IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 4 - Student IT na střední - Jak zabít nudu

Zdravím vás zas a znovu u dalšího článku ze života studenta. Dnes vás čeká takový malý návod, jak zabít 45 minut nudy tak, aniž by jste museli někoho zabít...

Každý učitel je jiný, jak jsme si už řekli v prvním díle. Některý spáče doslova nesnáší, jiný vám ještě nabídne, že se na to taky vykašle a že si taky zdřímne (i když jsem na takového učitele bohužel nenarazil…) proto se některé věci hodí jen na některého učitele.

Spánek – je to taková klasika. Jeho výhody je třeba to, že hodina vám uteče rychle. Nevýhody jsou například to, že budete mít jednu polovinu hlavy placatější, budete ospalí a u některých hrozí i to, že si poslintají sešit :D. Dále taky může hrozit probuzení učitelem. Proto já spánek neaplikuji.

Učení – tak tohle je záležitost jen pro odvážné. Učit se na další hodinu bude mít za následek trvalé poškození mozku s příznaky jako je vzdělanost a neoblíbenost. Ne teď vážně. Učit se má za výhody to, že si zopakujete látku na test, který píšete další hodinu a tím si zlepšit známky. Jako vedlejší účinky bych měl zmínit to, že se spolužáci na vás budou dívat jak magoři nebo to že se sešity opotřebují čtením…

Hraní si – asi jedna z nejlepších variant. Pokud máte notebook a máte je o hodině povolené, lze si zahrát nějaké flashovky, vyčistit si bordel na ploše, chatovat si s ostatními, programovat úkoly na web, přečíst si nové články na ITnetwork (nebo Facebook, pokud vám jej nezakázali jako nám) nebo se kouknout na film. Doporučuji ale titulky, nenápadná bezdrátová sluchátka, popřípadě hluchého učitele. Pokud máte mobil nebo jiné menší zařízení jako je PS Vita či historického Gameboye, hrajte si na něm. To vám učitel ale asi už nedovolí, tak nedoporučuji se radovat moc hlasitě z vítězného gólu, jako jeden můj geniální spolužák. Výhody jsou: moderní zábava, kterou si řídíte sami (pokud máte wi–fi ). Nevýhody: někdy tato zábava zaujme i vaše sousedy a učitel zpozorní poté, co se na vaší obrazovku kouká půlka třídy. To mu dojde, že tam nepíšete poznámky.

„Papírová zábava“ - Pokud nemáte ani jedno z výše uvedených zařízení, nemusíte zoufat. Po ruce by měl být stále tužka a papír. Něco si namalovat je někdy taky na zkrácení času dobré. Pro ti, co nemají talent na malování, si mohou doplnit křížovky či sudoku z novin nebo si rovnou koupit nějakou knížečku se sudoku. Pokud vám ale dopíše tužka, můžete si z obrázku stíhačky prolétávající vaším pokojem postavit origami a z novin udělat vlaštovku (nejlepší jsou z toho tvrdšího papíru, ze kterých se dělají některé letáčky nebo třeba plánky obchodních center ;). Ty jsou pevné a lítají tedy vcelku dobře. Ve škole máme už nějaké hodiny nalétané).

Jiná nepapírová nebo neelektronická zábava – pokud není po ruce tužka ani papír, tak nevím co si do školy teda berete :D. Pokud se to ale náhodou stane, noste si v tašce třeba nějaký hlavolam (nebo „hlavopodložku“ jako třeba polštář, aby jste se mohl dostat k bodu jedna – Spánek) ten vás může také dost zaměstnat. Učitel ale možná tento způsob zábavy nepochopí a vaši „hračičku“ sebere. Proto si jich radši sebou noste víc ;). Ale radši si vemte něco jednoduššího, aby vás to za chvíli nenaštvala vaše nemotornost a aby jste neměli chuť to zahodit.

Dělat bordel - podle mě hloupý nápad. Ovšem často prováděný a to hlavně o němčině. Pro některé nejlepší způsob jak si ukrátit čas, ale je to neefektivní. Učitele to naštve a může vám i jednoduše zavařit. Psát ultra těžkou písemku holt není nic příjemného. Nebo třeba být vyzkoušen. Učitelé jsou sice v menšině, ale mají velmi silnou moc :D. Proto tento typ společenské zábavy nedoporučuji. Jeho výhody tedy jsou, že je to velmi zábavný způsob trávení času, ovšem za tento velký kus zábavy zaplatíte velkou daní.

Pokec se spolužáky – další dobrá varianta. Klasickej pokec je vždy kvalitní zábava a to na celý den. A pokud máte to štěstí, že máte pohodového učitele, někdy se ho můžete zeptat na nějakou otázku a pokecat si sním na 40 minut, jak se nám již mnohokrát povedlo. Není nad mladé ukecané učitele :D Jako nevýhodu stojí však za zmínění to, že občas to povede k otevřené diskuzi přes celou třídu. To už učitelé rádi nemaj :D… Pro ty, co mají problém najít téma, doporučuji si otevřít Google zprávy. Tam si dejte sekci Věda/technika a tam se můžete dočíst například to, že Western Digital Vyrábí HDD s tloušťkou 5mm (což prostě chci – odkaz na oficiální stránky WD zde)

Dávat pozor – předposlední možnost. Když je na vás učitel jak pes a chce aby jste vše uměli, nezbývá vám nic jiného než zatnout zuby a dávat pozor. Je to šílenství, ale někdy to holt musíte vydržet. Hlavně když ten učitel nemá rád lenochy :D.

Útěk – poslední možnost záchrany. Na hodinu vůbec nepřijít je někdy to poslední řešení. Ale také nejhorší. Musíte si dávat bacha, aby vás nezahlédl ve škole. To pak ví, že jste tam byl. Dále vás při vaší volné chvilce nesmí vidět nikdo z učitelů. Hlavně třídní, ta zná váš rozvrh nazpaměť. Výhody jsou to, že máte volno, které můžete využít tím, že si třeba dojdete na oběd, kuřáci si mohou jít zakouřit nebo se jít projít ven. Nevýhody jsou: velký prů**r, nebezpečí zpozorování jiným učitelem a při častém opakování i velké postihy (od třídní důtky po vyhazov). Proto to je dobrý nápad když víte, že na škole se udržíte tak ještě dva měsíce.

Jako vždy ke konci vám prozradím, co nám škola natloukla do hlav. Z webu jsme dostali dlouhodobý projekt, kalkulačku. K tomu jsme byli donuceni přejít k přihlašování k databázi přes PDO (to že ve škole bude starej způsob fungovat ještě 3 roky je samozřejmě detail :D ). Vytvořili jsme JavaScriptovou kalkulačku a JQuery menu. Probrali jsme dále historii procesorů Intel a naučili jsme se pracovat v Publisheru. Dále nám bylo prozrazeno tajemství zobrazení modelů do výkresů (schéma věcí). A nakonec pro vás připravuji malé překvapení v podobě mých webových stránek ;). Snad se mi to podaří připravit dřív než se z té školy zblázním…

Pokud máte nějaké nápady, připomínky nebo otázky, tak je napište do komentářů nebo do soukromých zpráv. Příští díl budeme věnovat úplně opačnému tématu a to tomu jak zapůsobit na učitele. A nemyslím tím, že vám řeknu kolik kterému učiteli dát peněz…


 

Předchozí článek
Student IT na střední - Normální týden středoškoláka
Všechny články v sekci
Student IT na střední škole
Přeskočit článek
(nedoporučujeme)
Student IT na střední - Jak si naklonit učitele
Článek pro vás napsal Snorlax
Avatar
Uživatelské hodnocení:
16 hlasů
Studuji jednu nejmenovanou pražskou střední školu - obor IT a rozhodl jsem se vám sdělit co to obnáší. Mladí se mohou rozhodnout zda je to dobrá cesta a ti co to už mají za sebou si mohou zavzpomínat popř. zjistit co se změnilo
Aktivity