PHP týden Předvánoční slevová akce
Další šance dokončit svůj projekt a získat ceny v hodnotě 10.000 Kč! Pokračování úspěšné letní soutěže - ITnetwork winter
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá PHP týden se slevou na e-learning až 80 %
Avatar
Petr Kasnal
Člen
Avatar
Petr Kasnal:13. března 10:19

Zdravím mohli by jste mi prosím vysvětlit jaký je přesně mezi těmito datovými typy rozdíl? A kdy co nejlíp použitý? Googlil jsem a myslím si, že to celkem chápu, ale chtěl bych se ujistit. Předem díky za vysvětlení. :)

Zkusil jsem: Hledat na internetu.

Chci docílit: Správně pochopit datové typy.

 
Odpovědět
13. března 10:19
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr Langer
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr Kasnal
Petr Langer:13. března 12:13

Rozdíl je v tom, kolik proměnné s daným datovým typem zabírají místa v paměti. A protože se jedná o typy s plovoucí desetinou čárkou, tak je rozdíl i v přesnosti. Nějaké rozsahy možných hodnot jsi už určitě našel na internetu. Obecně by jsi měl používat paměťově co nejméně náročné datové typy, jejichž přesnost ti ještě dostačuje.

 
Nahoru Odpovědět
13. března 12:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.