Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Představení týmu ITnetwork

Rozhovory Představení týmu ITnetwork

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

David Čápka

Jsem autorem většiny základních materiálů na síti, rád se rozvíjím a prozkoumávám možnosti pozemského života. Po tom, co jsem před lety založil ITnetwork, jsme se o vše starali jen ve dvou lidech. V posledních době se stíhám starat jen o kritické činnosti, zejména o management a architekturu informačního systému. Další řízení sítě převzali členové týmu.

Dan Vítek

Na ITnetworku působím již od svých 12ti let, ve kterých mě začalo zajímat, jak vytvářet weby jiným způsobem, než pomoci Webnode. Postupně jsem se od HTML posouval k CSS, následně k PHP a od Batche, na který jsem psal tutoriály, k C#.

Nyní na ITnetworku vyvíjím back-end a mám na svědomí například Bugtracker, nebo systém spravující nabídky prací. Pasivně se starám o sekci Batch, kterou se snažím neustále vylepšovat. Jednu dobu jsem také přispíval do místního zpravodajství.

David Novák

Starám se především o obsah sítě - tedy kontrola a schvalování článků, udělování redaktorských práv, vkládání pracovních nabídek apod. Občas také něco napíši, ale z časových důvodů méně, než bych rád.

Jinak se věnuji hlavně programování na nižší úrovni a návrhu HW (ve VHDL), miluji Linux, svobodný SW a akademické prostředí. Občas si rád zahraju nějaké RPG, tahovou strategii nebo FPS.

Michal Vašíček

Primárně se věnuji tvorbě webů, a to od podlahy. Jediné, co mi příliš nejde, je design. Vrhnu se do testování čehokoli a nedělá mi problém používat nightly build prohlížeče nebo jádra. Ale někdy je to opravdu o nervy. Nenápadně mi za notebookem bliká Raspberry Pi, které zatím jen měří teplotu, spouští Node.JS server a Apache a posílá mi teplotu do prohlížeče. Čas od času se k němu připojím a po zadání příkazu “sudo su” mu něco provedu. Raději mám ale produkty Applu, na které jsem si časem už zvyknul i s jejich nedostatky.

Na ITnetworku vedu novináře. Kromě vedení zpravodajství, zprávy také občas napíšu. Jinak ale moje práce není vidět, protože se primárně starám o organizaci novinářů, schvalování jejich zpráv, řešení problémů se zprávami a tak podobně.

Patrik Smělý

Mezi mé koníčky patří tvorba vektorové grafiky a především tvorba back-endu i front-endu webových stránek. Někdy také strčím nos do 3D grafiky nebo napíši nějaký Java plugin pro server hry Minecraft.

Zde na ITnetworku mám na starost front-end vývoj celé sítě - grafiku a vzhled, takže v podstatě vše, co může uživatel vidět.

Jindřich Máca

Jsem ochotný pomáhat a radit všem, kteří o to stojí. Na síti se věnuji psaní pokročilých seriálů a článků. Také mě můžete potkat na školeních, která mám na starosti a kde přednáším.

Zdeněk Pavlátka

Ve svém volném čase se věnuji hlavně programování, převážně v jazycích C# a Java, ale občas i v C++, PHP, nebo JavaScriptu. Občas se snažím vytvořit nějaké modely v Blenderu, ale jen na velmi primitivní úrovni. K programování jsem se dostal přes GameMaker, ve kterém dodnes rád tvořím různé jednoduché hry.

Na ITNetworku mám na starost zadávání a správu soutěží (machrů). Občas napíšu i nějaký ten článek, obvykle o C++.

Adam Ježek

Jsem primárně C# programátor firemních desktop aplikací. Dále mě baví hardware a Arduino nebo Raspberry Pi. Také umím něco v Pythonu a okrajově i HTML, CSS a PHP.

V týmu ITnetwork jsem zodpovědný za oddechovou část sítě (vtipy apod.), a pak mám na starosti to ostatní, co nespadá pod nikoho ze zbytku týmu.


 

 

Článek pro vás napsal David Novák
Avatar
Jak se ti líbí článek?
14 hlasů
Autor v současné době studuje FIT VUT Brno a zajímá se především o nízkoúrovňové programování (C/C++, ASM) a návrh hardwaru (VHDL). Je zde také členem výzkumného týmu [email protected] (Accelerated Network Technologies).
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
IT Man:9.2.2016 16:14

A co Jindra? Ten nechtěl? :)

Odpovědět  +3 9.2.2016 16:14
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na IT Man
Adam Ježek:9.2.2016 17:03

Jindra přednášel, tak nemoh napsat těhdle pár vět o sobě, brzo tam bude taky.

Odpovědět 9.2.2016 17:03
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na IT Man
David Čápka:9.2.2016 17:40

Už ho tu taky máme :)

Odpovědět  +5 9.2.2016 17:40
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Miloslav Kubátko:21.9.2016 11:07

David Čapka ? Při zasílání zprávy mi to vypíše, že člen s takovým ID neexistuje !

 
Odpovědět  -3 21.9.2016 11:07
Avatar
Zdeněk Pavlátka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Miloslav Kubátko
Zdeněk Pavlátka:21.9.2016 15:18

Nauč se číst - David Čápka

Odpovědět  +1 21.9.2016 15:18
Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi programátor.
Avatar
Šimon Rataj
Člen
Avatar
Šimon Rataj:28.12.2017 16:37

A co Drahomír Hanák?

 
Odpovědět 28.12.2017 16:37
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Šimon Rataj
Adam Ježek:28.12.2017 17:10

Tohle je z února 2016, takže né úplně aktuální :D

Odpovědět  +1 28.12.2017 17:10
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.