Body zdarma PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na PHP e-learning
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Microsoft chystá další hloupou Nokii

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Část finské společnosti Nokia je stále ve vlastnictví Microsoftu, který vede výrobu jejich telefonů. Navzdory tomu, že se Microsoft snaží Nokie zbavit, dnes ráno přišlo překvapení v podobě oznámení nové Nokie 216.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nová Nokia 216 je nejjednodušší mobilní telefon v nabídce Microsoftu a měla by se začít prodávat začátkem října v Indii s cenovkou asi 37 dolarů (cirka 900 korun). Tento model bude disponovat 2,4 palcovým QVGA (320 x 240 pixelů) displejem, předním i zadním fotoaparátem s rozlišením 0,3 megapixelů a poběží na operačním systému Series 30. Bude možné jej pořídit i ve verzi se sloty pro dvě SIM karty.

Je vcelku snadno pochopitelné, proč Microsoft nepřestal produkovat mobilní telefony, ač je divize prodělečná, Microsoft stále prodá miliony kusů Nokii měsíčně. Společnost kdysi doufala, že si budoucí majitelé Nokií vytvoří účet Microsoft a stanou se tak součástí jejich „ekosystému“, avšak není zcela jasné kolik z nich tak učinilo a tak velké plány Microsoftu nejspíše selhaly. Další věcí, která byla velmi omývaná je ukončení výroby smartphonů Lumia s operačním systémem Windows 10. Podle některých zdrojů by se tomu tak mělo stát koncem tohoto roku.

Microsoft tedy podle některých zdrojů plánuje nahradit označení Lumiia za označení Surface. Tyto kroky naznačují, že se mobilní divize Microsoftu snaží z posledního dechu zachránit neúspěch obchodní strategie Lumií a Windows Phonů celkově.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 20.9.2016 20:54
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Garrom Orc Shaman:21.9.2016 20:08

Osobně si myslím že Windows do telefonů nepatří, to máš stejné jako by můj počítač běžel na Android 4 .... pochybuji že i přes sebelepší modifikace operačního systému android by na počítači nefungoval korektně což logicky platí i obráceně aneb. snažit se na telefonu přinutit korektně pracovat windows
-osobní názor, nic víc jen můj osobní názor-
EDIT : narážel jsem na telefony Lumia, proti s30 nic nemám

  • DrMrkev
Editováno 21.9.2016 20:10
Odpovědět  +1 21.9.2016 20:08
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Avatar
Odpovídá na Garrom Orc Shaman
Michal Štěpánek:21.9.2016 20:47

Dovolím si ti oponovat, máme doma mobily s windows i s androidem a co se týče funkčnosti a potřeb jednotlivých systémů, android nesahá windowsům ani po konektor na nabíjení. Windowsy běhají spolehlivě, bez jakýchkoliv problémů a navíc umí běhat na takovém "šrotu", na kterém by android nedokázal ani zobrazit úvodní logo...

Odpovědět  +5 21.9.2016 20:47
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Garrom Orc Shaman:21.9.2016 21:30

Oponovat klidně můžeš, to je osobní názor vs osobní názor. Na toto téma nemá smysl pokračovat jinak by se z toho vyklubala hádka o 1200 příspěvcích jestli jsou lepší windows phone nebo android. Ať je můj názor jakýkoliv vždy se najde někdo kdo má přesně opačný názor. to máš jako win vs linux, hdd vs ssd, winPhone vs android nebo .Net vs Java. Ať si jedna strana bude myslet co chce vždy tu bude strana druhá jakožto příznivci opačného názoru. Psal jsem tam že je to jen můj osobní názor protože jsem nechtěl aby na to někdo podobně reagoval jinak z toho vznikne výše zmíněná hádka a admini budou muset zakázat komentáře.

Odpovědět 21.9.2016 21:30
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:21.9.2016 21:49

pořídil jsem si lacinou Lumii 550 jako náhradní telefon, když můj Samsung šel na záruční opravu - jen tak z hecu, abych teda vyzkoušel ty Windows na mobilu - a už jsem u ní zůstal - opravený Samsung teď čeká ve skříni na svoji šanci coby náhradní telefon :-)

 
Odpovědět 21.9.2016 21:49
Avatar
Odpovídá na Garrom Orc Shaman
Michal Štěpánek:21.9.2016 22:15

Taky nechci vyvolávat zbytečný flame a už vůbec nechci, aby to vypadalo, že jsem zásadně proti androidu, jen mi trochu vadí, že android potřebuje "silnější" (a tudíž ve většině případů výrazně dražší) stroj, aby šlapal jako wokna na šlupkách...

Odpovědět  +1 21.9.2016 22:15
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Garrom Orc Shaman:22.9.2016 16:38

C# programátor bere měsíčně okolo (v horších případech) 40.000, myslím že koupit telefon za 8.000 místo za 3.000 vůbec vadit nebude :-)

poznámka : už na toto téma nehodlám odpovídat jinak se z toho vyklube výše zmiňovaná hádka.

Odpovědět 22.9.2016 16:38
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.