Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Open zfo

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Webová aplikace psaná v Typescriptu pomocí Vue.js, která slouží k vyplňování formulářů ve formátu .zfo a jejich následnému odeslání přes datovou schránku. Aplikace bude publikována na GitHubu. Pokud bude třeba nějaký backend, tak předpokládám, že bude psaný v PHP za pomoci Laravelu. Na aplikaci budu dělat sám, v týmu pracuji denně a rád si od toho odpočinu. :-D

Pozadí

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Před nějakou dobou jsem se chtěl přihlásit ke zkoušce na průkaz radiotelefonisty. Měl jsem dvě možnosti - vytisknout a vyplnit formulář a následně ho poslat poštou, nebo si založit datovou schránku a poslat formulář elektronicky. Jako ajťák jsem samozřejmě vybral druhou možnost, jenže později jsem zjistil, že je formulář ke stažení pouze ve formátu .zfo. To je jakýsi formát vytvořený firmou Software602 a k jeho vyplnění můžu použít jejich software FormFiller. Problém je, že jsem uživatel macOS a poslední podporovaná verze je systému 10.9 (v té době jsem již měl 10.14, na který program nelze nainstalovat). Alternativu jsem nenašel, akorát jsem se dočetl, že na Linuxu to v podstatě také nefunguje.

Tak jsem se rozhodl, že napíši aplikaci, skrz kterou formulář půjde vyplnit a zároveň odeslat. Soubor .zfo rovnou totiž obsahuje informace, do které datové schránky formulář poslat a zároveň ho (po přihlášení) podepíše. A samozřejmě nejideálnějším prostředkem k vyplňování formulářu je HTML, takže aplikace bude webová. Do této doby jsem však pouze vytvořil repozitář na GitHubu a na kód ani nesáhl, tak snad mě tato soutěž donutí. :-)

(Ve formátu .zfo chodí od státu i odpovědi, datová schránka však tento formát umí přečíst a vygenerovat z něj PDF. V případě formulářů to však neumí.)

Plán

  1. Reverse engineering formátu .zfo
  2. Nějaká programátorská magie :-)
  3. Aplikace k vyplňování formulářů, zatím bez odesílání (bude generovat PDF)
  4. Naučit se věci okolo elektronických podpisů
  5. Aplikace, která umí formulář odeslat

Body 4 a 5 do konce soutěže nejspíš nestihnu, práce je holt moc... :-D

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

 

Program pro vás napsal Ivan Kratochvíl
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor pracuje jako full stack developer ve firmě vyvíjející webové aplikace. Zajímá se především JavaScript a PHP.
Všechny články v sekci
ITnetwork summer 2019 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!