Ostrava? A chceš nakopnout v celodenním kurzu programování od 1999 Kč? Vypsali jsme pro vás první termín.

Google vylepšil dvoufaktorové ověření

Zpravodajství Software Google vylepšil dvoufaktorové ověření

Google na svém blogu oznámil, že zjednodušil používání dvoufaktorového ověření. Doteď fungoval tento bezpečnější způsob přihlášení tak, že vám Google poslal SMS s kódem, který jste museli opisovat, nebo jste použili klíčenku kompatibilní se standardem FIDO U2F Security Key.

Google se ale inspiroval Microsoftem či Facebookem, díky novému způsobu ověření s názvem Google prompt totiž nyní můžete nastavit jako výchozí metodu ověření pouze potvrzení notifikace na již přihlášeném zařízení. Právě tak funguje dvoufaktorové ověření u Microsoftu nebo Facebooku. Microsoft využívá svůj Windows 10, Facebook zase vytvoří notifikaci, ve které lze přihlášení z jakéhokoli již přihlášeného počítače, telefonu či tabletu potvrdit, nebo zamítnout.


Google prompt v praxi, stačí se jen dotknout obrazovky; Zdroj: Google Apps Updates blog

Google k ověření použije buď zařízení s Androidem, nebo zařízení s iOS a nainstalovanou aplikací Google Search. U obojího je třeba aktualizovat software, který se o Google prompt stará. Na Androidu se jedná o Google Play Services, na iOS o samotnou aplikaci Google Search.

Díky Google prompt by se snad mohlo dvoufaktorové ověření rozšířit i mezi lenošnější uživatele služeb od Googlu.

Zdroj: Google Apps Updates blog


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 21. června 17:11
Avatar
Autor je vývojář mobilních aplikací a webových stránek. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má OS X. Z mobilních platforem ho zajímá Firefox OS na kterém se aktivně podílí. Využívá především produkty JetBrains.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru

 

 

Komentáře

Avatar
Filip Šohajek
Redaktor
Avatar
Filip Šohajek:

Samozřejmě po síti, takže to v podstatě vyjde na stejno jako používání offline autentikátoru.

 
Odpovědět 21. června 17:32
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.