlo vzít starší nepoužívaný mobilní telefon se systémem android a napsat si vlastní aplikaci, která ve volitelných intervalech přehraje nějaký zvuk, který kuně vyruší klid. A protože si kuna na zvuky dokáže zvyknout, bude mít aplikace v zásobě celý playlist, ze kterého bude vybírat a tedy, doufám, minimalizuji to, že by si kuna na plašení zvykla. V aplikaci bude možnost přehrávat zvuky z defaultního playlistu, nebo z playlistu vytvořeného uživatelem z vlastních zvukových nebo hudebních souborů uložených v telefonu.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

Stáhnout

Staženo 14x (n/a)

 

 

Program pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Všechny články v sekci
ITnetwork summer 2019 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!